Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy NÉHA az...

Miért van az, hogy NÉHA az ember arra vágyik legjobban, ami nem elérhető számára?

Figyelt kérdés

Akinek göndör a haja, egyeneset akar; aki alacsony magas akar lenni, aki magas, szeretne néhány centivel alacsonyabb; akinek nincs háza házat akar, akinek van háza; már nem biztos, hogy annyira örül neki, miután megkapta.


Az, hogy valamit megkapok, nem tölt el akkora örömmel, izgalommal, mint az oda vezető út és a vágy.

Vajon ezért lenne, hogy lehetetlen vágyakat hajszolnak egyesek? Vagy az önkép nem teljes?


Kit mit gondol erről?



2021. febr. 7. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert ilyenek vagyunk. A vágyak mozgatnak minket, csak mi kissé összetettebb vágyakra áhítunk, mint az állatok. Ők kajára és biztonságra. Nekünk ez amennyiben adott, akkor jönnek az egyebek. Van erre egy faxa kis piramis is. Maslow piramisnak hívják.
2021. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert amink van, annak a negatív oldalától nem vagyunk képesek látni a pozitív oldalát, amink meg nincs annak a pozitív oldalától nem látjuk a negatívat.
2021. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 tényleg, az motivációs piramis is, nem csak szükségleti.

#2 ez mély volt.

2021. febr. 7. 13:42
 4/8 anonim válasza:
Meg szerintem az is benne lehet, hogy kíváncsiak vagyunk, milyen lehet a másik oldalon lenni, pl a hajas témánál, vagy a magasságnál... Pl én azért nem merem többet levágni a hajam, mert mindig rövid hajat akartam, és amikor levágtam, akkor derült ki, hogy mégsem tetszik... Ezzel csak az a baj, hogy már háromszor megcsináltam 🤦‍♀️
2021. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van amikor elérhető a vágy , de az évek nem úgy hozzák, mindig csak a bukás jön .
2021. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek ösztönök, amelyek genetikailag belénk vannak kódolva. Gondolj bele logikusan. Ha mindenki meg lett volna elégedve mindennel, akkor még mindig a fáról mutogatnánk egymásnak.
2021. febr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokmindenre vágyunk és nyilván az a zavaró, amit nem kapunk meg, mert így meg se tudhatjuk, milyen lehet.
2021. febr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6: ebben sok igazság van! Jó meglátás. Ellenben a testmagasság nem olyan dolog, amire bármi ráhatásom lehetne. Ha a hajamat akarom kiegyenesíteni, az megoldható, még akkor is, ha átmeneti. A túl nagy vagy elérhetetlen célok, mint motivátorok pont ellentétes hatást váltanak ki. Ha 30 évesen nincs házam, autóm, 3 gyerekem, akkor az teljesen normális és nem vagyok kudarc és nem kell öngyilkosnak lennem emiatt. Pedig sokan így gondolkodnak pont azért, mert lehetetlen célokat tűznek ki maguknak, és mivel nem képesek ezt elérni, így rosszul érzik magukat emiatt.


Elérhető nagy célok is képesek depresszióba küldeni, de hiányuk meg pontosan ott hagy minket a fán és vakarásszuk a valagunkat. Szóval kell néhány nagy cél, ami vezérel, de csak ezek kiégéshez vezetnek.

2021. febr. 8. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!