Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » N3ktek milyen tanulási módszer...

N3ktek milyen tanulási módszer vált be? T1 hogy tanultok? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Középiskolá-ba megyek és gondoltam hasznos lenne pár jobb technika/módszer.

Vagy ez képesség, hogy valaki könnyebben tanul és nem is kell más? (gondolom ez nem igaz, de ki tudja?)

T1 mit tanácsóltok?

Valamilyen tapasztalat e téren?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 9. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Kezdésnek ezt a könyvet javasolnám!


[link]

2021. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Átolvasod az anyagot. Még egyszer, de már kiemeled a lényeget, megjegyzéseket írsz. Ezekből csinálsz egy kivonatot. Abból egy még tömörebb kivonatot.

Hangos felolvasás

Tv, zene kilőve teljesen

Megértés

Hagyni kell elég időt. 1-2 nap ülepedés sokat segít

Ne félj újratanulni dolgokat. Ha azt hiszed, hogy valamit értesz, és egy kevés idő után újra előveszed a témát, akkor kiderül, hogy lehet azt jobban is érteni.

Csak az iterált tanulás ér valamit. Ha egyszer megértesz, bemagolsz valamit, az egy felületes tudást ad csak. Többször kell nekifutni mindennek, egyre nagyobb mélységben.

Ábrák, vizualitás, asszociációk segítenek.

Ne akarj színes-szagos szuperjegyzeteket készíteni, és magolni. Amennyit képes vagy jó minőségben feldolgozni, azt tanuld meg. Ha nem értél végig az anyagon, akkor próbáld meg közvetlen előtte átolvasni, vagy írj valami kis puskát. Ezt csak azért mondom, mert kizárólag a megértésnek van értelme. Egy kisebb anyagrészt teljesen megérteni hasznosabb, mint mindent, de csak félig. Ha jó a számonkérés,akkor kis szerencsével be is válik ez a taktika. Ha rossz a száminkérés, akkor is mindegy, mert nem üres jegyekért tanulsz, hanem hogy fejleszd magad. Ha továbbtanulnál, ott úgysem számít, hogy mit produkáltál mondjuk az első 1-2 évben.

2021. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én eléggé hajtottam nyolcadik végén, de tanulási tippeket nem nagyon tudok adni, mert sokszor puskáztunk.


Mondjuk angol szótanulásnál, annyi hogy mindig köss egy bizonyos szóhoz, egy dolgot ami neked eszedbe jut róla.


És ha felváltva tanulj/ pihenj.


Én soha se eröltettem a tanulást, mert mindent hamar elfelejtek ami nem érdekel, ezért videókat nézek, érdekességekkel.

Pl.: történelem.


Sajnálom hogy csak ennyivel tudtam "segiteni"

Sok sikert a továbbtanuláshoz!

2021. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! nekem az vált be hogy gépről (spotify) berakok egy kis zenét.

+ ha kiemelsz dolgokat színesen de úgy hogy mondjuk pl lilával azt amit egynek tartozik (évszámok, felsorolások)

+tüntesd el a telefonodat a környékedről.

+ gimibe mész szóval NAGYON javaslom hogy napról napra tanulj! Csak nézd át párszor (5-7szer) ,felmondod---> elég ehhez 15-20perc

+ ne stresszelj, csak szépen:D

2021. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha el tudod magyarázni, akkor tudod eléggé. Próbáld magyarázni a dolgokat, ha elakadsz, akkor tudod, hogy mit kell újra megtanulni
2021. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más válik be, ki kell majd tapasztalnod:) Nekem mindig jobban működött az, ha nem csak olvastam a tanulni valót, hanem kiírtam a kényeget, nem csak a könyvekből, hanem akár az órai vázlatomból is készítettem egy még összeszedettebb vázlatot. Olvasásnál sokszor elkalandozott a figyelmem, szóval az írás rákényszerített arra, hogy azzal foglalkoztam amivel kellett:D Mellette pedig struktúráltam az információt, ami szintén sokat segített a megjegyzésben. Aztán ha ez megvolt, akkor felmondtam magamnak a jegyzetet, az elején csak alpontonként, aztán az egészet is. Ha nagyon ideges voltam dolgozat, érettségi vagy vizsga miatt és éppen ráért valaki a családból, akkor megkértem, hogy kérdezzen ki, vagy legalább ellenőrizve hallgassa a felmondásomat. Vagy egyetemen már volt, hogy szaktárssal kérdeztük ki egymást videohívásban vagy személyesen:) Én is tudok csatlakozni ahhoz, aki azt írta, hogy ha elfáradtál, akkor pihenj, nyugodtan tarts rövid szünetet, amikor már úgy érzed nem fog az agyad. Sétálj egyet, levegőzz, mozogj, csinálj valami mást egy kicsit. És ha valamit nagyon nem tudsz megjegyezni, mondjuk évszámot vagy szavakat, akkor próbálj meg valamit találni, amihez tudod kötni. Az a legjobb, ha olyat találsz, ami meg is mosolyogtat, arra biztosan emlékezni fogsz:D Ha valamit nem értesz, akkor kérdezz, vagy próbálj utána olvasni, ne csak nézd a könyvet/ füzetet, hogy esetleg összeáll a fejedben ha még egyszer elolvasod ugyanazt, mert kis esély van rá. Inkább próbáld meg más szemszögből megközelíteni, megkérni mást, hogy magyarázza el. Mindig próbáld meg megérteni a dolgokat, a történelemnek sem kell magolósnak lennie, ott is fel lehet fedezni ok-okozati összefüggéseket, folyamatokat, amik segítenek abban, hogy ne csak a rövidtávú memóriádba kerüljön be az anyag. Vannak videó tartalmak is a neten, nekem ezek is könnyebben megmaradtak, mint amit csak elolvastam. Például a zanza.tv teljesen megbízható:) Igyekezz mindig folyamatában tanulni, mert amikor egyszerre zúdul rád minden, mindig nehezebb. És van, amit sose lehet rendesen behozni, én például a második nyelvemet eléggé elhanyagoltam gimiben egy időben és utána amikor eszméltem 11.ben, hogy de jó lenne tényleg tudni ezt a nyelvet, akkor már nem tudtam rendesen felvenni a fonalat. Egyébként nyelvet próbálj hallás alapján tanulni, például nézz olyan nyelven videókat, sorozatokat, filmeket, sokkal könnyebb, mint tankönyvből.
2021. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jegyzetelj vázlatosan,szellősen nekem be vált
2021. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!