Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem magam egyre...

Csak én érzem magam egyre fásultabbnak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ez az egész nap otthon ülés valahogy kifáraszt. Nem, nem vagyok online oktatás ellenes. Egyszerűen csak már valahogy nem érdekel semmi, voltak hobbijaim, sok barátom, egészségem, mondjuk úgy hogy volt életkedvem. A hobbijaimat már nem üzöm valahogy nincs kedvem hozzá. A barátaimmal nehéz volt úgy tartani a kapcsolatot hogy csak írhatunk egymásnak, egy idő után nem írtak vissza, elmaradoztak. Karanténban vagyok négy hete. Olyan sápadt vagyok mint a holdvilág, és bár végülis nincs semmi bajom mégis fásultnak érzem magam, és betegnek.

Nincs energiám, és az életkedvem is kezd elhagyni.

Más is van ezzel így?


2021. febr. 13. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd jön a tavasz és minden jobb lesz. :)
2021. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen gondolkodok épp, hogy vajon csak én érzem e ezt
2021. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Máris hárman vagyunk ezzel az érzéssel
2021. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt érzem, de én próbálok ellene tenni, kimozdulni a szabadba, telefonon tartani a kapcsolatot ismerősökkel, akikkel nem tudok találkozni.

Nagyon sokat számít az, ha kímész az otthonodból, még ha egy keveset is.

2021. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vashiány?
2021. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportolsz akármit? Futni, biciklizni most is lehet, vagy akár csak sétálni. Szerintem az emberek döntő többségét megviseli ez az időszak, természetesen sokan vannak így mint te, de lehet tenni ellene.
2021. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van hogy már nincs hangom mikor felvenném a telefont, mert annyit vagyok egyedül csendben. D-vitamint és B-komplexet szedtem 3 hétig, sokat javult! Pl. újra 3x eszek fél helyett.. Bicózgatok is, ma sétáltam és egyik nap előbettem a régi cuccaimat. Aki most tojik rád az nem barát, még havernak is tré, cseréld le! És pl. írj rá te másokra, olyanra is akit te hanyagoltál el, sokan csak titkolják hogy rosszul vannak és vágynak a hogy vagy kérdésre!
2021. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 PetheD ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan érzem. Mintha megfojtana a magány és a céltalanság. Próbálok ellene tenni, amennyire lehet, kimozdulni, ismerőseimnek, barátaimnak írni (ha nem válaszolnak, persze rosszul esik), örömet okozni nekik. Próbálom észrevenni és értékelni az élet - első látásra csekélynek is tűnő - örömeit. Arra is gondoltam, hogy leírom a gondolataimat, naplót vezetek, ez egyelőre még csak terv stádiumban van.

Próbáld meglátniKitartást és erőt kívánok neked!

2021. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat:)
2021. febr. 14. 10:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Áh ugyanez. Bár nekem vannak jobb és rosszabb pillanataim, folyamatos hangulatingadozások, csodálatos.

:D Most sajnos ez van, látod a válaszokból is (meg van erről egy csomó cikk), mindenki ezt érzi. Hiszen volt egy megszokott életünk, suli, hasonlók, folyamatosan emberek között voltunk akarva-akaratlan. Ilyenkor látszik, hogy mennyire fontos a közösség,és a közösségi média, hiába hívják így, nem pótolja (huh nagyon nem). Ráadásul sokan szorongással küzdenek miatta, én is tapasztalom.

Nem tudsz mást tenni, ki kell bírni,talán mostmar nem sokáig. Próbáld meg erőszakosan kizökkenteni magad ebből a fásultságból. Menj el biciklizni, futni, sétálni, már a friss levegő is sokat segít. Vagy keress olyan elfoglaltságokat amikre nem lenne amúgy időd. Olvasás, zene, lomtalanítás? Én vezetek naplót is, ahogy előttem írták, és ha nagyon magam alatt vagyok, leírom, az valamennyit segít. Ennyit tudok mondani, bár ultimate megoldásom nekem sincs, különben nem lennék itt :D

Kitartást, tudom hogy nehéz, bár többen megértenék ezt.

2021. febr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!