Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éjjeli bagolyból hogyan...

Éjjeli bagolyból hogyan változzak Hajnali pacsirtává?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges?

Reggel 9 előtt használhatatlan vagyok. Ha valamiért fel kell kelni 6-7 órakor, persze felkelek. De nyűgös vagyok egész nap, délutánra már semmi erőm..

Ha magamtól ébredek 8 körül, sokkal több munkára haladok mert jó a kedvem, jobban vagyok és jobban tudok fókuszálni.

A "későnkelés" miatt sokszor megkapom a családtól hogy lusta vagyok. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy ők 9-kor lefekszenek este, én meg akkor még szoktam főzni, tenni-venni, neten intézni a dolgaimat, olvasni, ilyenek. Éjfél előtt, ha fejre állok se tudok aludni.

Szeretnék korábban kelni de egyszerűen nem érzem akkor jól magam. Hogyan váljak koránkelővé?



#koránkelés #éjjeli bagoly #Hajnali pacsirta
2021. ápr. 10. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ezen nem tudsz változtatni. Amúgy értelek, én is este vagyok aktívabb.
2021. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos határok között át lehet szokni, de alapvetően a kronotípus adott. Megértelek, én is bagoly típus vagyok, és kikészülök az 5:20-as ébresztőtől.
2021. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzászoktatás, kényszer segített nekem.


Én is éjjeli bagoly voltam, éjféltől hajnali 4-ig voltam mindig szellemileg a legaktívabb.


Aztán elkezdtem dolgozni, ahol éjjel fél 3-kor kellett kelnem és legkésőbb fél 4-re be kellett érnem.

Azután megint munkahelyet váltottam, ami sokkal jobb volt, mert elég volt hajnali fél 4-kor felkelnem, és 4:45-re beérnem.

A munkaidő délután ötig tartott minden nap, szóval mire hazaértem, főztem valamit, 8kor már le is feküdtem aludni.

Tavaly megint volt egy munkahelyváltásom, és bár 5:00-kor kelek, este nincs már kedvem fennmaradi 21:00-nál tovább. Pedig csak 8 órát dolgozok.


Egy idő után átszokik a szervezeted a koránkeléshez.

Hétvégén ugyanúgy felkelek most is 4:30-kor és 5-kor már kutyát sétáltatok, vagy futni megyek.

Teljesen átállt a belső órám. :)

2021. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen olyan célod ami állandóan pörget és alig várod h dolgozz érte nap mint nap.
2021. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#4! Célom van, munkám is, hobbim is, de egyiknél sem mérvadó mikor kelek... Mint ahogy mondtam, ha magamhoz képest normál időben kelek, sokkal produktívabb vagyok.

Legfeljebb a napkelte megcsodálása motiválhat a koránkelésre, de azt nem akarom minden nap látni 🙂

2021. ápr. 10. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
akk miért akarsz pacsirta lenni ha nincs rá valódi okod?
2021. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert zavar a b*szogtatás hogy én lusta vagyok, nem bírok "időben" felkelni. Ha valamihez hozzáfogok mondjuk délelőtt 10-11 körül, akkor már jön is hogy "ha időben felkelsz, ezzel már régen készen lennél". Nem mintha egy egész napra kivetítve nem végeznék el annyi feladatot mint a koránkelők, csak mellé eleve felidegesítenek ezek a megjegyzések.
2021. ápr. 11. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Változni csak magad miatt szabad. Mindig lesz aki beszólogat, tudod mint a medve meg a nyuszika esete, (asszem ugy volt, hogy) egyszer azért verte meg mert volt rajta sapka, máskor azért mert nem volt. Mindig lesz egy elég vastag réteg akinek nem tudsz megfelelni, sajnos ebben benne lehetnek a szeretteid is...

Egyébként én hiszek benne hogy minden megszokás kérdése. És új szokásokat felvenni, a régieket átalakítani iszonyatosan nehéz. Ha nincs igazi, belülről jövő motivációd, akkor nem is fog menni.

2021. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!