Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon élő kínaiak...

Magyarországon élő kínaiak szerintetek jobban élnek, mint az átlag magyarok?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 13:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

8: kínaiból is van olyan, de igaz, hogy a legtöbb vietnámi.


Hogy rakja csődbe a kőkeményen dolgozó magyarokat? Ezt nem értem valahogy. Nem is voltak soha ilyen magyar szuper diszkontok. Dm-ben meg ilyenekbe 2x annyi minden, az meg multi...

2021. febr. 6. 14:21
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Ezek a válaszok, mintha valami 80as évekbeli nyugdíjas fórumról teleportáltak volna ide. Nem lep meg, hogy az ilyen értelmi színvonalon mozgó embereknél bárki is sikeresebb...


Éltem kínában több alkalommal is, és itthon is vannak barátaim a kínai közösségből, tanítottam kínai diákokat középiskolában és egyetemen is, szóval az a tapasztalatom, hogy egy nagyon keményen hajtó közösség magyarországon, aki a jég hátán is megél, a saját területükön (ami Mo-n kiskereskedelem, ruha, e-commerce, ingatlanbefektetés, illetve a fiatalabb generációknál gazdaságtan, pénzügy, stb) megtalálja a réseket és hatékonyan nyújt jó teljesítményt. Mentalitás, picit átlagnál magasabb intellektuális képességek, és a jó monotonitás-tűrés jellemző. Picit vállalkozó szelleműbb, befektetésre nyitott, de azért kockázatkerülő mentalitás (lásd a területeket ahol kiemelkednek). Ja igen, és jellemzően urbánus közösség, a városi életszínvonal pedig nem meglepően jóval a vidéki (azaz az átlag magyar) életszínvonal felett van.

2021. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát látni párat, akik nem semmi Mercikkel járnak, tehát igen, többségüknek tuti jobb.
2021. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kőbányán annyi a Porsche Cayenne amennyit Berlinben sem látni.Viszont úgy látszik,hogy ebben sokuk olyan mint a cigók.Ott az 50-80 millás szalonból vásárolt autó,de közben meg a Szigony utcában a 8 kerben vesznek lakást a 15 emeletes csöves panelban.Szerintem az a környék már nem is cigó kerület,hanem kínai negyed,mint Kőbánya.
2021. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Inkább kínai szomszédom legyen mint cigány.. :D


Amúgy nekünk voltak kínai szomszédaink, na azok voltak a legjobb szomszédok. Kb soha nem láttuk/hallottuk őket :D

2021. febr. 6. 16:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2021. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sokkal
2021. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!