Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az élet tényleges értelme?...

JerichoE kérdése:

Mi az élet tényleges értelme? Miért érdemes élnünk?

Figyelt kérdés

Miért kell élnünk, ha egyszer úgy is vége, és ne jöjjön senki olyan hülyeséggel, hogy azért, hogy boldog legyél.

Illetve a 2. leggyakoribb amit láttam, az hogy gyereket/családot alapítsunk, és fenttartsuk a fajt. Ami szerintem egy totális hülyeség, ha belegondolsz, az az életünk célja, hogy szaparodjunk, így befedjük az egész Föld-et majd abba haljon ki a számunkra ismert világ, hogy nincs elég oxigén?

És nem akarok öngyilkos lenni, illetve nem is vagyok szomorú, csak a minap elgondolkodtam, és nem tudtam magyarázatot találni rá, szóval szívesen meghallgatom a ti véleményeteket!



2021. febr. 20. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
42
2021. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Az életnek NINCS értelme, csak te tudsz neki adni, ha akarsz. Erre az a megoldás, hogy úgy élsz, hogy jól érezd magad és ne árts másoknak.
2021. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha már megszülettél, akkor az, hogy egy olyan életet élj, aminek a végén azt mondhasd, hog úgy éltél, azokat a dolgokat élted meg, amiket szerettél volna. Elégedett lehetsz az elmúlt évekkel.

Azzal én sem értek egyet, hogy a gyerekvállalásért kell élni. Sőt, pont, hogy vissza kellene fogni ezeket az életcélokat, nem még pumolni a népet, az értelmetlen szaporodással

2021. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Mint minden fajnak az értelme úgy az embernek is a fajfenntartás. Az, hogy szaporodj, alakítsd a környezeted. Az ember az egyedüli a bolygón ami képes vissza hatni a környezetére. Még a legegyszerűbb életformák is csak arra törekednek, hogy szaporodjanak.

Hagy idézzek: "Csak a bölcsőnknek szánták a Földet, a sírunknak nem."

Tehát a te életednek is az az értelme, hogy a képességeidet kimaxold. Ezáltal javítod a saját életedet és még segítesz is másokon. A Földnek még vannak erőforrásai, tehát mielőtt kiszívjuk az összes létező oxigént amitől te félsz már lehet, hogy máshol is fent tudunk maradni... Ki tudja

2021. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Én igazából azt nem értem, hogy nekem meddig kell még élnem, mert egy kalap sz__r volt az egész eddigi életem, tele keserűséggel és mindig csak rossz történt velem...

Minden este ezen gondolkodom, hogy miért neü leszek már rákos vagy bármilyen halálos beteg, hogy végre mehessek a szüleim, nagyszüleim után...

2021. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
A te életednek csak te adhatsz értelmet.
2021. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a muff ad boldogságot.


A férfi életöröme az üres zacskó, tele has.


Ezt kőbe lehet vésni.

2021. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Maga az élet az. Benne minden. Minden szint, forma, nagyság.
2021. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pelgrim ***** válasza:
14%
Az engedelmesség a bibliai „Legyen ...!” parancsnak, vagyis hozd kifejezésre hatalmamat/képességeidet, bölcsességemet/tudatodat, szeretetemet/kedvességedet.
2021. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!