Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet erre a megoldás?...

Mi lehet erre a megoldás? Teljesen szétszórtnak érzem magam mostanában, nem haladok úgy, ahogyan szeretnék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával küzdök már egy ideje, ami biztos nem egyedi, és lehet sokaknak ismerős. Több dologgal is szeretnék többet foglalkozni: a munkámmal, a hobbimmal és az egészségemmel is. (utóbbi alatt a mozgást, edzést, helyes étkezést értem).

Néha sikerül elkapnom a fonalat, azaz több energiát és időt tudok fektetni az egyik dologba, viszont olyankor a másik kettő túlságosan háttérbe kerül.

Mostanában annyira szétszórtnak érzem magam, mert mindennel szeretnék kellően foglalkozni, de kb. előretervezni se tudok, mert ha több időt akarok szentelni az egyik dolognak, akkor belém jön a szorongás, hogy így a másik dologgal nem haladok majd sehova. Végül jön az ilyenkor szokásos 'végül semmit nem csinálok' dolog, úgy érzem hogy sehova nem haladok, és nincs is kedvem inkább semmit csinálni. Ez elég rossz védekezési mechanizmus. Ilyenkor elkezd gyötörni a lelkiismeret furdalás, erőtlen és kedvtelen leszek.

Néha úgy érzem, hogy összeállt minden, sok erőm van, és tudom csinálni a dolgaimat, de az esetek nagy részében hamar eltűnik ez a flow érzés, és eltűnik a motivációm.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehet kikerülni ebből az ördögi körből? Hogyan tudnám megoldani azt, hogy végre elkezdjem csinálni azt, amiket szeretnék? Tudom, ez így rinyálásnak hangzik, de már kezd elegem lenni, hogy mindig ugyanoda jutok vissza, és nem haladok kellően előre semmivel.

Szeretnék mind a három általam fontosnak vélt tevékenységre ugyanannyi energiát fordítani, és összpontosítani rájuk.

Minden tanácsot meghallgatok szívesen, főleg akinek sikerült kikerülni ilyenből.



2021. márc. 26. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit érzel pontosan?
2021. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nehéz megfogalmaznom pontosan.. Katyvaszt érzek mostanában a fejemben. Semmivel nem haladok, telik az idő (26 éves vagyok), és csak egy helyben toporgok mindig. Több dologra szeretnék koncentrálni, haladni velük előre, és úgy érzem sokszor, hogy az egyik elveszi a másiktól a figyelmemet, és nem tudok végül semmivel sem megfelelően haladni. Közben belül érzem, hogy milyen jól működnék, ha minden klappolna a fejemben, de az energiaszintem nagyon ritkán haladja meg azt, hogy elkezdjek foglalkozni azzal, amivel szeretnék.
2021. márc. 26. 10:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne nagyban gondolkozz.Mármint ne úgy,hogy globálisan változtatod meg az életed.Hanem apró lépéseket vigyél bele az életedbe.Értem ezalatt azt,hogy tervezd meg a napjaidat.Oszd be az idődet úgy,hogy mindhárom általad említetted dologra legyen időd,és energiád is.

Számomra is kihívás hogy pl. egészségesen étkezzem,és mellette megfelelő időt fordítsak edzésre,de ezek mellett legyen időm eljárni 2-3 naponta futni egy 40 percet.És ezek mellett legyen időm a teendőimre is.Valamint mindezek mellett legyen időm kicsit magamra,kicsit kikapcsolódni,pihenni,vagy akár csak lenni magamba.Nagyon nehéz beosztani munka mellett hogy ennyi mindenre legyen idő.És persze nekem is sokszor van olyan hogy nehezen szánom rá magam a dolgokra.De az akaraterővel sok mindent le lehet gyűrni.És ha áldozatokat hoz az ember,akkor is.Sose gondoltam volna pl. magamról hogy azért képes vagyok hajnali kelésnél is korábban felkelni csak azért,hogy az általam tervezetteket az adott napra végre tudjam hajtani.De ilyen áldozattal pl. tudom úgy alakítani az életem,hogy igaz,kevesebbet alszom,viszont mégis jobban érzem magam a tevékenységek miatt,amelyeket belevittem az életembe.Persze nem mondom hogy aludj keveset,mert az alvás is fontos.De szervezd meg a napjaidat,vagy akár egy hetedet úgy,hogy az általad kedvelt tevékenységek mindegyike szerepeljen a programban.

Én nagyon szeretem ha úgy alakulnak a dolgok ahogy elterveztem,nagy elégedettséggel szoktam tudomásul venni.Ha pedig valami közbejön,akkor újratervezés van:) Kicsit izgalmasabbak a mindennapok a folytonos kihívásokkal,hogy tudom-e teljesíteni az adott napra tervezetteket.És olyan helyzetekben is felülemelkedtem a punnyadáson és a lustaságon,amelyekben korábban,máskor képtelen voltam.

2021. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!