Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom elfogadni hogy...

Hogyan tudom elfogadni hogy sosem leszek már gazdag?

Figyelt kérdés

Gazdagságban nöttem fel. Aztán Apám meghalt aki kereste a pénzt és a kacsalábom forgó házból a nagyanyámék padlás szobájában találtuk magunkat. Kiderült hogy Apámnak az üzleti ügyeiben fedezet volt minden és vitték a hitelezök, üzlettársak. 14 éves koromban volt ez. Azóta keményen tanultam, hajtottam, hogy többre vigyem mint a 8 m2 / 3 ember szoba életmód. Az egyetem alatt is nélkülöztem de mindig reméltem, hogy lesz eredménye. Valahol lett is, mert most 28 évesen 250 ezer nettót viszek haza. Tudom hogy sok komment szerint közgáz egyetemmel valamit elrontok, mert mások 600 ezret visznek haza, de a valóság szerintem nem ez. Még Pesten se!

Azt gondoltam, hogy lesz egy saját ingatlanom, hogy lesz egy új autóm, hogy külföldön nyaralok majd egzotikus helyeken mint gyerekkoromban. Ehhez képest örülök, hogy kifizetem az albérletet, már azon kell gondolkodom hogy ennyi idösen össze kell költöznöm alakivel. Használt autót tudok majd venni de újról nem álmodhatok. Nyaralni nagyon maximum a horvát tengerpartra, de autó nélkül inkább a Balaton vonattal.

Máshogy képzeltem az életemet. Barátaim szerint ha 7-8 éve kimegyek velük külföldre akkor mindez meglenne már. Most úgy érzem erröl is lemaradtam, már nem fogok soha középosztály tetejeként élni. Nehezen dolgozom ezt fel. Bennem van, hogy nekem gazdagnak kell lennem! Sokszor megyek bele ötletekbe, hátha bejön. Pl baráttal sok munkaórát beletettem egy vállalkozási ötletbe, aztán semmi nem lett belöle. Pénz csak pénzböl lesz, ezt mára tanultam meg igazán! Azt hittem az akarat majd felülírja ezt a törvényt, de sajnos nem. Szomorúan nézem amikor ismeröseimnek mindez összejött. Pl munkatársam pénzt örökölt, amit betett részvényekbe múlt év elején és idén 8x-os pénzt vett ki belöle, minden gondja megoldódott.


Másnak hogy sikerült ezen túllenni?


2021. ápr. 4. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

28 vagy ember, kapd már össze magad. :D Annyi lehetőséged van még az életben, hogy leírni nem lehet, de így nem fogsz előrébb lépni.

Az a gond, hogy az írásod alapján te sikerként éled meg a 250 nettót, ezt nem szabad csinálni, ha többet akarsz. :D Örülhetsz neki, lehetsz hálás akinek akarsz érte, de ha nem törtetsz, hogy ennél jóval több legyen, akkor jelentősen csökkented az esélyeidet.

2021. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az 1-es. Még nagyon sok lehetőség áll előtted. A havi 250 nettó sem olyan rossz egyrészt, másrészt biztos lesz még előrelépési lehetőséget, akár a jelenlegi munkahelyeden, akár máshol. Ha pedig azt gondolod, hogy külföldre kellett volna menned, akkor még mindig simán megteheted, fiatal vagy.


Lelkileg nem tudom, milyen lehet. Nekünk gyerekkoromban nem volt sok pénzünk, 12 éves voltam, mikor először eljutottunk külföldre, egyszerűen úgy vagyok vele, hogy az életben nem ez a legfontosabb. Van egy lakásom (nagyobb nem kell), közepes autóm, talán lesz gyerekünk és kész. Van a családban tőlem sokkal gazdagabb ember, aki széthajtotta magát fiatalon, aztán 50 éves korára idegroncs, túlsúlyos fickó lett belőle, függőségekkel, amiből nehezen gyógyult (de szerencsére sikerült, rengeteg pénz árán). Rengetegszer nem volt ott a gyerekei mellett, nem hiszem, hogy megérte neki. Kit mit tesz boldoggá.

2021. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
1-es, és mi az a rengeteg lehetőség? Valami konkrétabb? :) kíváncsi vagyok
2021. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
És miért olyan fontos gazdagnak lenni? Az élet nem attól szép, ha sok pénzed van hanem ha rendben vannak az emberi kapcsolataid. A pénzből sosincs elég. Mindig több kell, mint ami van. Ha ez a boldogságod feltétele, egész életedben boldogtalan leszel. Kitörölheted a gazdagsággal, az új autóval, a kacsalábon forgó palotával. Ezek csak tárgyak! Pótolható vackok.
2021. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. Jo meglatas, koszi

2. Mar nem mennek ki, van egy fiam (kulon elunk sajnos)

4. Sokat szamit a penz! Pl amig ennyi penzem se volt, a noknek problemaja lett elobb-utobb! Szakitottak! Miota van erre-arra teljesen mas a helyzet. Latod, Loloke is kikapta az a intelligens-tanult not. Akkor egy atlagpasi mit gondoljon? Mindenben latom mit er a penz! Apam elott hevertek az emberek! Amig o elt, mindenki szebben bant velem! A tanarok nyaliztak egy gyereknek! A szulok nem gyoztek a gyerekeiket velem baratkoztatni. A sajat gyerekemnel latom milyen hatranyai vannak a kevesebb penznek.

2021. ápr. 4. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre, én is 28 vagyok, 20 évesen jöttem ki Németországba, még neked sem késő. Közgázos diplomával elég szépen lehet keresni. Otthon életed végéig megszakadhatsz, és akkor is csak az albérletet tudtad kifizetni.
2021. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírsz az 5-ös kommentedben, azok érdekkapcsolatok. Addig élnek, amíg a csúcson vagy, és habozás nélkül beléd rúgnak, ha bajba kerülsz. Komolyan mondod, hogy ezekre van szükséged?
2021. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!