Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szívesen lennél dollármilliárd...

Szívesen lennél dollármilliárdos? Mire költenéd a pénzed?

Figyelt kérdés
Én szerintem nem igazán tudnám mire költeni a sok pénzt. Kis házban élek, de nem szeretnék nagyobbat. Tartozásom sincs. Háziállatokból egy kutyám, egy hörcsögöm, két nyulam és egy akváriumom van, több háziállat nem is férne bele az időmbe. Annyit keresek, hogy amire szükségem van, tehát ruhák, étel, háztartási kellékek, stb. jó minőségben megtudjam venni. Ha időm engedni utazni is szoktam, általában évente néhányszor. Vállalkozásból egy is éppen elég időmet viszi el, nem szeretnék többet. Alkalmazottakat nem szeretnék, zavarna a társaságuk. Szóval leginkább vennék néhány sport kocsit, alaposan felújítanám a házat és a műhelyet, elmennék néhány plázába, megvennék mindent amit tetszik, félretenném mondjuk a 10-20%-át, a maradék felét szétosztanám a rokonok között, a másik felét pedig eladományoznám.
2021. ápr. 11. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Örülnék a lehetőséget és tudnám mire költeni:

- megvenném az álomházunkat és még pár nyaralót (jelenleg a barátommal egy kis stúdiólakásban lakunk)

- befektetnék a hobbijainkba

- utaznánk (így is sokat utazunk, mert aki elég eszes, az olcsón megoldja, de azért nem bánnám, ha nagyobb keretünk lenne rá)

- támogatnám azokat szervezeteket, amiknek egyetértek a munkásságával

- kisegíteném a rászoruló rokonaimat és barátaimat

- valamennyit félretennék

2021. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én csak egy két szobás házat vennék a mostani 1 szobás helyett.

Vennék egy megbízható autót, ami tetszik, de nem luxusgépet.

A régi, jelenlegi autómat persze megtartanám, mert szeretem :)


Ha rokonoknak kell valami, akkor megveszem nekik. Egyik rokon gyerekkori álma egy lovasiskolát nyitni beteg gyerekek számára. Ilyenekre bármennyit rááldoznék én is.


A maradék pénzt befektetném olyan bizniszbe, ami jövedelmez (sok-sok ingatlan veszek és kiadom őket, vagy belefogok abba a vállalkozásba, amit régen elterveztem, csak sok pénz kéne hozzá.)

Ha még marad pénzem, a maradék egyesületeknek és segélyszervezeteknek meg.


Ha bejön a befektetős ötlet, akkor nem is kell félreraknom a dollármilliárdokból, mert megindul a pénz-folyam. :)

2021. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nagyon egy saját ingatlant vennék plusz autó. Nagyon boldog lennék. Nagy dolgokat nem vennék. Élvezném hogy végre azt csinálok amit akarok. De nem vagánykodnek vagy ilyesmi.
2021. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ekkora vagyonnál a pénz megtartása, illetve a saját biztonságom rengeteg energiát emésztene fel, amit másra is tudnék fordítani. A nagy részét ezért valamilyen értelmes, közérdekű célra fordítanám (pl. jótékonyság, ösztöndíj rossz szociális helyzetben lévő értelmes fiataloknak jó iskolákba, állatvédelem). Hagynék annyit magamnak, hogy ne kelljen olyan munkát végeznem, amit nem szeretek, és mellette tudjak tanulni, fejlődni.
2021. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Vennék egy nagyon jó autót, elmennék hollandiába vennék ott egy házat, és elfüvezgetnék :D meg a családomon segítenék, mert elég sok az adósság stb stb...lenne helye.
2021. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem egy kezelhetetlen összeg.


Vennék belőle egy 4-5 szobás házat, vagy lakást, egy szolidabbb nyaralót/telket és egy egy középkategóriás autót. Máris elment a hatoda.


Lehet ingatlant nem is most vennék, hanem mikor majd lentebb lesznek az árak, addig egy kisebb bérlése (?). Vagy vennék most és rendesen megcsinálnám/felújítanám most olcsóbban, mint pár év múlva.


Marad durván 250 milla. 50-ből elmennék megcsinálni a PPL-t és továbbiakat és vennék egy használt kisrepülőt.


Marad 200.


3-4 bankba/alapba/egyébbe befektetném/eltenném a javát.


És néhány vállalkozást elkezdenék okosan építeni, nem egyből öntve bele a zsozsót, hanem értelmesen, hogy önnfenntartóvá és profitábilissé és önmagától is fejlődőképessé váljon. Van sok ötletem.

2021. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én biztos az a tipik önző lennék.

Előszöris egy részét befektetném mondjuk ingatlanokba.

Biztos vennék magamnak egy szép meleg helyen egy házat meg egy hajót. Magamra és a családomra biztos nem sajnálnám a pénzt, bárkit bármikor szívesen látnék, de az én pénzemet senki kezébe nem adnám. Random idegeneken sem segítenék anyagilag, hisz nekem sincs segítségem jelenleg. De igazából, kitudja? Számomra a szóban forgó összeg felfoghatatlan, így fogalmam sincs milyen érzés lehet ennyit birtokolni.

Amire még szívesen költenék én is az az utazás, amennyit csak lehet😌

2021. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És ha majd meglenne a 2. dollármillió, akkor vennék magamnak egy jobb autót, meg nagyobb házat, meg stb
2021. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ingatlanokba fektetnék, "vennék" egy kanadai vagy ausztrál állampolgárságot, szereznék egy-két diplomát valami elismert külföldi egyetemen. Nyilván házat, autót is vennék, de nem luxuskategóriájúakat, hiszen akkor pillanatok alatt elfogyna a pénzem. És ha már bebiztosítottam magam, akkor utazgatni kezdenék.
2021. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Adományozni mondjuk szerintem is csak akkor éri meg, hogy ha van egy vagy több bizonyos ügy, amit a szíveden viselsz és nem csak úgy bele a vakvilágba.
2021. ápr. 11. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!