Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha nem vagyok könyvolvasós?

Baj ha nem vagyok könyvolvasós?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 16. 21:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan nagy baj, mindenki mással szereti eltölteni a szabadidejét. Életünk folyamán az is változhat, hogy különböző életszakaszainkban néha más érdekel minket. Lehet, hogy később egyszer majd megszereted a könyveket, de ha nem, az sem baj.
2021. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
valódi, igazi, keményvonalas könyvmolyként mondom, hogy mi a jó égért lenne baj? mármint igen, vannak a nagyon elit és nagyon intelligens emberek, akik emberszámba se vesznek egy közepes magánkönyvtár nélkül, de azért hála az égnek az emberek többsége normális. szerintem akkor már nagyobb baj, hogy vannak emberek, akik szimplán az alapján ítélnek meg negatívan hogy mi (nem) a hobbid.
2021. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre magamon, hogy szívesen elolvasok könyv hosszúságú irományokat, de csak monitoron tudom. Hogyha lefele hajtom a fejemet, mondjuk egy könyvre, vagy akár a mobiltelefon kijelzőjére, nagyon rövid időn belül elálmosodom és elterelődik a figyelmem.
2021. ápr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én soha nem olvastam egyetlen könyvetsem.

(Vagyis pár szakmai könyvet angolul, amik érdekeltek.)


Csak pár kötelező olvasmányt. Meg egyetemen kötelező jelleggel jegyzet szerű matematikához kapcsolódó könyveket többnyire.


Szerintem ezzel semmi baj.

2021. ápr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, mik az ambícióid - illetve, hogy milyen olvasmányról beszélünk... Olvasni és szövegérteni nehéz és tanulást és gyakorlást igényel, ellenben - saját tapasztalatom szerint; és én se vagyok egy könyvmoly - a regények történetei és karakterei sokkal mélyebbek, összetettebbek és mindent egybevéve élvezetesebbek, mint a filmadaptációik. Sok érdekes és elgondolkodtató előadást is hallottam már, de egyik sem közelítette meg azt a hatást, amit az előadók könyvei gyakoroltak rám. A teljesség kedvéért hozzá kell tenni, hogy nem minden esetben jobb egy könyv, de általában az... Én könnyen el tudom képzelni, hogy valaki egy gazdag és kielégítő életet tud élni, anélkül - különösen manapság - , hogy egyetlen könyvbe is belelapozna... Ugyanakkor, ha mohón szomjazol a különféle élvezetekre, azt javaslom, barátkozz meg az olvasással is - pár ezer oldal, és úgy fog menni, mint a tévézés... Végezetül: Nem minden könyv minden témában és mindenki számára ugyanannyira élvezetes; érdemes - különösen az elején - csak azokra a témákra és írókra szánni a figyelmed és az energiád, akik számodra szimpatikusan írnak számodra érdekes témákban...
2021. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, mindenki mással tölti el a szabadidejét. Én pl ki tudok kapcsolni amikor kiviszem a kertbe a napozóágyat és kiolvasok egy jó könyvet. Teljesen feltölt.


Mondjuk én sem olvasok el bármit, elég válogatós vagyok.

2021. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!