Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire számítok magasnak...

Mennyire számítok magasnak 185 centisen? 25/F

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy szerintetek ez mennyire magas. Mennyire kiemelkedő

2021. márc. 3. 21:34
A kérdező szavazást indított:
Teljesen átlagos magasság
Picivel magasabb vagyok az átlagnál
Magas vagyok
Elég magas vagyok
Nagyon magas vagyok
48 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Imádom. Én 176 vagyok lanykent, legjobbak a magas pasik.

22l

2021. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Eközben én 175cm-es törpeként: hello.... xd
2021. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Erről olvastam egy csomó tanulmányt, amiben nemzetközi kutatócsoportok eredményeit elemezték amerikai, japán, holland, koreai és norvég tudósok. Évekig foglalkoztam ezzel a témával, így egész pontosan meg tudom neked mondani, hogy az egyértelmű tudományos álláspont szerint te 185 cm magas vagy.
2021. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

3

Ha nagyon tudományosak szeretnénk lenni, akkor bele kell kalkulálni a gyártási hibát, ami minden mérőeszköznél jelentős. Ezen kívül a mérés módjai is különböző értékeket adnak.

2021. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Igazad van, ebben az esetben azt feltételeztem, hogy a mérés pontos. De hiba lenne feltételezésre alapozni egy ilyen komoly megállapítást. Szóval kérdező, hivatalos mérési eredmény kellene a magasságodról, akkor tudom pontosan megmondani, hogy milyen magas vagy.
2021. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

#4


"bele kell kalkulálni a gyártási hibát, ami minden mérőeszköznél jelentős"


Én, veled ellentétben, tanultam méréstechnikát, és majdnem az agyam eldobtam, miközben ezt a marhaságot olvastam.


Tudod, a mértékegységek ma már konkrét fizikai törvények alapján vannak meghatározva. Mint például a hosszúság. [link]


Mérőműszerek gyártásakor pedig etalonokat alkalmaznak, amik, gyakorlati értelemben nem térnek el a fizikai úton levezetett mértékegységtől. Tehát az egy méteres mérőszalag, ha nem egy kínai vacak, pár milliméternél jobban biztos nem fog eltérni a "valós" egy métertől. Ez ezrelékes hiba.


A többiektől meg elnézést, nem erről szólt a kérdést, csak muszáj volt reagálnom erre a marhaságra.


A kérdés tárgyára térve pedig, (számomra) sajnos a 180-185 cm testmagasság egyre inkább átlagos a fiatal srácoknál. Mi fiatalok jobban tápláltak vagyunk általában, mint a nagyszüleink. Régebben inkább a 170-175 cm volt az átlagos. Ma már ez inkább alacsonynak számít.


Nálam majdnem minden kollégám, ismerősöm magasabb. 175 cm vagyok.

2021. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

6

Szóval te még sosem találkoztál olyan két mérőeszközzel, ami nem ugyanazokat az értékeket mutatta? Itthon találok kettőt (hosszmérésről van szó), illetve a digitális/analóg mérőeszközök is különböző eredményeket mutatnak, amiből szintén van itthon kettő (súly). Nem tudom, hogy mit tanultál, de jó nagy baromságot írtál, inkább maradtál volna csendben.

Orvosi papírjaimban is 184, 186 és 183 cm vagyok. Na melyik a valós?

2021. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

#7


Időközönként kalibrálni kell minden mérőműszert. A mérőszalagokról, vonalzókról pedig már kifejtettem a véleményemet. Persze, hogy eltér egymástól a kettő, amikor valószínűleg két kínai vacakról van szó.


A "digitális/analóg mérőeszközök" pedig tág fogalom. Általában a digitális pontosabb. Egyébként a legelső mondatomra tudok visszamutatni. Ezeket rendszeresen kalibrálni kell. Mi a cégnél évente szoktuk kalibrálni a műszereket.


Én írtam baromságot? És ezt mire alapozod? Arra, hogy a két mérleged, meg a két vonalzód eltérő értékeket mutat?


Az orvosi papír ugyanez. Engem is mértek már 180 centisnek, közben pedig elfelejtettem felvenni a cipőmet, és rosszul is volt felrakva a falra a mérőszalag.


De veled felesleges vitatkozni.

2021. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8

Egyezünk meg abban, hogy a kijelentésem fele igaz volt: 'bele kell kalkulálni a gyártási hibát, ami minden mérőeszköznél jelentős'. Nem jelentős minden mérőeszköznél, de azoknál igen, amiket a mindennapokban használunk. Tehát az mondatom első fele, miszerint bele kell kalkulálni a hiba lehetőségét, igaz.

2021. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8%

8-as! Dehát pont erről volt szó, hogy lehetnek mérési pontatlanságok. Nem az volt, hogy két kalibrált, profi mérőeszköz mást mutat, hanem úgy általánosságban a mérésről. Ha nem jó helyre volt rögzítve az eszköz, vagy hibás volt, vagy régen volt kalibrálva, vagy nem jól olvasta le az eredményt, stb.

Szóval maradjunk annyiban, hogy a 4-esnek igaza van.

2021. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!