Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mas is kiabrándult a sajat...

Mas is kiabrándult a sajat nemzetebol? Nektek mi a legynagyobb problematok a magyar tarsadalommal?

Figyelt kérdés
Nem provokalasnak szanom a kerdest, de ugyis lesz aki kiborul rajta, szoval mindegy. Van mas is aki ugy erzi, hogy teljesen kiabrandult a sajat nemzetebol? Minden tarsadalomban vannak problemak, de ami itt megy az sok. A teljes kommunikacionk, az ujsagoktol elkezdve a youtubeon, TV-n keresztul a kommentekig at van itatva ostobasaggal es gyulolettel. Teljesen izlestelen es undorito az egesz tarsadalom. A tobbseg egy hatalom ittas, foldhoz ragadt, irigy, multban elo, idegbeteg.

2021. máj. 6. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korom óta éreztem úgy, hogy nekem nem való Magyarország és szeretnék a lehető leghamarabb kiköltözni külföldre, ami 22 éves koromban meg is történt - életem legjobb döntése volt.

Ez elsősorban annak köszönhető, hogy más népek kultúrája, történelme, egésze jobban vonzott, mint a magyar, így ezekhez szerettem volna közel kerülni. Ezt a vágyamat még megdobta egy erős kalandvágy és utazásszeretet.

Azok a problémák, amiket a magyar társadalom iránt érzek ugyanúgy megvannak minden nemzetnél. Ilyen a szélsőségesség (vagy ez vagy, vagy az, nincs középút), a logikus gondolkodás gyakori hiánya, a vitakultúra hiánya, főleg a politikában. Ezek kortárs jelenségek, valahol jobban kivehetőek, valahol kevésbé, de mindenütt megvannak (sajnos). Amiket te írsz, azok is megvannak mindenhol, igaz, nem ugyanolyan mértékben.

26/N

2021. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem is nagyon nevezném az országunkat társadalomnak, csak össze van zárva 9-10 millió ember aki utálja egymást.
2021. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem igazából azért nem volt lehetőségem kiábrándulni, mert sosem értettem azt amikor valakinek nemzeti érzelmei vannak. Miért lennék büszke valamire, ami nem az én érdemem? Miért kötődnék földrajzi helyhez vagy egy adott nyelvhez vagy egy adott kultúrához? Elvileg ez a normális, de nekem mégis idegen.
2021. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek is és nem is.

Egyrészt az egy évtized amit külföldön eltöltöttem ráébresztett arra hogy mindaz a sok hülyeség és idiotizmus amit addig hungarikumnak hittem és a saját népemet szidtam érte nem csupán magyar sajátosság, hanem 21. századi emberi természet. És ezzel nem a múltba révedek hanem elismerem hogy nem vagyunk tökéletesek, se keleten se nyugaton.


Másrészt értsd meg: kulturálisan és mindenhogyan egy ütközőzónában vagyunk már 895 óta. Innen ez a befolyás jön, onnan az. Ez a hely mindig is egy csatatér volt. Ha engem kérdezel elképesztő eredmény az hogy mi még egy nemzet vagyunk és ezzel nem szidni akarom magunkat hanem hátbaveregetni mert ha a történelem egy játék lenne akkor mi a legnehezebb fokozaton játszottuk mindig és túléltük (ettől függetlenül ha változtathatnék egy valamit a történelmünkön akkor megmondanám Árpádnak hogy menjenek tovább oda ahol most Svájc van, nincs itt látnivaló).

Az alapján amit írsz valószínűleg a nyugattal szimpatizálsz, de (és ez mindenkinek szól) érdemes a másik kulturális oldalban a pozitívumot is keresni. Azt amit eltanulhatsz. Én például Y-generációsként valahol irigylem azokat a múlt rendszerben felnőtt magyarokat akikre igaz volt a mondás: "a jég hátán is megélnek". Az alkoholizmust nem irigylem tőlük de ezt igen.

