Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok? Gyógyítha...

Nárcisztikus vagyok? Gyógyítható? 24/L

Figyelt kérdés
Elzárkóztam az emberektől. Anyám mindig mindentől védett, soha nem hitt bennem. Bocsi, ha egy kicsit zavaros lesz. Gyerekként mindig álmodoztam arról, hogy szeretnek, és hogy fontos vagyok én is. Soha nem éreztem azt hogy szeretnek. Van egy nagyobbik testvérem ő kérhetett bármit nem zavarta hogy épp nincs rá pénz, apám üvöltött vele, anyám sokszor volt rá mérges. Eldöntöttem, hogy én ne akarok igy viselkedni, bármit kérdeztek kérek e valamit mondtam, hogy nem. Olyan mintha nem lett volna személyiségem. Haragszom a családtagokra, mert emlékszem, hogy engem is kigúnyoltak pl mikor 5-6 évesen elmondtam hogy hogyan gondolom hogy hogyan kell telefonálni . Mindig féltem kimondani amit érzek. Sokszor ott töltöm, ki a dühöm ahol nem kellene. Nem voltam soha sem jó tanuló, nem volt sok barátom és el nem tudták azt képzelni ,hogy táncolja pl farsangon vagy elmondjak egy több versszakos verset. Már óvodában is mondák hogy nem vagyok százas .Nehezen oldom meg a dolgaim mert mindig félek hogy lesz valami baj. Olvastam ma egy könyvet amiben az volt hogy nárci az az ember aki soha nem hallgat senkire még a családtagokra sem végül elmagányosodás lesz a vége, én is ilyen vagyok. Társaságban van hogy nem tudok megszólalni. Sokszor kajába folyton a gondjaim. Évek óta nem voltak barátaim, nem lógok csak úgy az emberekkel, mint mások. És ami a legrosszabb hogy képtelen vagyok közeli hozzátartozót megvigasztalni, egyszerűen ne merem megölelni. Lenne még mit mesélni, de soknak érzem igy is. Mit gondoltok?
2021. febr. 18. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én szorongással küzdöttem egy jó ideig, néha most is előjön, amit leírtál azzal teljesen tud azonosulni a régi énem. A nárcisztikus személyiségnek nem néztem utána, így arról nem írok semmit.

Ha abból indulok ki, hogy én is úgy ahogy meggyógyultam, azt mondom gyógyítható, de neked is akarnod kell.

Szerintem a pszichológus nem árt semmiképp, de a legfontosabb egy segítőkész, bizalmas társaság, ami segít ezt leküzdeni neked.

2021. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen nem, de kezelhető
2021. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia esetleg nem szeretnél barátkozni?

Én 23 éves vagyok.

2021. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egyértelműen nem állapítanám meg, hogy nárcisztikus vagy. Inkább kérd ki szakember véleményét, kezeltesd magad, ha ennyire zavar. Egyébként én is elzárkóztam az emberektől, nem maradt egy barátom sem, szorongok. És sokszor mintha nekem se lenne személyiségem, minden olyan semleges, üres.
2021. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az hogy szorongsz és nem talalsz barátokat nem nárcizmus, de erről olyat kérdezz aki ért hozzá.

Nem tudom hogy gyógyítható-e, de érdemes megpróbálni. Mindem jobb, mint így leélni az életed.

2021. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A.yu.sjsk.sj válasza:
kezdj el neten ismerkedne őször az sokat segít hidd el. ott akármit kimondhatsz amit gondolsz jó nem akármit de érted pl csinál fake profilt és azzal beszélgetsz és úgy ahogy akarsz írj rám ha gondolod [link]
2021. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

innen nem lehet diagnosztizálni, de így a leírásod alapján nem hiszem. A nárcisztikus ember megtagadta önmagát és felépített egy hamis én-t. Ami csak egy álarc, és nincs mögötte valódi személyiség. Emiatt a nárcisztikus ember üres belül, valahol mélyen egy senkinek érzi magát, és ahhoz, hogy érezze, hogy él, folyton külső megerősítéseket, figyelmet keres. Mindenáron figyelmet akar kicsikarni, ha lehet, akkor a vörös szőnyeget terítsék a lába elé, de mivel ez ugye általában nem megy, és a negatív figyelem is figyelem, ezért gyakran cirkuszol, hisztériázik, dühöng, embereket manipulál, hazudik, hogy érdekesebbnek tűnjön, stb. Ez egy rendkívül bonyolult kórkép, nem lehet ilyen egyszerűen leírni.

Leírásod alapján biztos, hogy mély sebeket okozott benned ez az otthoni légkör, és hogy nem figyeltek az igényeidre gyermekkorodban. Szerintem érdemes lesz elmenned terápiára, ha lesz rá pénzed. Ha ilyeneken gondolkodsz, amiket leírtál, akkor biztos, hogy van remény. A nárcisztikus mindig önmagán kívül keresi azt akit hibáztathat, okolhat, stb.

2021. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy nárcisztikus. Nekem van a környezetemben ilyen ember, nagyon hiú, énközpontú, csak saját maga érdekli, állandóan dicsekszik, nagyra van magával, csak neki lehet problémája, másnak nem, ha az érdekei úgy kívánják bárkit eltapos. Mindenkit mindenért hibáztat, de ő tökéletes, ő sose hibás semmiben, felelősséget se szeret vállalni. Jah és egy nárcit nem zavar, ha nárci.

Ettől függetlenül pszichológus segítségére van szükséged, ő majd segít feldolgozni a gyerekkorod, meg az abból fakadó problémákat.

2021. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sokszor törekedtem arra hogy tökéletes legyen az a dolog amit csinálok, vagy pl felelésnél ugyan azt mondta el a tanárnak szó szerint amit lediktált. Aztán ezt abba is hagytam mert pont emiatt hülyének néztek. Nem tudtam természetesen viselkedni, mást adtam, ne azt ami vagyok, ami messziről látszódott hogy "mű". Ma már felvállalom ha nem megy valami, meg tudom önmaga adni, de ez kizárólag a tanárokkal szemben van, szeretem azt amit tanulok, így nem látom értelmét annak hogy mást adjak mint ami van. Csoporttársakkal szemben még mindig van ez a megfelelési kényszer egyszerűen leblokkolok, vagy ferdítek, de ez nem szándékos. Előfordult hogy figyelmet akartam kicsikarni, de eztán jó hülyén éreztem magam. Azt olvastam a nárci nem tud felnölni, marad gyereknek. Járok pszichológushoz de már nem beszélünk ilyesmiről.
2021. febr. 28. 21:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!