Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire rosszindula...

Miért lett ennyire rosszindulatú a világ?

Figyelt kérdés
Mi az oka, hogy önzők, egoisták, széthúzók, gyűlölködők stb ma az emberek jelentős része?

2021. ápr. 14. 19:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az egyik probléma, hogy akkor más volt az ország berendezkedése, és mindenki ugyanúgy élt. Vagy a mezőgazdaságban, vagy az iparban dolgozott, esetleg valami hivatali melója volt. Kb mindenki ugyanott keresett, mindenki felvette a hitelt a lakásra, és nem voltak akkora különbségek, mint ma, amikor az egyik ember 3 műszakozik, miközben a szomszédja vállalkozó és megkeres évi 15-20 milliót, és láthatóan jobban megy.

Illetve elszigetelten éltünk évtizedeken át, nem volt igazi kapcsolat a nyugattal.

2021. ápr. 15. 13:53
 12/13 anonim ***** válasza:

#11

Öhm valóban szuper lenne, ha ugyanannyit keresne az agysebész meg a gyári munkás...?

A kommunizmus nem működik.

2021. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Félreértetted. Míg keleten éltem, meósként 190-t kerestem, Pest megyében 370. Ugyanúgy 12 órázom, és kevesebb is a munka. Régen ekkora eltérés nem volt.
2021. ápr. 15. 21:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!