Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha egyre...

Mit csináljak, ha egyre durvábban dagadtnak érzem magam?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben 96 kg-ról 78 kg-ra fogytam, 180 cm vagyok, és tudom, hogy ez teljesen jó súly, rendszeresen futok, tudom, hogy sosem voltam még ennyire fit, sosem voltam még ilyen optimális tartományban stb. De mégis ezek ellenére egyre rosszabbul érzem magam, gyakorlatilag sosem éreztem sosem láttam magam még ennyire dagadtnak úgymond, folyamatosan úgy érzem, hogy hízok. Egyszerűen megőrít már ez az egész. Tudnátok tanácsolni valamit?

26F



2021. ápr. 27. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire komoly, akkor ez valami pszichés dolog lesz. Erre nem gyakorin fogod megtalálni a választ.
2021. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Testképzavarnak tűnik, keress fel szakembert.
2021. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem rossz ilyennel rabolni szakember idejét? Vannak emberek akiknek sokkal komolyabb problémájuk van, én nem szeretném elvenni tőlük a szakembereket egy órára se, meg nem akarom, hogy lenézzenek, hogy ilyennel szakemberhez fordulok.
2021. ápr. 27. 09:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod telefonon. Elmondod neki mi van és mondja majd hogy érdemes-e menned. Am meg inkább most legyen megoldva ne akkor amikor már csak 50 kiló vagy és kövérnek érzed magad.
2021. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűnek tartom, az a probléma forrása, amióta edzel, elkezdtél jobban foglalkozni a testeddel.
2021. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-öst folytatnám.


Biztos jobban nézel ki, csak most már azt is látod, hova juthatnál.

2021. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 dehogy nézne le!! Menj el szakemberhez,ha úgy érzed, valami nincs rendben!


Én lány vagyok, nekem is volt anorexiás korszakom, tudom, milyen rossz érzés. Valószínű a szülői nevelés, vagy rossz kisgyerekkori benyomások torzították el az önbizalmadat.


Próbálj egészséges egyensúlyt találni jó minőségű kajával és rendszeres mozgással, és nyugodtan menj el pszichológushoz és beszéld meg vele is.

2021. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen, létezik egy bél-agy tengely, amelyen csaknem 10x annyi információ és utasítás(!) érkezik fel-, mint lefelé. És az aktuális bélflóra határozza meg, hogy milyen (és mennyi) ételt kívánsz. Az is bebizonyosodott, hogy a nem divatvegetáriánusoknak a gyenge gyomorsav okozza, hogy nem kívánják a húst. A gyenge gyomorsav ugyanis végig az egész bélrendszerben diszfunkciót okoz. A testképzavar sem pszichológiai probléma, mint eddig hittük.
2021. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 ez valóban így van, fontos tények, amelyek nem kapnak elég hangsúlyt a köztudatban
2021. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne féltsd te a szakembert, végighallgatja húsz perc makogásodat tízezerért, és tulajdonképpen nem csinál semmit. Mondjuk, épp ezért kár is a gőzért...


Figyelj, nem te vagy itt a beteg, hanem az összes mindenki, aki ott a testépítő rovatban tolul. Nyakon kéne már önteni őket egy vödör forró vízzel, hogy ne terjesszék a beteg nézeteiket, sokan még magukra veszik. Nem testépítők ők, mert akkor az izmosodáson járna az eszük, ahogy minden férfinak azon járna, hogy minél nagyobb darab legyen. Akinek férfi létére azon jár, hogy "jaj, istenem, még fél centi bőrt össze tudok csípni a darázsderekamon", az beteg. Ezek mind anorexiásak. Zsírfóbiások. Egy férfinak legyen súlya, vastagsága. Te is egyél rendesen, és gyúrjál, mert az ilyen darázsderekú piszkafákra egy nő sem kíváncsi.


Tudom, mi az ábra, fiatalon valóban dagi voltál, és kialakult benned egy undor a hájasságtól. Csak aztán átestél a ló túloldalára, és nem jól érzékeled magad. Ha fiatalon piszkafa lettél volna, most máson se járna az eszed, mint hogyan tudnál hízni...

2021. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!