Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek a csoportos videóhívástó...

Félek a csoportos videóhívástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy messenger csoport, amibe benne vagyok, és már hónapok óta beszélünk. Azt mondták, hogy csinálhatnánk valamikor egy videóhívást is, úgy könnyebben tudnánk beszélni meg látnánk is egymást. Én is nagyon szeretnék ebben részt venni, de én azt se tudom, hol tudnám ezt megoldani. A házunkban olyan vékonyak a falak, mindenki hall mindent. Anyámnak nem mondhatom el, hogy az interneten ismerkedek, mert megvan róla győződve, hogy mindenki pedofil és el akar rabolni, vagy kinyomozni, hogy hol vagyok és nem biztonságos. Tehát ő nagyon kiakadna, meg egy jó agymosásra számíthatnék, ha megtudná, hogy a neten ismerkedek, olyanokkal akikről már tudom, hogy nem veszélyesek, de szerintem ezután anyám eltiltana a géptől, mert fél, hogy majd újra ismerkednék. Szóval nem tudnék beszélni sem velük, mert anyám hallani fogja, hogy beszélek valakivel, más barátom nincsen, szóval azt se kamuzhatom, hogy egy barátommal beszélek. Jó, mondjuk van 1 barátnőm, akivel irogatni szoktunk, de anyám nehezen hinné el, hogy eddig irogattunk mindig, most meg hogy hogy telefonon beszélünk, szóval ezt nem hinné el. Az udvarra sem tudok kimenni, mert ott nem fogja a jelet már a telefonom.


A másik dolog, hogy elég introvertált vagyok, és kevés az önbizalmam is. Szóval még ha össze is jönne a dolog, hogy beszélek velük, én még sosem videóchateltem nagyon senkivel. És eléggé paráznék ettől, nem tudom milyen ez, végig azon izgulnék, hogy az itthoni ruhámban vagyok (persze nem kell kiöltözni, de kitudja, lehet mindenki szebb ruhában lesz mint én az itthoni, egyszerű ruhámban). Meg nem vagyok csúnya, de smink nélkül nem szeretem magam, sok a pattanásom is most, és már hetek óta nem néztem tükörbe, mert smink nélkül soha nem szoktam, de most a kamerába majd látom magamat. Viszont mindennek ellenére nagyon szeretnék benne lenni ebben, csak anyám a legnagyobb akadály, hogy hová menjek, hogy ne hallja, meg ha meghallja, hogy beszélek valakivel milyen mesét adjak elő. A másik meg, hogy hogyan javítsak egy kicsit az önbizalmamon. Nem hiszem, hogy annyira érdekelné őket, hogy milyen a bőröm, meg a ruhám, de így első látásra mindenkit megnéznek azért, hogy ki, hogy néz ki.



2021. febr. 26. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs mikrofonos fejhallgatód, vagy fülhallgatód? pl. ami a telódhoz is van....


Akkor senki nem hall semmit kívülről...

2021. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy egyébként?
2021. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát először magadban döntsd el, hogy félsz vagy nem, és hogy részt akarsz venni vagy nem...

A ruha miatt tök fölöslegesen aggódsz.

2021. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért anyukádnak jogosak a félelmei. Hány éves vagy és hány évesekkel fogsz beszélgetni? Szerintem ha titkolózol előtte, az még nagyobb drámát generálna, mintha egyszerűen elmondanád, hogy van Juli, Peti és Mariska, akivel jóba lettem a neten, itt van a képük így néznek ki. Anyukád is nyugodtabb lenne és te is...
2021. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
16 vagyok, korombeliekkel, meg 18-19 évesekkel lettem jóba ebben a csoportban, velük beszélnék. 1-es, igen, mindenképp rakok fel fülhallgatót, hogy őket ne hallja, de attól még az én hangomat hallani fogja itthon akárki, ha beszélek hozzájuk.
2021. febr. 26. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod, hogy osztálytársaiddal beszélgetsz??
2021. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy osztálytársakkal beszélek. De egyébként olyan ritka, hogy inkább igyekszem olyankorra időzíteni, amikor egyedül vagyok itthon, vagy olyankorra, amikor nem vagyok itthon.

Pl én a kollégiumi csoportvezetőmmel sem szeretek úgy telefonálni, hogy anyám hallja. (Digitális oktatás alatt kell persze csak vele telefonálni hetente.)

ÉS rájöttem, hogy anyám előtt nem szívesen beszélek, mert minden megszólalásom képes kritizálni.

2021. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6, mert az osztálytársaimmal nem vagyok jóba, a mostani oszályomból egy barátom sincs, és anya is tudja, hogy utálom őket, meg ők is engem, szóval nem mondhatom ezt se.
2021. febr. 26. 16:59
 9/10 A kérdező kommentje:
7, a szobámba eltudok vonulni azért, tehát nem vagyok anyám szeme előtt, de mint mondtam olyan vékonyak a falak, meg hiába cukom be az ajtót, behallatszik minden, meg ki is hallatszik a szobából is minden. Még ha anyám lent van az alsó szinten, mert legtöbbször ott van, akkor is hallja. Esetleg, ha a konyhába van akkor nem hallja, de akkor meg hallja apám aki az étkezőbe ül, vagy az öcsém, aki a nappaliba játszik a gépen (a nappali a szobám alatt van közvetlenül, és oda is jól leszűrődnek a hangok). Öcsémet annyira még nem is érdekelné, mert elég hangosan játszik a barátaival, de apám aki csendben ül az étkezőbe egész nap és gépezik, ő tuti meghallaná. Meg gyakran jár fel a mosdóba valaki, ami fent van, a szobám mellett. Mondjuk addig nem szólalok meg, de akkor meg nem fogják érteni a többiek, hogy miért halgattam el/miért halgatok.
2021. febr. 26. 17:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki 16 eves kor eseten pedofilozik, az tisztan csak ferfigyulolo feminaci.
2021. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!