Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen általános tulajdonságai...

Milyen általános tulajdonságaik vannak a sváb származású embereknek?

Figyelt kérdés
Hallottam róluk jókat és rosszakat is.Pl zsugoriak,nagyon agyagiasak,hidegek,viszont szorgalmasak,becsületesek,tanultabbak...
2021. márc. 14. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Külalakra szépek.
2021. márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

ez rasszizmus

minden nemzetiségben van ilyen és olyan ember is.

2021. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Rasszizmus az jelenti,hogy bőrszín alapján különbözteted meg hátrányosan az embereket.
2021. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rasszizmus, mert nem külön rasszról van szó.
2021. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Magasak, szorgalmasak.
2021. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Anyukám sváb (így anyai nagymamám is, nagypapám is). Én meg félig, de nem foglalkozom vele, szerintem bennem apám magyar vonásai jöttek ki inkább.

Szerintem a svábok (amit rokonaimnál - tehát mama, papa, nagynénik, anyám - esetében megfigyeltem, és mivel egy elég belterjes kis sváb faluban éltek, a többi svábra is jellemző szerintem, én legalábbis ezt figyeltem meg): Szerintem átlag felett mértéktartóak, tiszták nagyon, szorgalmasak, környezetüket mindig rendben tartják. Nagyon dolgosak. Tudnak spórolni, mindig van "mihez nyúlni" anyagilag.

Ami negatív: Szerintem legalábbis: Van egy fajta hűvösség, és van egy fajta sunyiság. Az előbbi talán nem akkora baj (én is távolság tartó vagyok). Az utóbbi nekem annyira nem tetszik. Sumákolás, titkolózás, szóval az az alapból sunyi jellem.

Ezt felnőtt fejjel is megfigyeltem, ha sváb ügyfelem volt, sosem foglalkoztam különösebben a dologgal, de utólag mindig bebizonyosodott, hogy sumák, jellemtelen ember az illető (akár férfi, akár nő).

2021. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apai részről én is az vagyok. Az biztos, hogy a spórolás központi elem az életükben, szorgalmasak, mértéktartóak, rendszeretőek, viszont távolságtartóak, irigyek, és sunyik. Ismerek egy valódi sváb családot, ott a nagyszülők élnek az egyik házban, az udvarra a fiuk húzott egy új házat, ahol a családdal lakik. Szomszéd a másik testvér a családdal. Szembeszomszéd a nagyapa öccse, annak szomszédja a nagymama bátyja, szóval szokás, hogy közel élnek egymáshoz.
2021. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Én egy sváb nő vagyok. Magamból tudok kiindulni. Kinézetre nem vagyok csúnya (ezt sokan meg is erősítették). Viszont hideg, távolságtartó vagyok. És rendkívül ravasz. Okosabb vagyok mint aminek mutatom magam. Ahhoz nagyon közel kell hozzám állni hogy a valódi önmagam megmutassam. Munkában maximalista, és hát szeretem a pénzt. A kényelem nagyon fontos számomra.
2022. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!