Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék átállni nappali...

Hogyan tudnék átállni nappali emberre?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy inkabb reggel legyen energiám a dolgaimra. Most is hajnali fél kettő, de egyáltalán nem vagyok álmos.

Nagyjábol 8-9 felé kelek, magamtól. Egész nap, amig fent van a nap, úgy érzem magam, mint egy hulla, akin átment egy úthenger. Még az is fárasztó, hogy felüljek az ágyban, vagy felemeljem a kezem.

Aztán jön a késő délután 5-6órától, pedig hirtelen rámjön, hogy csináljak meg mindent, amit amúgy nap közben kellett volna. (Takarítás, én idő)

De nem igazán van erre már időm.

Amikor dolgoztam ugyan ez volt. 9-re jártam dolgozni, vírus előtt 21-ig, vírus után 19-ig. Ugyan úgy meló közben hulla voltam, itthon meg nen birtam aludni, mert egyáltalán nem voltam álmos.

Ezt valahogy fel lehet cserélni?

22l


2021. ápr. 10. 01:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg fokozatosan eltolni a lefekvés és a felkelés idejét. Ha egészséges vagy, akkor korai kelés után előbb leszel álmos.

Amúgy totál átérzem, amit írsz. Én is ilyen vagyok, csak régóta fennálló alvászavarral súlyosbítva (most pl nagyon szeretnék már aludni, de nem tudok). De ugyanígy csak lézengek napközben, és késő délután-kora este térek magamhoz.

2021. ápr. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Sétálj,fáraszd le magadat.
2021. ápr. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fizikai fáradtság segít.

A fokozatos átállás is segít.

Egyszer kihagyni egy éjszakát és másnaptóo óra pontosan feküdni és kelni. Kefekvés előtt 1.5 órával már semmi képernyő! Max analóg könyvek!

2021. ápr. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most feküdj le és próbálj meg aludni,pl meditációs zenét hallgas közben.
2021. ápr. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Nekem is így volt majd' 30 éves koromig, aztán felfedeztem a csodaszert, amit úgy hívnak, kávé. Nem véletlenül fogyasztják emberek milliárdjai.
2021. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Huh! A kávé nagyon jó! Reggel iszok egy fél espressót és 1.5 napig nem tudok aludni. 40/F
2021. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálam a kávé nem vált be. Van egy négyszemélyes kotyogonk, annak kicsivel tobb mint a felét iszom reggel, tej nélkül. De nem ébreszt fel, sőt, volt, hogy ugyanolyan jól aludtam kávé után is.
2021. ápr. 10. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenkire máshogy hat.


Úgy is lehet hogy nem túltolod az ébrenlétet, hanem az alvást hozod előre és csökkented a végét.

Pl 2-3 órával korábban felkelsz és 0.5-1 órával korábbra hozod a lefekvést.

2021. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ezzel kínlódok már 42 éve, és egyre rosszabb, mivel mostmár pár óra alvás után felébredek. Nekem egyébként az válik be, ha kőkeményen betartom a korai lefekvés és felkelési időpontokat, és akkor át tudok állni, de mivel bagoly típus vagyok ezért, hiába vagyok fáradt bármikor képes vagyok fenn maradni bármeddig és ha így megingok, akkor máris kezdhetem elölről az egészet, úgyhogy ezzel sose fogok zöldágra vergődni teljesen.
2021. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!