Lehet nehéz most elhinni de mindkét oldal rátapint valami lényegesre. Akkor is amikor a "múltban élő elmebetegekről" van szó és akkor is amikor a "szója-lattét szürcsölő életképtelen Starbucks-szökevényeket" mondják el mindennek. Mert ahogy írtam: nem vagyunk tökéletesek se keleten se nyugaton.

2021. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy: sokan mondják, hogy hiányzik az összefogás. Oké. Elindul valamire vonatkozóan az összefogás, és a vége az lesz, hogy 1.250.000 indokot találnak a tagok, hogy miért nem működik a dolog, így nem lesz sosem belőle semmi sem.
2021. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azt, hogy kint dolgozok, és más népeknél olyan összetartást látok... Nem mnidenkinél nyilván, de azért van bőven.

Magyarok? Hát hagyjuk. Előbb elhiszek már valamit, ha nem magyar mondja sajnos, és ez belegondolva rohadt gáz.

Inkább kilökik a másikat, hogy vonatozzon akkor, minthogy 2 autóval járjanak úgy, hogy 4 autó van náluk, csak, mert az heti +15-20 euró lenne maximum elfelezve úgy, hogy minden héten lenne váltósofőr. Eszem megáll.


Meg hát az itthoni helyzet. Szétrombolják az országot, de a nép igy is egymást öli a fórumokon. Nagyon biztató.

Majdnem mnidenki csóró, jön fel már mniden ország, mi alig haladunk előre évtizedek alatt, de mnidenki egymást támadja. Megoldás semmi.

Szerintem még 15-20 éve is sokkal nagyobb összetartás volt, mint manapság.

Ma már csak kb. a netadó ellen van komolyabb összefogás.

2021. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A vicc megvan a pokolban szemlét tartó ördögről, és az forró üstben ülő magyarokról? Na az az én bajom, hogy nem az vicc, minden szava igaz :(
2021. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az országot normális EMBEREK vezetnének, akkor sokkal kevesebb probléma lenne. De mivel a felső nagyurak is hataloméhesek és azon vannak, hogy kizsebeljék az országot, uralják a médiát. Ezzel befolyásolva a naív embereket. Persze, hogy megoszlik a társadalom. Mert sokan nem látnak át a szitán. Valamint olyan dolgokba fektetnek rengeteg pénzt, amibe már egyáltalán nem kéne. És a fontosabb dolgokat elhanyagolják. Mondanám, hogy az egészségügy is idetartozik, de igazából, ha a közmunkásokat nézzük annyira nincsenek megfizetve, hogy persze hogy kénytelenek elmenni. Akik meg itt maradnak azoknak meg nem jó a rendszer, ami persze teljesen jogos. Ezeknek nem elég a fél ország, az egészet be akarják kebelezni. Elég csak megnézni Orbán baráti körét, a fél ország már a zsebükben van. Kialakították már ezt maguknak... Azért néha adnak egy kis csontot a kutyáknak, higy el legyen vele és ne ugasson, ha teli a szája.
2021. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De azért ez valahol a magyarok hibája, hogy 20-30 év alatt ennyit sikerült kitermelni meg választani, mint ezeket, meg ilyen ellenzék van.

Azért ez még sem Kina, Oroszország vagy Észak Korea, hogy 1-2 -t emlitsek, ahol a népet lekaszabolják, ha feláll.

Szerintem sok helyen két kezüket összetennék, ha ilyen "gond nélkül" elzavarhatnák a politikus elitet, ha akarnák, mint pl. itthon.

56 -ban stb. kicsit más volt itthon is. Most meg? Fotel mögül max neten.

2021. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenki azt írja csudajó külföldön, holott ott is csak ugyanolyan emberek élnek, lehet látszólag befogadnak, de a hátad mögött ugyanúgy kibeszélnek, nem szeretik a bevándorlókat, már megvan a maguk társasága, nincs szükségük olyan baratra, aki töri a nyelvet (szerintük).
2021. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!