Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri sokat kiadni valamiért?

Megéri sokat kiadni valamiért?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, az élet úgy hozta, hogy az egyetem óta nem dolgozok folyamatosan, így csak egy autót tudtam azóta venni, félrerakott pénzem pedig kb. 500 ezer forint van. A havi keresetem nagyjából 150-160 ezer környékén van.

Mindig is szerettem volna magamnak egy szép órát venni, és amit ki is néztem magamnak az 200 ezerbe kerül.

Viszont úgy gondolom, hogy ennyi pénzt kiadni egy órára, ennyi bevétel, ennyi félrerakott pénz mellett kicsit butaság volna. Gyűjthetném még, költhetném hasznosabb dolgokra.

Másrészt viszont bosszankodok, mert tudom, hogy ha bekerülök a mókuskerékbe, mikor nem fogok itthon lakni, és albérletet kell fizetni, a háztartásra költeni, a családra, akkor nem igazán lesz pénzem ilyesféle dolgokra. Valamint van aki szépen lassan költ el ennyit cigire stb.

Szóval nem tudom. Ti hogy vagytok ezzel?



2021. jan. 26. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Csak addig olvastam, h 200 ezres óra.

Kedves barátom én 26 vagyok! Nehogy félreértsd, de jobban keresek... (870netto)


Megvettem azt a longines autómata órát, amire szerényebb koromban is vágytam és mikor meg volt, nem élveztem. Nem jelentett semmit. Ugyan úgy mutazja az időt mint egy telefon. Ugyan úgy átnéznek rajtam a csajok, mint azelött.

Ugyhogy tanulj más hibájábol, ne dölj be. Nem lesz jobb a lelkednek!!! Egy kedves lányt keress akivel elutazhatsz a világ végére. Az lesz jó érzés. Pl. :norvég hegyen kávézni vagy kurni...

2021. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Biztos vagy benne, hogy a vagyonod 40%-át egy olyan órára kell költened, ami ugyanúgy mutatja az időt, mint egy tized annyiba kerülő? Miért olyan fontos neked az óra? Mit tud, ami miatt ennyire nélkülözhetetlen?

Biztos vagy abban, hogy ennek most érkezett el az ideje?

2021. jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Van barátnőm, hál'Istennek egy pont olyan mint amilyet leírtál, hogy keressek :)


Egyébként csak azért, mert nekem ez a hobbim, lenyűgöz ahogy működik, de ezt csak az értheti meg, aki túllát azon, hogy mutatja az időt mint a telefon.

Egyébként azért gondolkodok rajta, mert más ennyiért, vagy többért telefont vesz, vagy egy év alatt sokkal többet elszív, elbulizik.

2021. jan. 26. 20:33
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van! Nem engedheted meg magadnak.
2021. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Egy óráért nem adnék ennyit, semmivel nem fog adni többet, mint egy másik, az ár töredékéért.


De például futócipőre (ha nem is 200 ezreset veszek), nem sajnálom a pénzt, mert mégis az ízületeim egészsége múlik rajta.


Egy gépre vagy monitorra sem sajnálnék együtt félmilliót, ha kihasználom és nem lesznek memória meg tárhelyproblémáim például, mert erősebb vasat tudok venni.



Vannak dolgok, amikben megéri a drágát venni. De egy rohadt órában? Kérlek...

2021. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van akinek ez a prioritás, van akinek az.

Én például nem futok, számítógépet sem használok csak filmezésre.

De ezt, hogy nem tud többet az óra, rá lehet húzni az autókra is. Nem vesz senki 10 ezer eurós autót sem, mert ugyanúgy elmegy ugyanoda a golf 4 is.

Például nekem a nyaralás is semmi más, csak pénzverés, úgysem fogok 5 év múlva emlékezni semmire, csak, hogy ott voltam.

Szóval itt nem ezen van a hangsúly, hogy mit veszek szerintem.

2021. jan. 26. 20:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőled függ, megéri-e vagy sem, neked kell értéket látnod benne.

Nekem egy óra, vagy egy telefon nem számít, egyikből sincs drága. Ár-érték arányban legyen jó, feleljen meg az igényeimnek.

De én például 1-2m forintot nem sajnálnék kiadni, hogy körbeutazzam japánt.

2021. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
ha neked kell, és van rá pénzed, vedd meg. nem kell mindig mindent logikusan megindokolni.
2021. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ez gizdasag kategoria de te tudod.

En kaptam apamtol egy draga telefont aztan azon fostam hogy nehogy eltorjem ellopjak elhagyjam de igy is elhagytam de meglett aztan meg el is tortem bogtem is tiszta stresszes volt:D aztan bekrepalt hamar mert a zseblampaja konnyen bekapcsolt es felforrosodott szoval ennyit a minosegrol:p

2021. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném meg, de úgy érzem a válaszaidból, hogy te már eldöntötted, hogy megveszed ezt az órát, akkor miért kell a kérdés?
2021. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!