Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olvastátok Eric Berne: Emberi...

Olvastátok Eric Berne: Emberi játszmák, vagy a Sorskönyv című művét ? Mi a véleményetek róla ?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag nem állít mást, minthogy az emberek élete tudatos és tudattalan játszmák sorozata és minden ember életében van sorskönyvi minta, ami alapján éli az életét, de létezik ellensorskönyv is, ha ennek a totál ellenkezőjét hajtja végre.

2021. febr. 15. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek vele
Nem értek vele egyet
6 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam mindkettőt.


Amit te összefoglalásként a könyvekről leírsz, az egy meglehetősen butácska leegyszerűsítése a művek tartalmának. A szavazásodban a két lehetséges válasz belekényszeríti a szavazót egy fontos kognitív torzításba*, a fekete-fehér gondolkodásba.


* forrás: Tigger 2001 és Beck 2002

2021. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A világtörténelemről mi a véleményed? Egyetértesz vele vagy nem?
2021. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: Igazából inkább hivatkozási alapként hoztam ezt a 2 művet. A kérdésem fő szála az emberi játszmák és a sorskönyv létjogosultsága, mennyi az alapja ?
2021. febr. 15. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok.


Nézz utána az ún. transzgenerációs mintaádasnak, hogy jobban képben légy. Illetve érdemes lenne a kulturális mémekről, de legalább a mémelméletről* olvasnod.


*R. Dawkins: Az önző gén

2021. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rosszul írod kérdező. Ami tudatos, az nem játszma.

Azt gondolom igen, vannak játszmák, amik tehát tudattalanok, és vannak tipikus játszmák (ahogy Berne is írja), amik "használata" a játszmázók bio-pszicho-szociális hátterének függvényében alakul.

Minden azon áll vagy bukik, hogy ki melyik szerepbe hajlandó, vagy épp nem hajlandó belemenni.

Ebből kiindulva, ha nem mész bele egy játszmába, mert felismered (és ez viszont lehet tudatos !), hogy az játszma, akkor ki is védted.

2021. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: De olyan nincs, hogy valaki tudatosan indít játszmákat, valamiféle haszon, vagy szimpla rosszindulat miatt ?
2021. febr. 15. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
5-ös vagyok, folytatom. Sorskönyv. Persze, hogy van ilyen , tele vagyunk "hozott" dolgokkal. Szerintem lehet rajta változtatni, de irtó nagy önismeret kell hozzá.
2021. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tudatos az nem játszma, az a becsapás. (#5)
2021. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A szimpla rosszindulat nem pszichológiai kifejezés. Definiálnád?

2021. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: Az, ha valaki aljas, előre kitervelt szándékkal árt, keresztbe tesz valakinek, ellehetetleníti, vagy hátrányos helyzetbe hozza.
2021. febr. 15. 14:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!