Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tipikus VS normális: te hogy...

Tipikus VS normális: te hogy értelmezed ezt a két szót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sok kategóriába besorolhattam volna ezt a kérdést, azonban leginkább az emberek kapcsán érdekel, hogy látjátok ennek a két szónak a jelentését.


Mit jelent számodra az, hogy valaki normális? Mit jelent az, hogy tipikus? Mi a különbség a kettő között? Vagy a kettő neked egy és ugyanaz?


Te magad normálisnak tartod? Vagy tipikusnak, esetleg mindkettőnek vagy egyiknek sem?


Nyugodtan fejtsétek ki, mit gondoltok egyik, illetve másik fogalomról.



Én magam azt vettem észre, hogy nagyon kevesen értelmezik e két szót helyesen, emiatt is vagyok kíváncsi arra, hogy ti hogy látjátok. Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 9. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A normális az, ami nem, vagy kevésbé tér el az átlagtól vagy a társadalom által elfogadottól.


A tipikus meg önmagában értelmezhetetlen. Lehetsz tipikus nő, tipikus amerikai, tipikus környezetvédő, ennél meg kell jelölni, hogy mire gondolsz.

2021. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A normális az átlaghoz áll közel, a tipikus a mediánhoz.
2021. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Medián helyett móduszt akartam, sry :D
2021. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A móduszos megfogalmazás nagyon tetszett. :D

Ahogy szerintem használni szokták, nagyon leegyszerűsítve:

Normális: nincs vele nagy baj

Tipikus: olyan, mint sokan mások, ettől kiszámítható és unalmas.

2021. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tipikust én is móduszként értelmezem, azonban itt a normális, úgy látom, a fő gond.
2021. febr. 9. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Normálist egy másik kérdésnél megbeszéltük, hogy általában az emberek azt mondják annak, aki hozzájuk hasonló.
2021. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!