Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindenkinek kölyköt...

Miért kell mindenkinek kölyköt vállalnia?

Figyelt kérdés
Mindenkinél csak a gyereket látom.. Roppant idegesítő és irritáló, hogy az emberek nagyrészének semmi más életcélja/terve stb. nincs, csakhogy szülessen egy kölyök vagy több kölyök.. Holott rengeteg más, értelmes dolog is van az életben... Szerelem, karrier, utazások, bármi más ..
2021. márc. 30. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Akkor ne vállalj, és pont. Mások meg hadd döntsenek a saját életükről.
2021. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Akkor szeress, dolgozz, utazz! 😌 És akkor nem lesz időd másokon bosszankodni. Ja hogy neked ezek SEM jutnak, nemhogy nő és gyerek... sorry.


BTW a szerelem, munka, utazás mióta a gyerektelenek kiváltsága? Komolyan nem értem az összefüggést...

2021. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
A legrosszabb, hogy főleg a szegények vannak oda a kölykökért. Bele sem gondolnak, hogy csak megnehezítik a gyerek életét. Kétszobás panellakásba pottyantanak.
2021. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen egyet értek veled, nekem se hiányzik egy gyerek a nyakamra. Nem csak azért, mert elviselhetetlennek tartom őket, hanem azért, mert magamat alkalmatlannak tartom erre a szerepkörre még. Nem lennék képes gügyögni, vagy affektáló módon magyarázni neki, egyszóval sose süllyednék le a szintjére. Vagyis én teljesen ugyanúgy beszélnék vele, mint mondjuk veled, ha leülnénk kávézni valahol és beszélnénk valamiről. Emellett engem se inspirál maga a szülővé válás. Alapból a családomban csak kellemetlenségek voltak abból, ha valaki gyereket vállalt be túl korán, vagy túl sokszor. Engem is jobban érdekel csomó minden ezen kívül. Ahogy te is írtad, szerelem, karrier, utazás, stb. egy gyerek születése után vége van az életünknek azonnal. Komolyan, csak a hátrányát tudom sorolni a gyerekvállalásnak! Viszont nem tartok kizártnak, hogy egyszer 1 gyerekem esetleg lesz. Érdekesség, hogy az a 6 lány, akikkel eddig randiztam, ők mind egykék voltak, szóval azért annyira nem jellemző már szerintem a többgyermekes család, mint régen. Szerintem 1 gyereket még fel lehet nyugalomba nevelni, kettő teljesen kizárt. Nagyon nagy kockázat van már abban (testvérháború lehetősége például, meg én legfeljebb két emberrel tudnék együtt élni). Szóval itt vagyok 20 évesen, és szerintem legalább ennyi idő múlva lesz csak egy gyerekem. De lehet, hogy nem. Nagyon sok tervem vár amúgy is megvalósításra, gyakorlatilag a gyerekvállalás nagyon soká tudna sorra kerülni nálam.
2021. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

4

A gügyögés egyébként negatívan hat a gyerek fejlődésére, a szakértők nem is ajánlják, tehát ez a normális.

2021. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

#5 <- Pont ezért nem érzem magam alkalmasnak, mert még azt se tudom mérlegelni, hogy mi helyes és mi nem egy gyerekkel szemben. Sőt, rendesen félek tőlük, egyszerűen ledermedek előttük, hogy most mit kéne szólnom hozzájuk. Hozzátenném, hogy én érzelmes embernek tartom magam, szeretem megölelni a hozzám közelálló személyeket és szeretem azt mondani nekik őszintén, hogy "szeretlek", és ez egy saját gyerekkel szemben se lenne másképp. Biztosra tudom ezt. Azért ne legyünk álszentek, azt is tudom, hogy egyszer lesz igényem nekem is arra, hogy felneveljek egy, azaz 1 gyereket. De az se most lesz.


Egyébként köszönöm a leértékelést, újra bebizonyosodott előttem, hogy ezen az oldalon feleslegesen koptatom az ujjaimat. Szívesen elolvasnám, hogy kinek, mi a problémája az írásommal... De szerintem semmi, csak valami személyes vonatkozást fedeztetek fel benne, amit páran magukra vettek... Vagy nem is tudom, csak találgatok...

2021. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Mert nekik az ad életcélt. Nem a karrier, utazás stb hanem a gyerek. Ennyiben kimerül a személyiségük.


Sokak azért, mert azt hiszik majd öregkorukban ápolni fogja a gyerek.. Olyat is láttam hogy van 2 beteg gyereke, a 3.egészségeset meg azért csinálta hogy majd az eltartja a 2 beteget felnőtt korában.


Én se akarok gyereket, de lesz4rom azt akinek van..legalábbis amíg nem kezd el zaklatni hogy #szűjjémánteis

2021. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Ezt én se értem.

Félreértés ne essék, szerintem szuper dolog lehet a gyerekvállalás, de én se értem hogy miért kell kb. kötelezően mindenkinek..... Sajnálom sokszor a gyerekeket.

Amúgy gondolom társadalmi nyomás, engem legalábbis nyomasztanak hogy vállaljak már gyereket, mintha muszáj lenne...

2021. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Ja! Én se vágom, hogy miért kell esküvő után azonnal gyereket csinálni. Gyakran a szülők nyakára, mert se ház, se lakás... Max évek múlva. Aztán nem is élnek, nem élik ki magukat igazán. Gondolom a hormonok, a "Nagy Szerelem" tévhite, meg se várják, amíg leül a rózsaszín köd... Ezért van ennyi csonka család.
2021. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Elljenek csak! Kell az adófizető állampolgár az országnak!
2021. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!