Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mielőtt elaludnék ez miért van?

Mielőtt elaludnék ez miért van?

Figyelt kérdés
néha olyan mintha hirtelen belecsapódnék valamibe és hirtelen az érzés után megrezzen, megremeg az egész testem

2021. márc. 14. 01:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, de ez engem is érdekel. :D


Azt hittem csak egyedül én érzem, ezt jó látni, hogy másnál is előfordul.


Viszont velem nem mindig, csak néha amikor félig álmodom, félig ébren vagyok és a tudatom az ébrenlét felé ránt. Nekem ez úgy tűnik mintha a tudatom visszarántana ilyenkor az álmomból és azt érezzük így.

2021. márc. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Túlélési ösztön, régen sok mindenre kellett figyelni a vadonban, ébernek kellett lenni. Ezzel a zuhanás-becsapódás érzettel az agyad kvázi nem enged aludni. Manapság inkább persze akkor fordul elő ilyen, ha valami miatt stresszelsz, izgulsz.
2021. márc. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Ez ritkan minden emberrel elofordul, baromi szar erzes. Nekem iskolaskoromban volt, neha haromszor is egymas utan.

Valamilyen fiziologias magyarazata van, amit pont nem tudok. Jo lenne azt mondani, leesik a vernyomas, de lehet teljesen mas is.

Egeszseges embereknel is, szoval nincs semmi komoly emogott. Viszont mintha nyugtalansaggal osszefuggene.

Remelem, ritkan van. Pocsek erzes.

2021. márc. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen nekem sokszor volt én magnézium hiányos vagyok és nálam ez abban nyilvánul meg hogy mindig fáradékony vagyok. Egyetemen sok unalmas óra volt és rengetegszer elaludtam, de az volt a legszarabb amikor olyan hirtelen ellazultam, hogy bekövetkezett ez az összerándulás és pontosan olyan érzés mintha valamibe hirtelen becsapódnál.


Egyszer olvastam erről régebben (valahol neten) és ha minden igaz, akkor a kimerültség okozhatja, az agy olyan hirtelen vált alvó állapotba hogy felborul a természetes alvási funkciók sorrendje és az agy újraindító folyamatként összerándulást eredményez vagy teljes testre, vagy testrészekre.

Amikor álmodunk akkor az agy nem továbbítja a testrészeknek azokat a mozdulatokat amiket álmunkban végzünk, így nincs az hogy ha álmunkban futunk, akkor az ágyban is vagy ilyesmik. Amikor ez az összerándulás bekövetkezik, akkor a hirtelen elalvás következtében ez a funkció kimarad.


Másik elmélet szerint ez egy túlélési mechanizmus.

2021. márc. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Az agyad mikor "kikapcsol" akkor kikapcsolja a mozgást is. Ezzel akadályozza meg, hogyha például azt álmodod, hogy sétálsz ne kezdj el a való életben is sétálni.

Ha aludt melletted már el ember láthattad, hogy ő is rángatózik. Ha erre a rángatózásra felkelsz akkor "az agyad rosszul kapcsolta ki" azt a részt és gyorsan kitalál valami történetet, hogy ne érezd azt, hogy hiába keltél fel.

2021. márc. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat :)
2021. márc. 14. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Valahol olvastam, hogy leginkább tizen-huszon évesekkel fordul elő, anno én is tapasztaltam többször, fura volt :D

Állítólag így emlékszel arra, mikor a lelked 'becsapódott' testedbe, mikor még magzat voltál.

2021. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, ezt a hülyeséget te komolyan elhiszed?
2021. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy állítólag. Egyébként tudod cáfolni? Pont akkora az esély arra, hogy így van, mint az ellenkezőjére.

Azt meg már végképp nem értem mi közöd ahhoz, miben hiszek és miben nem. De biztos jól esett ezt megkérdezned, hát egészségedre.

2021. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!