Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek azzal, ha nem...

Mit kezdjek azzal, ha nem bírom az idióta embereket?

Figyelt kérdés
Aki egyértelműen hülyeséget mond, annak önkéntelenül is beszólok. Utána megbánom, de nem tudom kontrollálni. Most hirtelen nem tudnék példát mondani, de tudjátok, vannak azok az életképtelenek, tényleg hülye emberek. Kb. mindenhol ott vannak, és engem idegesítenek. Hogyan ignoráljam őket, főleg, ha közeli ismerősök? Vagy mivel vágjak vissza nekik, ha hülyeséget beszélnek?
2021. máj. 1. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Maradj csöndben mielőtt ítélkezel.Lehet,hogy nem is mondanak hülyeséget.Meg hát ha hülyeséget is beszélnek,tedd fel a kérdést magadnak,hogy a te életedet miben befolyásolja ez,valóban fontos-e beleszólnod.
2021. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Nem ítelkezem. Igazából nem a személyével van bajom, hanem azzal, amit mond. És nem is az, hogy befolyásol bármiben, egyszerűen csak idegesít. Zavar, ha valaki olyan sötét, mint a föld. Nem értem, ez miért van nálam. Általában nagyon megértő vagyok, de ha valaki nekem azt mondja, hogy pl. mit tudom én, az összes roma csaló, mert általánosít, akkor az fel tud b*szni. (Nem, nem vagyok roma)
2021. máj. 1. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

Egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne javítsam ki, ha valaki oltári nagy baromságot beszél.

Ha csak csendben hallgatom amiket mond, szó szerint fizikai fájdalmat érzek (szúr a gyomrom, fájni kezd a fejem stb).


Anno kiírtam egy szinte ugyanilyen kérdést, mint te, ott volt 1-2 hasznos tanács, de sajnos sehol sem találom már, nem emlékszem, milyen címmel írtam ki a kérdést. :(

2021. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Már nem vagyok 20 éves, és lehiggadtam egy kicsit, de így is nehezemre esik szó nélkül kibírni, ha valaki hülyeségeket beszél. Próbálkozom, aztán többnyire sikerül, néha meg nem. Ez van.
2021. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, pedig próbálom visszafogni magam sokszor.
2021. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem ítelkezem. Igazából nem a személyével van bajom, hanem azzal, amit mond."


Értem,de ez ugyanolyan ítélkezés,gondolj bele.Hiába nem magát a személyt ítéled el,megszületik egy ítéletalkotás az adott témáról a fejedben,és ezzel foglalkozol,idegesíted magad.

Pl.most nekem is lepontozták nullára az első válaszom,pedig a kérdésre válaszoltam.Néhányszor már volt ilyen,megkérdeztem a lepontozókat,nem tudták megindokolni(persze,azt nyilván nem fogják írni,hogy nem ezt várták,és nem tetszik nekik)Felhúzhatnám magam rajta,de minek? Szóval ezek ilyen dolgok.

2021. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. De a dolgokról csak lehet nekem is véleményem, és hogyha szerintem hülyeség az, amit a másik állít, rögtön beszólok neki valamiért. Ezzel van a problémám, mert senkit nem akarok lenézni, csak úgy reflexből jön.
2021. máj. 2. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehet véleményed.És mit szoktak reagálni rá,amikor beszólsz?
2021. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Nézz magadba, neked mi a hibád, és fogadd el, hogy senki sem töki.
2021. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Így sem láttam még a "tökéletes" szót rövidíteni, hogy "töki".

Ez most kicsit lesokkolt. :D


Én teljes mértékben megértem a kérdezőt.


Ha valaki nem "töki", akkor ne is próbáljuk meg a helyes útra terelni?

Tehát ha én hallom, hogy a társaságból valaki egy brutál nagy baromságot mesél a másiknak, hogy "igen, ez így van, meg úgy van" kontrétan doktori disszertáció komolyságával ad elő egy teljesen életszerűtlen dolgot, amit a másik hallgat és bólogat és hüledezik, hogy mennyi minden újat tanul.

De én itt lépek közbe, hogy ne terjedjen még jobban el a baromság, és ettől megnyugszom, hogy 2 hülyével kevesebb.

Tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, de ez hogy jön ide??


Ha valaki látja, vagy hallja, hogy hülyeséget teszek, akkor igenis jöjjön oda hozzám és javítson ki! Azzal miért is kéne boldogabbnak lenni, hogy ő nem jó valamiben?

De másban meg jó és törekedjünk arra, hogy segítsünk egymásnak.


9-es értem, amit mondani akartál ezzel, de ha a gyakorlatba helyezzük, elég furcsa egy felfogás születik belőle.

2021. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!