Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 10 éve megbuktam az érettsé...

Ha 10 éve megbuktam az érettségin, és nem próbáltam újra mert úgy se sikerül akkor hogy viseljem ezt a szégyent?

Figyelt kérdés
Egyszerűen tök hülye vagyok hozzá. Csak bukdacsolva jutottam el odáig. Hogy viseljem ezt a szegyent? Tagadni kell? Munkahelyen is le néznek így? De tényleg nem tudom lerakni ha tudnám már leraktam volna. Szégyen?

2021. ápr. 25. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nekem sincs, sikeres vagyok, jól keresek, emelt fővel ha van mire, azért az érettségi nem minden.
2021. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Politikus még lehetsz.
2021. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Celeb is lehetsz. Azoknak sincs érettségijük nyugi!
2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom már nem vagy fiatal,de ha rászánsz naponta 3 órát hogy foglalkozz vele,szerintem sikerülne,csak jól át kell gondolni,mivel drága egy javítás.

De szerintem biztos megcsinálnád egy ketresre legalább,interneten is csomó oktató videó van és legtöbb tanár segít valamennyire azoknak összekaparni valahogy azt a pontot ami a 2-eshez kell.

2021. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Kolleganőmet felvették hozzánk ilyen "majd valamire jóleszel" munkára, érettségi nélkül.

Huszonpáréves friss csajszi, neki se győzöm mondogatni, hogy csináld már meg az érettségit, nem egy nagy kunszt. Még felkészülni is segítenék neki.


Ő legyint egyett, hogy targoncához nem kell érettségi, meg jó neki így.


De Te, Kérdező legalább elutottál addig a felismerésig, hogy ez kellemetlen számodra, és szégyenled ezt.

Hát akkor nem is kell több motiváció! Ha sok ember munka mellett el tud végezni egy egyetemet (ahol egy-egy random évközi vizsga olyan szintű, mint egy érettségi), akkor neked simán menne. :)


Ne, ne, ne is írj erre semmi "hát de.." kezdődő mondatod, mert el se fogom olvasni! :)

Ha VALÓBAN meg akarod csinálni és nem csak sírni jöttél fel gyakorira, akkor igenis meg tudod csinálni!

Tudod: nincs lehetetlen, csak tehetetlen.


Ha úgy érzed, sűrű a napod és nem fér bele a tanulás, megnyugtatlak: 1-2 év alatt rossz tanulási képességgel is bőven fel lehet készülni az érettségire, csak jól be kell osztani az időt, és sajnos kompromisszumot kell kötni (kevesebbet alszol, vagy kicsit hanyagolod a szociális életet).


Én két emelt szintű érettségit csináltam meg utólag munka mellett úgy, hogy csak könyvárból kikölcsönzött könyvekből dolgoztam, magyarul se tanár se senki nem segített felkészülni.

Biztosra akartam menni, úgyhogy kihagyva a májusi vizsgákat, ősszel mentem el érettségizni. Egész jól sikerült. :)

De ehhez az kellett, hogy heti 6 napos, 12 órás munka után még hazamentem, főztem, házimunkát végeztem, és gyakran hajnali 2-ig fennmaradva (másnap reggel hatkor indulva a munkába) ta-nul-tam.

Szar volt? Szar hát. De akkor miért csináltam? Mert kellet az az érettségi. :) De ezt csak egy rövid ideig kellett kibírni, utána már lehet örülni, hogy juhú, sikerült, kitarottam és megcsináltam!

Téged is csak ezzel tudlak ösztönözni. Hajrá, sikerülni fog, ha tényleg komolyan gondoltad a kérdésed!!!

2021. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
*bocs hogy néhány szónál hiányzik 1-1 betű, utálok telefonról írni.. :P
2021. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes vagy úgy alakítani az életedet, hogy boldog és elégedett legyél, akkor szerintem teljesen lényegtelen, más mint mond. Ő örüljön a saját sikerének, más életével meg ne foglalkozzon. Szerintem ezen semmit nem kell szégyellni. Te így akartad, ez senki életére nem hat negatív hatással. Aki lenéz emiatt, valami hülye tudálékos lehet, és nincsenek igazi barátai. Az emberséget nem diplomával mérik. Le lehet pontozni, de ha neki így jó, kit zavar az? Kérdező, neked meg sok sikert a továbbiakhoz!
2021. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, vagy nem sajnos, de manapság a legtöbb helyen elvárás. Amúgy egy kettest egy értelmi fogyatékos összehoz. Nem tudom, hogy régen milyen volt az érettségi, de manapság egy vicc, de tényleg. Én megpróbálnám, a saját dolgodat is megkönnyítéd vele. Amúgy meg ne foglalkozz azzal, aki ezért beszól, az a ő saját szegénységi bizonyítványa.
2022. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!