Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed arról,ha...

Mi a véleményed arról,ha valaki nem tud köszönni?

Figyelt kérdés

Én faluban lakom és köszönni szoktam mindenkinek, de mióta egy kezemen megszámolom ki köszön vissza, azóta nem igen szoktam mert nekem égő.

Még férfiaknak is előre köszöntem, de szerintem pont a férfinak kéne előre köszönni.


2021. ápr. 28. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Kisfsluban elég gàz mivel ismeritek egymást.
2021. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nekik hogy nem köszönnek vissza. Azoknak ne köszönyj
2021. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
A köszöngetést alapból felesleges magamutogatásnak tartom.
2021. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
Bunkó aki nem köszön. Aki nem köszön vissza, az még nagyobb bunkó. Normális helyen kisebb közösségben (falu, munkahely, társasház stb.) azért ez úgy működik, hogy nem azt számolgatod, hogy kinek a dolga lenne az etikett szerinte előre köszönni, hanem meglátsz valakit, és köszönsz neki. Kivéve gyerekek, nekik nem köszönök előre, tanítsa meg anyja-apja, hogy a felnőttnek köszönjön.
2021. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

A falu az falu. Én személy szerint visszaköszönök,de nem fogok az út egyik oldaláról átkiabálni 2km-re.

Mellesleg nem túl sok jó tapasztalatom van ezekkel az őskorban élő halálosan fejlett,politizáló,pletykás fajról.

Előbb tudják,hogy mi történik velem mint én.

Illetve ha köszönök,a falu másik végén egy percre rá már azt beszélik,hogy koronás lettem,befoschtam az utcán és falevelekkel akartam kitörölni.

Ha valaki nem nyitott beszélgetésre,akkor hagyni kell és nem lebunkózni. Köszönés még oké,de a sokadik már elég fusztráló lehet hogy nem hagyják békén az embert. Nem ismerik a személyes teret,csak a TV-t,láncfűrészt,fűkaszát,Orbánt...

2021. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Morzsi007 ***** válasza:
97%
Ha ismersz valakit vagy rokon, annak azért illő köszönni, de ha nem viszonozza, az tirpákság részéről. Pont van egy rokonom, aki nem bír visszaköszönni, csak bámul és lenézően bólint talán, de azt sem mindig. Hetente többször, de már lesz@rom, többet nem fogok neki.
2021. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenkit ismerek akinek köszönök, igaz már nem lakok itt, de a szüleimhez hazajövök hetente többször.

Nyilván ne kiabáljon át az utca túlsó végéről, de ha köszönök neki mikor elmegy mellettem, akkor ne csak bámuljon szerintem.

2021. ápr. 28. 09:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy 2 esélyt kap mindenki, azaz 2x köszönök, ha 2x ignorált, akkor utána nem köszönök már én se, aztán lehet nézni bután.
2021. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Miért kéne nekem bárkinek is köszönnöm? Max akivel jóba vagyok 😆26n
2021. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy bunkó. Aztán többet se köszönök az ilyennek.
2021. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!