Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi motiválja az anyák napja...

Mi motiválja az anyák napja kapcsán önmagát fényező/ sajnáltató nőket?

Figyelt kérdés

30-as nő vagyok, és most nagyon szemet szúrt, hogy rengeteg ismerősöm osztja Facebookon Vasárnap óta az olyan szövegeket, hogy 'anyának lenni nagyon nehéz, de a legszebb dolog a világon' meg 'nem tudtam semmit az életről, amíg nem lettem édesanya, a legjobb dolog ami történhet valakivel, hogy gyereke születik'.

Nincs gyerekem, de valahogy ez szerintem nagyon nem oké. Mármint azt megértem, hogy az anyaság érzése biztos csodás annak, aki erre vágyott, de fura nekem ez a nyilvános figyelemfelkeltés.


2021. máj. 4. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Abból nyerik az energiát, ha valaki beveszi és irigy rájuk.
2021. máj. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Miért mit csináljanak? Kussban szolgáljanak?


Én személy szerint ezt a hozzáállást nem bírom; az anyaság követeli meg az embertől a leginkább, hogy feladja az addigi életét, sőt, miután anya leszel, hirtelen mások is csak a gyerekeden keresztül néznek rád. Vége annak az időszaknak, amikor a pénzed, a szabadidőd és az életed csak a tiéd volt, és annak is, hogy az emberek nem-anyaként néznek rád.

Neked meg az cseszi a szemed, hogy pár nő a saját privát internet szegletén az év egy napján csinál erről egy posztot? Legyen már nagyobb bajod, basszameg.


(Mindezt olyan 27 éves nőként írom, aki rühelli a gyerekeket és szülőséget, és a gyerekvállalás gondolatától is rosszul van, szval a "biztosteisanyavagy" szövegektől kímélj meg)

2021. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

01:38-as: ezek többnyire ugyanazok az emberek, akik rendszeresen osztják a "tökéletes család" posztokat/fotósorozatokat is, szóval nem, nem csak egy napról van szó.

Értem, amit az anyaságról írsz, viszont nekem az anyák napja egy családi ünnep, amikor az édesanyámat felköszöntöm és megköszönöm neki mindezt, nem ő köszönti fel saját magát nyilvánosan/mártírkodva.

2021. máj. 5. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

2! miért, ki kényszeríti ezeket a nőket, hogy szüljenek?


Senki. Akkor meg mire verik magukat? :D Mintha folyamatosan kirakosgatnám, hogy hú de nehéz dolog a kutya tartás, vagy az autó vezetés, vagy akármi más :D Ha szült akkor így járt. Egyébként ezek a drága anyucik sajnos nem csak anyák napján sz*rják tele a közösségi oldalakat. Közben meg fél óráig hagyják üvölteni a kölyküket állig lógó takonyban, de neten megy a mintaanyáskodás. Még szerencse, hogy a hírfolyamról le lehet tiltani akinek a hülyeségét nem akarjuk látni :)

2021. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Unatkoznak, figyelem hiányosak, gyűjteni kell valamivel a lájkot.
2021. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örömet szerez nekik, ha mások irigykednek csodálatos életükre, meg lehet figyelni, hogy csakis pozitív dolgokat osztanak meg, nyaralás, családi vacsi, gyerekkel játszik minden idilli szépen működik.. és mi van a valóságban? A panszkodás, a pletykálkodás, az utálat, meg a rinyálás. Csak ezt ők nem veszik észre, más észreveszi, de nem mondja neki, mert vagy nem akarja megbántani, vagy érdekli a pletyka, beszáll a panaszkodásba, ergo ő is ugyanolyan. Röviden, azt a látszatot akarjàk kelteni az ismerősi köreikben, hogy náluk minden rendben van, boldog életet élnek..
2021. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Példànak okáért ott az exem, az anyjával meg vele éltem szerencsère rövid ideig. Otthon folyamatosan szapulták egymást, exem folyamatosan rinyált, hogy milyen szemét az anyja, mindig beleugat az életébe stb stb.. minden este ezt hallgattam.. a facebookon meg olyan köszönetet írt neki, mintha a világot váltotta volna meg, hogy ő a legjobb anya.. Vannak gyerekei, akiket az apjuk nevel, de úgy csinál facebookon, mintha nem hagyta volna ott őket és boldogok lennének..
2021. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!