Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám tultenni már...

Hogyan tudnám tultenni már magam a régi sérelmeimen?

Figyelt kérdés
A középiskolás éveim a megaláztatásról, a megfelelési kényszerről és a menekülésről szóltak. Volt egy osztálytársnőm 3 cinkosával, akik valamiért 4 éven keresztül azon volt hogy engem minél több ember megutáljon, lenézzen. Sajnos az tény, hogy nem tanultam jól, de ők sem. Nem voltak jó jegyeim mert nem tanultam és részben a lelki sérelmeim miatt a tanulásra úgy tekintettem hogy az valami olyan rossz dolog amitől minél előbb szabadulnom kell, főként az iskolától. A lány aki utált már az interneten blogot vezetett a rólam szóló képekkel, tartalmakkal ahol hozzá hasonló barátai célkeresztje lettem..A padomat telefírkálták mindenféle ocsmánysággal. Amikor hazautaztam a suliból bezarkoztam a fürdőszobába és csak sírtam, sírtam. Rettegve jártam be 4 éven keresztül az osztályomba. Inkább azt hazudtam a tanarnak hogy semmit nem tanultam, csak ne kelljen kiallnom felelni az osztály elé. Rettegtem a felelésektől és hiába látta az osztályfőnököm hogy mi folyik semmit nem csinált. Hétvégén zaklattak rejtett számon, hivogattak. A mái napig ezzel álmodok és ultra érzékeny a lelkem, mindenen elsírom magam és hatalmas megfelelési kényszer van bennem. Nem bírom kezelni a konfliktusokat, pánik roham kap el ha valaki csúnyán viselkedik velem. 30N
2021. jan. 31. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva történet, de legfőképpen azt kellene tudatosítanod magadban, hogy már nem vagy kiszolgáltatott középiskolás, hanem felnőtt ember, aki képes megvédeni magát, ha kell.


Megvannak erre a megfelelő kommunikációs módszerek, ha valaki ezzel próbálkozna. De ezt elsősorban Neked kell lerendezned magadban.


Ismered a cirkuszban leláncolt bébielefántok történetét? Kiskorukban egy cövekhez kötik őket, amitől nem tudnak elszabadulni, mert még gyengék hozzá. Megtanulják, hogy képtelenek rá, ezért felnőttként már meg sem próbálják, pedig egy-két rándítással simán kitépnék a földből.


Ez a tanult tehetetlenség.


Érzemileg valószínűleg egy ilyen állapotban vagy a trauma miatt. Jó volna, ha egy kicsit önzőbbé válnál, és felismernéd, hogy jogod van képviselni a saját érdekeidet, és kiállni magadért. És ebben normális körülmények között senkinek sincs joga és lehetősége megakadályozni téged ma már.


Ez nehéz munka, de ha nekiállsz, akkor néhány év alatt helyrerázódhasz. Ha nagyon nem megy, pszichológus felkeresése javasolt, mert nem érdemes így leélni a hátralévő évtizedeidet.

2021. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segít! Az a baj hogy képtelen vagyok megvedeni magam sokszor mert egyből bepanikolol es a régi dolgok jutnak eszembe amikor egyedul voltam es bantottak.
2021. jan. 31. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudd azt hogy erős vagy!

Egy ilyen trauma sorozat után,normális az hogy nehezen kezelsz le szituációkat, konfliktusokat.

Az akkori osztálytársaid pedig elképesztően ostoba és gyenge emberek lehettek. Egyszerűen azért,mert mások elnyomásából kovácsoltak maguknak egy olyan látszólagos előnyt,ami csak a hozzájuk hasonlóak szemében emelte fel őket. Úgy gondolom, hogy az ilyen emberek többnek érzik magukat ha elnyomhatnak mást és megkapjak a visszacsatolást amivel kitömhetik a bennük tátongó üres hiányt.

Ezzel csak azt akarom tudatni veled hogy nem neked kell bármivel is kevesebbnek érezned magad bárkinél. Nem vagy értéktelenebb,kisebb,gyengébb senkinél sem. Sőt,sokszor a hozzád hasonló sérelmeket megélt emberekből lesznek a legerősebbek.

Ne szégyelld a gondolataid,érzéseid vagy hibáid.

Egyszerűen fogadd el és vállald fel magad.

Ha meg szükségesnek érzed,lazán keress fel egy szakembert.

2021. febr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a kedves és hasznos szavakat!!!
2021. febr. 6. 06:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!