Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy véli, hogy a...

Más is úgy véli, hogy a koronavírus valamire tanítani akar bennünket?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy cikket. Eltűnődtem rajta. Ti is úgy gondoljátok, hogy a jelenlegi helyzet azt üzeni, hogy vegyen vissza az emberiség az önzésből, mert nem egészséges a fogyasztói társadalom által diktált életmód? Arra gondolok, hogy minél több dolgot akartunk birtokolni, gürcöltünk, és úgy véltük, hogy bármi lecserélhető, nem fáradozunk a javítással, legyen szó párkapcsolatról vagy éppen elektronikai eszközről. És persze arra, hogy az online tér kiegészíti a társas érintkezést, de nem válthatja fel teljesen azt.


A cikk: [link]



2021. ápr. 2. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mivel a virusok nem rendelkeznek bonyolult idegrendszerrel, igy nem is akar nekunk tanitani ilyen baromsagokat. Ezt csak te latod bele.
2021. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok idealista. Csak azért tettem fel a kérdést, mert 2020-ban egyik pillanatról a másikra felfordult az életünk. Szerintem senki sem volt felkészülve a COVID-19-re.
2021. ápr. 2. 17:54
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Ja. Ideje megismerned a vilag mukodeset.
2021. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Egy víruds, ha megfelelő környezetbe kerül csak életben akar maradni. Köze nincs semmiféle tanításhoz.
2021. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mivel ez vírus. Amiről te beszélsz azt csak emberek találták ki, semmi köze a vírushoz. Ez olyan, hogy mondhatja azt holnap a világ, hogy a készpénz, nem fog érni már semmit és megszüntetik. Akkor ennek is vírusnak van köze vagy bármihez? Nem, ez mind emberi gondolkodástól függ illetve akik döntéseket hozhatnak.
2021. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Arra tanít, hogy akarat nélküli birkák vagyunk, akikkel bármit dl lehet hitetni, aztán meg az ellenkezőjét is. Arra tanít, hogy egy tollvonással tudja pár ember milliók életét rombadönteni. Semmi se biztos. Hiába hiszed azt, hogy egy jó szakma, a szaktudás és a több év rutin elegendő, egy pillanat alatt lehetsz felesleges.

Arra is megtanított minket, hogy a gyerekkel még mindig a nők szívnak többet, és óriási hátrányt jelent a munkaerőpiacon az anyaság, miközben az apaság nem.

Soroljam még?

2021. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Amire te gondolsz, az egy szép gondolkodásmód, egy nyitottabb gondolkodás. Az emberek ilyesmire nem gondolnak, csak az látják ami előttük van, mint az előző válaszolók. Nekik az élet szürke, csak úgy történik minden random, jelentés nélkül.


Igen, nyilván tanítani akar, mint minden negatív tapasztalat, ez csak egy az ezer közül.

2021. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Való igaz, pillanatok alatt rengeteg ember életét tette tönkre a vírus.

Ne is mondd, 7-es válaszoló! Az egyik ismerősöm, aki multicégnél dolgozik, mesélte, hogy miután felvették dolgozni, a felettese megkérdezte: "Ugye nem akarsz szülni 4-5 éven belül?"

2021. ápr. 2. 18:04
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

#7:

És az elmúlt 100 évben az influenza járvány is ezért jött minden évben? Tanítani?

Mi jó történt? Millió tonna maszkot dobtunk el. A mosható az már nem is jó, á dehogy! Azt a nagyi megvarrta ingyen a családnak, kimosták, legalább újrahasznosítottàk amit máskor eldobtak. De neeem, az nem véd. Majd az, amit egy tál rizsért kis koszos kezű kínaiak gyártanak, pénzért veszed és pár óra után eldobod, az jó lesz. Igaz, hogy műanyag, az életben nem bomlik le, de jó lesz. Viszi a szél, tele vele minden, az erdő, a vízpart, de segáz.


Vedd úgy, hogy Természet Anya akar arra tanítani, hogy túl sokan vagyunk, ideje kicsit megnyirbálni a túlnépesedett, zsúfolt, koszos, alultáplált régiókat. Erre mit reagál az emberiség? Elkezd döbbenetes mennyiségű szemetet gyártani. Ebben az esetben keményebb lecke jön, hogy megtanuljuk.

2021. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mintha a szüleimet hallanám. Tény és való, hogy túlnépesedett a Föld nevű bolygó. A szemetelést viszont sosem tudtam mire vélni.
2021. ápr. 2. 18:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!