Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

"Tudod mi a különbség a király és a lova között? Vedd úgy, hogy az alakjuk, a képességeik, de még az erejük is, mindenük teljesen ugyanolyan. Akkor mi fogja eldönteni, hogy melyikükből lesz király, aki irányítja majd a lovat egy ütközetben, és miért a másik fogja szolgálni a királyt a lovaként? A válasz egyszerű, az ösztön".

Szerintetek ez igaz lenne? Az ösztön ennyire fontos az ember életében?



2021. febr. 13. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Még szép, hogy fontos az ösztön. Ha nem létezne, már az emberi faj is elpusztult volna.

'You can take the person out of the Stone Age, not the Stone Age out of the person.'

2021. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, de én ezt valahogy úgy hallottam, h herceg/nemes és paraszt hasonlattal vagy már nem emlékszem pontosan, de a lényeg ugyan az.
2021. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet , hogy van máshogy is. Ez a Bleach című animében volt
2021. febr. 13. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak az ösztön. Ebben az esetben a különböző képességek is.

Egy ló nem rendelkezik ugyanolyan képességekkel mint egy ember (király), így nem is összemérhetőek. Az emberek (a király) úgy kezeli, hogy hát a ló úgyse szól vissza, magát feljebb helyezi, mert ő ember, a másik meg állat, és úgy gondolja, hogy ez felhatalmazza arra, hogy azt a lovat irányíthassa, meg "szolgaként" kezelhesse.

A ló meg tényleg nem szól vissza, azt csinalja, amit tanítanak neki, amire beedzették, amire irányítják. Meg se fodul a fejében, hogy nem, mert valahol az ösztönein keresztül irányítják.

2021. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4es vagyok


MagyRul a különböző képességek tudatában csak a király (ember) van, és ezt úgy gondolja, kihasznalhatja ezert ki is használja

2021. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy rettenetesen elhibázott "bölcselkedés", kezdve azzal, hogy a király és a lova képességei, testfelépítése és mindene totál különböző, épp ezért egyik a király, másik a ló, és ennek az ösztönhöz a világon semmi köze. Metaforának/hasonlatnak is nagyon ostoba ez a kifacsart okoskodás.

Ha két egyforma embert nézünk, ahol az egyik "leader" a másik "follower", ez sem az ösztönön múlik, hanem a dominancián, az agresszión és az érzékenység meglétén vagy hiányán.

2021. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ezt a pici japán nem is szó szerint értette.
2021. febr. 13. 17:02
 8/10 moozygoo ***** válasza:
Én is nagyon szerettem a bleachet, de kérlek ne onnan vegyél életbölcsességeket :D
2021. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem faja egy idézet. Szerintem a költő ezzel azt akarja mondani , hogy aki ösztönösen képes az agresszióra és a dominanciára, aki ösztönösen a hatalomra törekszek annak inkább fog a hatalom a kezébe kerülni mint az aki mondjuk Napóleon életútját betűről betűre bemagolja és megpróbálja azt csinálni. Napóleon, Hitler, Lenin, Sztálin, Mao stb ők alulról jöttek és ösztönösen tették azt amit akarnak és amit tudtak és sikerült nekik eljutni a hatalomhoz , hogy ők legyenek a királyok és nem mondjuk a többi földműves paraszt
2021. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mieer van az, hogy regi gazdagok akik elcsovesedtek, meg mindig jo ruhakba jarnak, jo autokkal, es ugyamolyan magabiztok mint gazdagon, nulla forinttal a zsebukben ? Vagy akik gazdag csaladba szulettek de ninca penzuk epp? Es akik szegenyen nottek fel de tok gazdagok? Azok miert sporolnak folyton? Tudat hatarozza mrg. Van aki gazdagsagtudattal rendelkezik , valaki mrg szegennyel. Ez hasonlo dolog
2021. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!