Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki annyit ér, amennyi a...

Mindenki annyit ér, amennyi a kereslete?

Figyelt kérdés

A napokban összefutottam a régi gimis barátaimmal. Iszogattunk, beszélgettünk, de igazából már régóta azt érzem, hogy már nem olyan velük lenni, mint régen. Rájöttem, hogy egy ideje már a beszélgetéseink arról szólnak végső soron, hogy ki mennyi nőt fektetett le, és kinek mennyi a fizetése, ki mit ért már el az életben. És kimondatlanul is éreztem a rangsorolást ez alapján a társaságban, annak volt nagy arca, akinek a számai jók voltak ezekben a kérdésekben... Nem állítanám, hogy én rosszul állok, de mégis, számomra egy ponton túl eléggé kiábrándító volt ez az egész, mert nem úgy emlékszem rájuk, mint az kanokra, akik között megy a f****méregetés.


De ezt látom a családomban is, ha összejönnek a rokonok, megy az evészet-ivászat, és méregetnek, hogy mi a foglalkozásom, betesznek a mérleg serpenyőjébe engem, és az unokatestvéremet, és érzem, hogy vele másképpen beszélnek, mert ő a "mérnök úr", előzékenyebbek vele, más hangon szólnak hozzá... Olyan magányosnak érzem magam ilyenkor, és a baráti társaságban is.


2021. febr. 9. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Igen.
2021. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az "keresete" akart lenni.

Ez mondjuk Lázár Jánosék baráti körében, meg pár, emberi értékekben nullán álló társaságban megállhatja a helyét, de értelmesebb körökben képesek felfogni, hogy nem ez határozza meg egy ember értékét.

2021. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Márpedig de, az határozza meg. Egy szakmunkás társadalmilag sosem lesz olyan szinten, mint egy mérnök. Egy mérnök pedig sosem lesz egy szinten a cégvezetővel, akinek viszont csak egy érettségije van. Nem konkrétan a keresettől függ, fordítva helyesebb lenne: magasabb társadalmi státusz = magasabb fizetés, nem fordítva.
2021. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szóval akkor a vagyonokat összelopkodó Lázár János vagy az ordenáré, de politikailag jól fekvő Bayer Zsóti az értékesebb ember, mint a világéletében csóró Krúdy Gyula vagy Faludy György?
2021. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
5%

4

Igen.

2021. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Egy érdekes tapasztalat. Egyszer elmentem egy orvosi rendelőbe. Ugyanakkor nem ismertem a helyet, egyik nővértől kértem útbaigazítás. Konkrétan üvöltözni kezdett. Öt percig torka szakadtából üvöltött rám. Nem is értettem, hogy ezt miért kellett így túlreagálni. A végén már nevettem is magamban. Megfordultam, mondtam neki, hogy ha itt ilyen a hozzáállás, akkor elmegyek egy magánorvosi rendelőbe. Becsuktam az ajtót és eljöttem. Ő meg ott üvöltözött tovább. Elmentem a magánorvosi rendelőbe. Kedvesek voltak alapból is. Miután az orvos látta, hogy nekem is van doktori címem, még kedvesebb lett. Lehetett érezni a beszédén, hogy felnéz rám, meg tisztel. A nővér előtte pár nappal üvöltözött rám, mert random, utcáról besétáló embernek talált, pár nappal később meg körülrajongtak, mert van doktori címem. Szerintem nem ennek kellene lenni a fokmérőnek, én igyekszem mindenkinek megadni az azonos tiszteletet.
2021. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5%

6

Ez egy kivétel. A doktori cím, bár attól függ milyen típusról van szó, a leggazdagabbak körében is tiszteletnek örvend. Ez így van rendjén.

2021. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Azért keresel annyit, mert annyi profitot termelsz a cégnek, hogy csak ezt tudja neked adni. Tehát lényegében ja. De ezen mindig tudsz változtatni ez nem veled született dolog.
2021. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
És gondolod, hogy a régi osztálytársaid teljesen őszinték és nem színezték ki egy kicsit sem a sztorit.
2021. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

8 ha a cég több pénzre tesz szert,fix bérért fogja akkor is ott tartani a munkásokat,nem sokért,mert több marad,és ha szegyény a munkás nem megy el nyaralni,hanem marad,és termel

na ebből lett elegem,és jutottam ki belőle

2021. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!