Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van annyi ember aki...

Miért van annyi ember aki szerint a jelenlegi szituáció, azért egy ördögien rossz helyzet, mert neki nem "kényelmes"?

Figyelt kérdés

Figyelem, a kérdés nem azok ellen íródott, akiknek a családjuk érintett benne, esetleg idősek vagy egyéb negatív dolgok érték miatta a családot! Ezt a kérdésben is jeleztem, én azokra gondolok, akik szimplán nem bírnak a seggükön maradni és nagyon "kényelmetlen" nekik, hogy otthon kell maradni.


Néhány vélemény, egy kérdés alól, amiben a kérdező arra volt kíváncsi, hogy hogy értékelnék 2020-at a válaszolok:


"Egy pocsék, fostos, undorító év volt, amivel szerintem az emberiség 99 százalékban egyetért. Az a csoda, hogy aszteroida nem jött, mert azon az egy dolgon kívül minden volt, ami szopóroller. Elmondhatatlanul örülök, hogy vége. Az persze már most látszik, hogy 2021 sem lesz jónak mondható, de talán egy hangyányival legalább élhetőbb, normálisabb évünk lesz."


"Borzalmas és felháborító esztendő volt ez: idén aztán a depressziótól a távoktatás nehézségein át, egészen életem első öngyilkossági kísérletéig minden rossz megtörtént velem!!! Február óta nem láttam az unokatestvéreimet, a nagyszüleimet is csak havonta 1-szer március óta! Depresszióba is estem, de már majdnem teljesen kijöttem belőle! 2021-ben (pontosabban 2021-nek a már COVID-mentes részén) igyekszem majd először is a családommal tölteni minden percemet, és bepótolni mindazt, amire tavaly nem jutott idő! BÚÉK mindenkinek (Próbálok bizakodni, hogz ezúttal tényleg boldog év lesz!)!"


"Ótvar fos év volt.


Mondom ezt úgy, hogy a munkámban nem volt változás, sőt még több is lett."


Csak úgy mutattam egy pár embert, hogy legyen mihez viszonyítani... Én ilyenkor elgondolkodom, azon, hogy biztos egy világban élünk-e. Az ilyen emberek komolyan ennyire képesek?? Engem ez nagyon el szokott keseríteni és fel is szokott dühíteni. Akkor mit mondjanak a dédszüleink?? Két világháború, egy spanyolnátha, egy Trianon, korlátlan terror, félelem, vér és halál. Mit szóljanak, azok a dédmamák és nagyszülők, akiknek a férjük/apjuk elment a frontra, majd rá 10 évre sem tudták még a nyughelyét sem? Mit szóljanak a nagyszüleink?? II. világháború, a győztesek által gyakorolt (Nyugatról és Keletről is) terror, '56 stb. Mit szóljanak azok, akiknek a rokonainak csak az emigráció maradt és mind mái napig nem ismerik teljesen a családjukat? Mit szóljon például az a nagymama, akinek azok a rokonai, akik régen a vasárnapi asztalnál ültek, most valahol, Dél-Amerikában ücsörögnek, a leszármazottaikkal együtt, úgy hogy valószínű nem is ismerik a családjukat?? Mit szóljanak ők?? És és most csak a 20. század és a 19. század végének a borzalmait ecseteltem, ha megyünk távolabb a történelemben, még több szörnyűséget olvashatunk. Ne is menjünk ilyen messzire! Mit szóljanak, azok az egészségügyi dolgozók, akik jelenleg is emberi életekért és a járvány ellen küzdenek??


Biztos olyan borzalmas, a karantén?? Biztos olyan borzalmas, hogy nem tudsz csavarogni?? Mi szóljanak ők, akik közül sokan köztünk vannak?? Neked annyi dolgod van, mindössze, hogy nézd a VV-t, zabálj és vedelj, alukálj nyugodtan, bejelentkezz a meetingekre! A 21. században élünk, számítógép, TV, telefon, internet, áram, víz, gáz, gyakorlatilag luxus életed van, amit sok ember, sok szituációban megirigyelne a fentebb említettek közül. Van bolt, van mit enned, van mit innod, van gyógyszertár, kiválthatod a szükséges gyógyszereid. Miről beszélünk??


Egy kapcsolódó videó: https://www.youtube.com/watch?v=-Bd4gswQE4s



2021. márc. 13. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
37%
Ki fizet neked azért, hogy írjál egy A4-es oldalnyi érzelmi zsarolást a GYK-ra, idegeneknek? Vagy ennyire qrvára unatkozol?
2021. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
46%

Ezt én se fogom mind elolvasni...


Ja, és könyörgöm, tanulj már meg ékezetekkel írni: minden második szó után el kell gondolkodni hogy miről szól a mondat, mert anélkül nem egyértelmű



Köszönöm!

2021. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 A kérdező kommentje:
Látom elértem, amit "szerettem" volna... Idézz, egy olyan szót, amin nincs ékezet! Megköszönném, mert nincs olyan, soha nem írok ékezetek nélkül és figyelek a helyesírásra is alapvetően.
2021. márc. 13. 13:28
 4/102 A kérdező kommentje:
Remélem egyáltalán azt kivetted, kedves második, hogy az írásom, minimum negyede, hanem a fele, idézet.
2021. márc. 13. 13:30
 5/102 A kérdező kommentje:
Ha meg nem olvasod el, minek válaszolsz rá?? :-D
2021. márc. 13. 13:31
 6/102 anonim ***** válasza:
54%
Engem nem érdekel mi volt száz éve. Mert ha nem dolgozom nincsen pénz.A családomat el kell tartani. Kb negyede a bevételem. Ja és mennék is.
2021. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 A kérdező kommentje:
Idióta... Az első sorban írtam, hogy nem azokról beszélek, akiknek a családját ez negatívan érintette.
2021. márc. 13. 13:35
 8/102 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj! Én most élek, tehát most akarom élvezni az életet, és marhára nem tud érdekelni, hogy száz meg ezer évvel ezelőtt kinek milyen gondja volt. Az pedig amit irtál:

"Neked annyi dolgod van, mindössze, hogy nézd a VV-t, zabálj és vedelj, alukálj nyugodtan, bejelentkezz a meetingekre!"

nekem nem az élet élvezetét jelenti, hanem a vegetálást. Ebből nem kérek hosszabb távon, bőven elég volt ennyi belőle. Érthető voltam?

2021. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
61%
Anyukával beszéljél igy. Ha nincs fesztivál nincs munkám Ezért nem tudok diákokat felvenni ezért ők se keresnek vagy buliznak. A fiatalokat megértem teljes mértékben.
2021. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
53%
jelentettem a kérdést :-)
2021. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!