Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy tettleges...

Volt már olyan, hogy tettlegességgel rendeztél el egy vitás helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá büszke, de nekem volt. Egy összejövetelen az egyik rokon addig erőltette a házasság- és gyerektémát, hogy egy idő után besokalltam. (Igaz, volt a toronyban mindkettőnknek). Ráadásul nem is egymás mellett ültünk, hanem távolabb, tehát többen is kényszerültek hallani, rá is szóltak néhányan, hogy "eredj már", meg nekem is, hogy "ne törődj vele".

Egy hirtelen pillanatban azonban odamentem és lemázoltam neki két maflást. (Na nem olyat, hogy vérzett volna, csak az egész helyzet akkor is kínos és megalázó) Ezután nemsokára mindketten távoztunk. Azért bánom csak, mert amúgy nagyon jó hangulatú ebéd volt, és ez a jelenet sehogy nem illett oda.

Az illetővel egyébként azóta sem beszélünk, ennek 14 éve lesz. A többi rokonnal igen, de mindenki megjegyezte, hogy mindketten helytelenül viselkedtünk. Igazuk volt. Nem várok véleményeket, bár mások számára tanulság, hogy nem biztos, hogy így kell elrendezni a dolgokat.


2021. febr. 28. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is adtam már egy maflást vkinek, de azzal sikerült lerendezni a dolgot és nem piszkált többet. Nálatok az a baj, hogy nem beszéltétek meg utána azóta se. 14 év után is rendezetlen a lelkedben. Tisztázzátok és ha kell, kérj tőle bocsánatot!
2021. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen ahányszor ittam (általában péntekenként), mindig össze vertem valakit éppen ezért már nem járok nagyon sehova és nem is iszok.
2021. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt.

Én mindig is úgy voltam, hogy kerülni fogom az ilyen helyzeteket.

Ha engem vagy a szeretteimet akarják bántani akkor egyértelmű, hogy odacsapok. Amíg nem kötelező addig mondhat bárki amit akar egyszerűen leszarom, mert akkor mivan? Még ha meg is aláz akkor se érzem úgy, hogy visszakéne szólnom. (Kivéve ha a barátnőm társaságában történik, akkor valószínűleg félre hívnám és ha azután se foglya fel akkor kitessékelném.)

De az erőszak egy olyan plusz dolog ami nélkül is meglehet oldani mindent.

Az ember személyisége és nevelése rengeteget befolyásol egy ilyen helyzetbe. Ha valaki hamar felkapja a vizet akkor nincs mit csinálni, és ez mindenkinél más lesz az eredménye.

2021. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. Vagyok annyira intelligens, fogy felismerem a végeláthatatlan vitát és inkább otthagyom a másik fele. Amúgy se akarom meggyőzni az álláspontomról. Nem érdekel a véleménye.


Bár inni se szoktam.

2021. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz,ha az embernek ilyen rokona van,de ilyenkor ha lekeversz neki,akkor téged is megbélyegeznek,és nem is ez a megoldás.Tudom miről beszélsz,nagyon nehéz az ilyen emberekkel.Engem bátyám szívatott egy rokoni összejövetelen valami f4szsággal,tényleg szájba tudtam volna verni,apám látta,hogy már mindjárt robbanok,mondta,hogy "legyél te a bölcsebb,jobban jársz"
2021. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer földühítettem valakit azzal hogy kritizáltam az életmódját, erre bekattant és neki állt ütni a fejemet ököllel vagy tízet, úgy szedték le rólam. Oldalt a halántékom fölött egy 5-6 centivel, úgyhogy a lila foltokat takarta a hajam szerencsére, úgyhogy otthon nem is mondtam senkinek. Persze tudom hogy nekem nincs annyira mit szégyellni, de azért nem vagyok rá büszke sem hogy valakit így ki tudtam hozni a sodrából. De engem sose tudtak úgy földühíteni, max annyira hogy megrángattam az illetőt. Meg egyszer edzés szintén kipróbáltam a boxot, az már sport volt, nem harag, de agyrázkódást kaptam és egy bordám megrepedt, úgyhogy azóta minden szinten kerülöm az ilyen helyzetet, és nem is hiszek abban hogy egy problémát így lehet megoldani.
2021. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!