Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik túlzsúfolják a lakásukat,...

Akik túlzsúfolják a lakásukat,miért teszik?

Figyelt kérdés

Nektek van családtagotok,aki túlzsúfolja a lakást?


Én annak a híve vagyok,hogy csak annyi és olyan bútorok legyenek a lakásban,amik kiszolgálnak minket.

A lényeg,hogy legyen szabad tér,kényelmesen elférjek.


Sajnos úgy vettem észre,hogy Apámnak a tárgyak ennél többet jelentenek.

Szereti a mindenféle porfogót,olyan tárgyakkal elárasztani a lakást,amiktől nem lehet rendesen elférni,vagy kitöltenek egy sarkot,nem férni tőlük.


Ezzel nem is lenne baj,ha az ember nagy lakásban élne,lenne egy nappalija,ahol ezeket tárolja,vagy gyönyörködik bennük.

De konkrétan amikor a funkciós tárgyakat kiszorítják,ott már baj van.

Pl nincs elég hely a ruháknak,mert olyan szekrény foglal helyet a lakásban,aminek semmi funkciója nincs,csak dísztárgyak vannak benne.

Így a ruhák a székre,ide oda kerülnek.


Vagy egy ablakban 4-5-6 db virágcserép van,amitől nem lehet kinyitni az ablakot rendesen.


Természetesen ezeket a tárgyakat ő nem szereti takarítani,de az zavarja,ha poros.


Olyan nagy szőnyegeket rak be a házba,amiket nagyon nehéz tisztítani,beleragad a hajszál,minden.A lényeg,hogy szerinte az szép.


Emellett nem akar kidobni semmit,rengeteg ilyen törött pohár vagy ilyesmi van,amit semmire nem használunk,nem férni tőle.A helyet foglalja.


Az udvaron is totál káosz van,nem lehet rendesen,kényelmesen mozogni,mert rengeteg virágcserép van,amiket kerülgetni kell.


2021. márc. 30. 19:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ez valamiféle mentális betegség?

A tárgyakhoz való ragaszkodás?

2021. márc. 30. 19:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak iszonyat letisztult, minimalista, lakások, youtubon szoktam néha nézni, gyakorlatilag minden összehajtható, betolható, kinyitható, kihuzható, mindennek megvan a helye. Iszonyat jó.

De valahogy nem érezném magam benne otthon.

Valamennyi nem funkciós tárgy kell, ami emlék, vagy valamennyire kedves az embernek.


Tulzsufolásra én eddig csak Tupperwaresoknál láttam példát. Mindenhol Tupis termékek. Mindenhol.

2021. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs gondom azzal,ha valaki emlékeket rak ki,pl egy képet a falra,vagy egy olyan helyre,ahol nem ütöd bele a könyöködet,mert olyan kevés a hely.


De nála a képek is olyanok,hogy több sorban,össze-vissza,logikátlanul vannak felrakva,semmi rendszer nincs benne,azt sem tudom rá mondani,hogy szép,ízléses.


Egy nagy katyvasz.De ezzel nem foglalkozom,mert legalább az a falon van,így nem a teret foglalja.

2021. márc. 30. 19:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, ha "belakott" egy élettér. Azaz kicsit rendetlen, sok felesleges dologgal.
2021. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz? Kényszeres gyüjtögetés

2021. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik nehezen engednek el dolgokat, igen. Mentális problémának nem gondolnám, azt akkor gyanítják, ha már a szemetet is gyűjtögeti. A leírásod alapján inkább az ízléstelen és a rendetlen szó jut erről az eszembe.
2021. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Olyan is előfordul,hogy sörös dobozokat kirak az udvarra,meg felszögel a garázs oldalára olyan tárgyakat,ami a lakásba való,pl polcok,meg ilyen tányérok.


Baromi ízléstelen,de mivel az ő háza,ezzel nem foglalkozom,csak ami már a mozgásban gátol,az idegesít.

2021. márc. 30. 19:45
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem mondanám,hogy gyűjtögető,de sok olyan dologban szépséget lát,ami nem az.


Vagy idejét múlt dolgokat nem akar kidobni,pl hi-fi torony,CD-kel teli állvány,amiben 100 db CD van berakva.

Más megszabadul ezektől,ők meg berakja a nappaliba,de a törülköző és ágyneműhuzat tartó szerény,ezért beszorul egy olyan helyre,ahol alig lehet hozzáférni.

2021. márc. 30. 19:48
 9/17 A kérdező kommentje:
*törülköző tartó szekrény helyére.
2021. márc. 30. 19:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Téged milyen mozgásodban gátol a mások otthonában található káosz? És miért gondolod hogy bárki meg akarna felelni a te ízlésednek?
2021. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!