Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire emlékeztek gyerekkorotokból?

Mire emlékeztek gyerekkorotokból?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok. Gyerekkoromban több trauma is ért; a legutóbbi, ami jelentős egyik szülőm öngyilkossági kísérlete, ekkor 18 voltam. Sokat szoktam filozofálni és bár van családom (gyerek és feleség) és minden harmonikusan és rendben működik néha kicsit elkap a csüggedés. Gyermek koromból szinte semmire nem emlékszem, óvodából 1-2 emlék képem van csak, általános iskolából szintén és gimiből is néhány emlék foszlány maradt. Néha 1-1 szituáció kapcsán elfog a letargia mert eszembe jut valamilyen emlék de nagyon nehezen tudok csak visszaemlékezni. Ez nekem kicsit furcsa. Természetesen tudom, hogy az agy tároló kapacitása véges de kicsit olyan, mint ha az emlékezést gátolná valami. Félreértés ne essék nem ezoterikus dolgokra gondolok. Így kérdezném tőletek. Mire emlékeztek gyerekkorotokból? Mennyire emlékeztek a részletekre?
2021. febr. 9. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak rossz dolgokra
2021. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudod, hogy mit jelent a defragmentáció a számítástechnikában?
2021. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legkorábbi olyan emlékeim, amiket tudok valamihez kötni, a bölcsődéből származnak, tehát max 3 éves lehettem. 5-6 ilyen jut most eszembe. Későbbről pedig sokkal több. De békés, boldog gyerekkorom volt.
2021. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsu0217 válasza:
100%
Én a kiemelkedően jó, s a kiemelkedően rossz dolgokra emlékszem. Sűrűn emlékszem a gyermekkoromra. 42 éves vagyok. Sokszor illatok idéznek fel emléket. Vagy ha túrázom az erdőben, akkor mindig beugranak gyermekkori családi túrázós emlékek. Van amikor relaxációs zenét indítok el és szánt szándékkal emlékezem, idézem a múltat. Van amikor csak jön :) igyekszem többnyire a szép dolgokra emlékezni.
2021. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte alig emlékszem dolgokra a huszas éveimből előtte meg végképp alig van valami. Nekem is volt tragédia a családomban. Igen illatok jobban előidéznek dolgokat, meg hangok, gerleburrogás stb.


Lényegében nem tudnék írni az életemről, csak egy két oldalt.

2021. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem csoda a letargikus hangulat, eleg sok rosszat tapasztalhattal. Az elme kepes ezeket elfedni, hogy ne kelljen vele szembesulni, ezzel vedelmez, hogy nem emlekszel. Biztonsagos, megtarto terapias kornyezetben lehet ezzel dolgozni, magasan kepzett szakembert, pszichoterapeutat erdemes lehet felkeresned, ido, mig feloldodik es ido, amig feldolgozod, vannak ra technikak, amivel a terapeuta a te sajat tempodban segit.

2021. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolatokra és érzésekre. Időben csak úgy tudom elhelyezni kb, hogy kitalálom, mikor lehettek ilyen gondolataim. Azokat nagyjából lehet évhez/eseményhez kötni. Óvoda és az az előtti időszakból bár van sok emlékem, nem tudom őket elhelyezni. Viszont emlékszem sok elmesélésre, visszaemlékezésre, néha a saját visszaemlékezésemre emlékszem, de arra az eseményre amire akkor visszaemlékeztem, nem.

Csak úgy gondolok rá (mármint a kisgyermekkorra), mint egy időtől független boldog emlékkupac.

2021. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Nekem is elég rossz gyerekkorom volt de az első emlékem másfél éves koromból van, a következő 2 és fél éves koromból és onnantól már szinte mindenre emlékszem. Sajnos. Elvileg valamilyen szinten normális ha a traumáket elteszi az agy egy "hátsó rekeszbe" hogy ne okozzanak további stresszt, csak ez nálam nem történt meg.
2021. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!