Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hozhatnám vissza a régi...

Hogy hozhatnám vissza a régi énemet?

Figyelt kérdés

Egy felszabadult, vidám, jókedvű csaj voltam, aki szeretett viccelődni. Most pedig egy besavanyodott vén spiné vagyok.

Az egész akkor kezdődött, amikor beléptem a nagybetűs életbe. Azóta, amióta mindennek tétje van, és a munka kvázi élet-halál kérdése, mert ha nincs munkám, nincs pénzem, és ha nincs pénzem akkor nincs mit enni. Azóta két dologról szól az életem, a munkáról, meg a spórolásról, mert ki tudja mi lesz később. Minden bizonytalan, semmi sem biztos.

Volt egy csomó hobbim, amit szerettem csinálni, ami kikapcsolt. Pl. szerettem rajzolni, festeni, egyéb kreativ dolgokat csinálni. Ma már ott tartok, hogy sajnálom a pénzt egy csomag színes ceruzára is vagy más alapanyagra.

Újra felszabadult és vidám akarok lenni. Van erre valami megoldás?



2021. febr. 21. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Ezen csak is te tudsz változtatni.Tul sok a stressz a mai világban.Ne sajnáld a pénzt attól, ami örömet jelent vagy kikapcsol.Gondolom nem annyira drága dolgokról van szó.
2021. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem drága dolgokról van szó, csak nem merem elkölteni, amit megkerestem, mert nem tudom mikor lesz valami váratlan kiadás.
2021. febr. 21. 10:59
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nekem kell változtatnom, de fogalmam sincs, hogy hogyan?
2021. febr. 21. 11:00
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Üdv a való életben. Ilyen a felnőttkor.
2021. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 És ezt hogy birják mások ép ésszel végigcsinálni?
2021. febr. 21. 11:06
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Úgy hogy agyilag is felnőttek.

Dolgozol, eszel, élsz, kihozod a legtöbbet amit tehetsz.

Nem vagy már 12 éves hogy a kis szobádban festegess és gyurmázz miközben anyuci kint süti a rántott húst.

Ideje felnőni agyilag is.

2021. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Keresd meg azt a fajta hivatást, amit szeretsz csinálni, és inkább feltölt, mint lemerít.

Ha most még nem elérhető, tanulj érte.


Csak ennek van értelme, mert pénzre szükség van, és azt a semmiért te sem adod oda másnak (ergó neked sem fogják).


A kulcskérdés az, hogy a jelenlegi tudásoddal milyen értéket tudsz adni másoknak, amiért cserébe ők fizetnek neked, illetve ha most még nem tudnál ezzel elég bevételhez jutni, mit kell megtanulnod/elsajátítanod ahhoz, hogy tudj?

2021. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam azt a hivatást, amit szeretek csinálni. És azt is csinálom, ez megvan. Van is belőle annyi jövedelmem, amiből kényelmesen megélek. Ennek ellenére nem merek belőle költeni saját magam szórakoztatására. Nem a munkával van a problémám, hanem a többi idővel, a szabadidős tevékenységekre nem merek költeni, mert nem tudom mi lesz később. Remélem igy érthető.


Lehet, hogy agyilag még nem nőttem fel, de akkor nem tudom, hogyan kellene hozzákezdenem.

2021. febr. 21. 11:18
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

#8

Igen, így már jobban értem. :)

A megoldás erre szerintem az, hogy elkülönítesz minden hónapban egy összeget befektetésre, és egy összeget szórakozásra.


Így megvan a lelki nyugalmad, hogy félretettél nehezebb időkre, és arra is, hogy az életedet egy kicsit szebbé varázsold.

2021. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Olyan mintha zsebpénzt adnék saját magamnak? Ez még használható is lehet. Kösz.
2021. febr. 21. 11:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!