Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a tótokról(s...

Mi a véleményetek a tótokról(szlovákokról)?

Figyelt kérdés

Ki mit kedvel és mit kevésbé bennük?

Környezetemben élnek jó páran (békés megye) és azt vettem észre, hogy főként az időseknél, hogy nem tűrnek más nemzetiséget.

Ez a klasszikus,oh persze hát te nem vagy magyar, mondja a szlovák. Tisztelet a kivételnek.


2021. márc. 23. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Közelebbről egy szlovák ismerősöm sincs, szóval személyes tapasztalatom nincs velük, így semmi.

Ők is egy nemzet, vannak köztük mindenfélék. Okosak, buták, barátságosak, ellenségesek.

2021. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted benned nincs? A magyarban ősmagyar vér már szinte nincs is. Te is szlávok, germánok, törökök keveréke vagy csupán.
2021. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Ök találták fel a Bluetooth ot. Hasznos népség.
2021. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A fogkrémet ők találták fel. Tótpaste.
2021. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 'vérbeli' tót igencsak magyarellenes általában.
2021. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy párat,szerintem rendesek főleg az idősebb korosztály,fiatalok pedig aki tud is magyarul nem mindig szeret megszólalni magyarul.

Sofőr vagyok így már több helyen jártam Felvidéken is,alapjábanvéve rendes emberek,segítőkészek,hányszor el tévedtem már 😃,mindig segítettek,aki már sajnos nem nagyon beszélt magyarul még az is próbálkozott magyarul.

Kicsit beszélek szlovákul,mondom a dolgokat egy irodában pl és mikor megtudják hogy magyar vagyok akkor átváltanak magyarra (nyilván az aki tud),szerintem nem rossz emberek,nyilván vannak olyan emberek is amiket te mondasz de ez máshol is igaz.

2021. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan általánosítás minthogy minden román rühelli a magyarokat, szegény magyarok meg csak tűrnek. Holott a magyarok sem ülnek meg mindig a pitsájukon, és a románok nagy részének sem lenne baja a magyarokkal.
2021. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felmenőim tótok és nagyon nem vagyok róluk jó véleménnyel. Depressziósok, mártírok, mindenben a rosszat meg a szenvedést látják.

Ezek csak a felmenőim, kivételek biztos vannak.

2021. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a magyar-szlovák határon lakom, sokszor járok át vásárolni Szlovákiába.


Azt kell tudni, hogy határmentén melyik város magyar és szlovák. Én szlovák városban járok, itt alapból mindenki szlovákul beszél a boltokban, én is. Kissé merevek és nem barátkozó emberek laknak errefelé, de alapból nincs gondom velük. Aki hallja, hogy magyarul beszéltek, akkor fog váltani magyarra, feltéve ha tud magyarul. Ez a tapasztalatom.


Jártam már messzebb is, Besztercebányán és Zólyomban. Ott is segítőkészek, viszont barátságosabbak voltak, mint a felénk élők.

2021. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!