Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kamaszoknak életük egy...

A kamaszoknak életük egy teljes fejezete úszik el most a szemük láttára?

Figyelt kérdés
Gondolok a karanténra, digitális sulira stb.

2021. márc. 2. 19:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%

7-es vagyok, bocsi, rossz napom van és nem volt kedvem megbeszélni ezt a limitált számú barátaimmal és az elfoglalt szüleimmel, ezért úgy gondoltam jó ötlet kérdésekre válaszolni unalmamban és poénkodni a depresszív dolgaimon.

Úgy tűnik nem csak nekem van rossz napom, hanem neked is.

Kívánom, legyen jobb kedved és más válaszolóknak ne szólj be lehetőleg! 😇

2021. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Én fiatal vagyok napi minimum 8 órát a gép előtt töltök, szóval nem a vírusra fognám ezt az egészet.
2021. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

11

Köszi! Nem fogadom meg a tanácsod, de azért rendes vagy. :*

2021. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

Én utálok internetezni, nem ezen nőttem fel és nem is fogom megszeretni. Számomra több értelme van kimenni egyet focizni a haverokkal, közben mondjuk meginni egy sört, mint egész nap gépezni.


Engem nagyon nagyon idegesíz és unom magam itthon, semmi kontakt, szinte senkivel. Nincsen társaság már unom. Kíváncsi vagyok arra, hogy aki ezeket az értelmetlen intézkedéseket meghozta, az kibírta volna-e otthon fiatlon, tétlenül, társaság nélkül. Szerintem nem!


Remélem majd lesz ezérz elszámoltatás, és megkapják a méltó büntetésüket.

2021. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
86%

9

Igen, mehetnénk, csak éppen szinte minden zárva van. Legalábbis az én lakhelyemnél. Szoktam találkozni a barátaimmal, de csak sétálni tudunk (félre értés ne essék az is valami) viszont már ahhoz sincs nagyon kedvünk, mivel az utcán is maszkot kell hordani.

2021. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

Minden be van zárva, a csak úgy meg random kimegyek az utcára, mint a csöves a haverokkal meg inkább cringe, kínos és ciki. Ez a járvány előtt sem volt módi, konkrétan hónapokig terveztünk, hogy hova menjünk, mit csináljunk, mert ez ennek nem volt jó, az annak nem, amaz meg amaznak nem volt jó. 10-ből 9 ilyen esemény el is maradt, mert mindenki inkább választotta a számítógép előtt punnyadást, ezért évente öröm volt, ha 1-2 találkozás összejött. Mondjuk akkor sem voltunk sokan, 10 fős társaságból max 3. Csak úgy spontán talizni már akkoriban is kínos volt, úgy kellett tervezni, mintha az életünk múlt volna rajta.

Úgy tapasztalom, a mostani fiatalok majdnem 90%-a a számítógép előtt töltött egy napjából 8-16 órákat (attól függ iskola nap volt-e). Ez minden, csak nem élet. Én is sajnos gépfüggő voltam, mert körülöttem mindenki az volt. Aki esetleg nem, az drogozott 12 éves kora óta, vagy valami eszetlenül tróger volt. Szóval ha valaki, én tudom hogy elcsesztem a fiatalkorom a gépezéssel.

2021. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%
6. sok élménytől elesel ezt nem vitatom, de erre biztosan fogsz emlékezni és tudod majd mesélni a gyerekeidnek. Egy bulira amiből még lesz elég nem biztos, hogy fogsz emlékezni 20 év múlva. Szóval ha remélhetőleg hamarosan vége ennek a dolognak ebből a szempontból sokat nem vesztettél szerintem. Régen ugyanezt mondták a katonaságról, hogy elvesz az életből 1-1,5 évet és sokaknak egy örök élmény utólag, még ha akkor szívásnak is éltük meg. Nekem legalább is az volt. Amúgy valaki írta, hogy csak az utcán tud találkozni a barátaival. Mi a haverokkal régen mindig az utcán ültünk kutyát sétáltattunk és dumáltunk (igaz nem maszkban) de azok voltak a legszebb évek. Most meg ott a net a webkamera, azon is lehet sörözni, mégha nem is ugyazan.
2021. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan az kéne vigaszt nyújtson az elvett élményekért, hogy el tudom mesélni majd a gyerekemnek, hogy enyhe depressziót szereztem a karantén alatt? Hűha, milyen klassz.
2021. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a fiatalok, mindenki beszopta.


Gyakorlatilag olyan életet éltünk, ahol átlag ember is világot láthatott, utazhatott, megismerhetett bármilyen kultúrát, elmehetett a világ bármely részére. Most meg nesze, mindenki bele van kényszerítve a maga kis börtönébe.


Sok ismerősömmel, barátommal gyakorlatilag csak napközben, ebédkor tudtam össze futni, beültünk mindig valahová, esetleg munka után. Most ezek ugrottak. Még este sem tudsz átugrani egy sörre mert nem lehet kimenni a kib..szott lakásból.

2021. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

A mai 30 alattiak a vírus előtt is online élték az életüket. Én 26 vagyok, kimozdulós fajta, vannak igazi offline barátaim. Ezekkel a tulajdonságokkal az elhanyagolható mértékű kisebbséghez tartozom. A velem egykorúakra már 5 évvel ezelőtt sem volt jellemző a személyes találkozás.


De ha megfigyelitek, bárki bármit mond, az introvertáltság virágkorát éljük (a netes magamutogatás nem számít). Ez abból is megfigyelhető, hogy a ma készült filmek és sorozatok főszereplői szinte kivétel nélkül introvertáltak. Ellentétben például a nyolcvanas-kilencvenes években készült produkciókkal.


Több helyen is olvastam már, hogy még a világháborúkat követő kaotikus években sem volt annyira atomokra hullva a társadalom, mint manapság.

2021. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!