Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a sors fintora volt ?

Ez a sors fintora volt ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy nagy család vagyunk, 5 gyermek, férjem és én. Boldogan élünk, anyagi helyzetünk átlagos, de mindent megteszünk a gyermekeinkért.


Él a falunkban egy fiatalember, aki mindig egyedül van, kicsit furcsa. Hallottuk már nem egyszer magában beszélni, és mint ha válaszolt is volna valakinek... A férjem mondta hogy lehet kicsit bolond, bár nem szeretem ezt a szót, sértő. De tényleg elég furcsa...


Múlt héten eladtuk az autónkat, egy nagyobbra szerettük volna cserélni. Hétszázezer forintért adtuk el. A férjem tegnap szeretett volna autót vásárolni, 1,2 millió forintért. Csak a Balf@sz, már elnézést hogy így fejezem ki magam, elhagyta a tárcát, amiben a pénz is volt. Sík ideg volt, ő is én is, átkutattuk az egész házat... Tegnap egy olyan 9 óra felé, valaki dörömbölt a kapun, elég erősen, mint akinek ég a háza. Férjem kiment, és az a fiú volt az, aki furcsán viselkedik. A dörömbölésre felkeltek a gyerekek is. Kimentem én is, kérdeztem hogy mijáratban. És tudom hogy hihetetlennek hangzik, de a pénztárcát hozta vissza, amiben benne volt az 1,2 millió forint.


Odanyújtotta a férjemnek, de ő nem hitte el hogy ilyen van. Én is csak néztem, majdnem elsírtam magam ezen.


Férjem akart neki adni egy kis pénzt, a becsületességért, de azt mondta hogy amire igazán szüksége lenne, azt úgysem tudja megvenni... Majd elment.


Kb hajnali 3 ig beszélgettünk erről, próbáltunk rájönni hogy miért adta vissza. Szerintem mindenki eltenné, ha találna ennyi pénzt. Furcsa volt ez számunkra, de nagyon hálásak vagyunk neki...


Szerintetek miért adta vissza ? Vagy ez a sors fintora lehetett, hogy akiről azt gondoltuk, hogy zavaros picit, az a legnormálisabb ember?


2021. máj. 8. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell találgatni. Örüljetek neki.
2021. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Örülünk is neki nagyon... De neked nem lenne furcsa, őszintén ?
2021. máj. 8. 12:01
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ez a kérdés egyértelműen csak kitaláció... :)
2021. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én sem hinném el ha nem velünk történt volna...
2021. máj. 8. 12:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
69 éve élek ebben az országban. Ezen sok év alatt, rengeteg tapasztalatot szereztem. Lehetetlen, hogy ez a sztori, itt történt volna meg. Szépen hangzik, csak nem igaz.
2021. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Legfeljebb, ha szellemi fogyatékos, és nem érti a pénz fogalmát.
2021. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan nincs egyikőtöknek se bankszámlája és készpénz formájában tartogattok 1.2 milliót a pénztárcátokban? Én még 10.000 ft-ot se szívesen hordozgatok magamnál készpénzben...
2021. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Szep a tortenet, de egy kulfoldi nem ertene, hol itt a megerthetetlen. Talalt penztarca ennyivel plane lopas, ha megtartod. Ennyire korruptak vagyunk, also, felso szinten, hogy ez egy csoda tortenete.
2021. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de ebben mi a fura?

Elnézést, de nem mindenki cigány, politikus, meg szemétláda az országban, nem mindenkinél alap a lopás.


Ha visszavitte a tárcát, gondolom tudta, kié. Vagyis bele volt írva a cím vagy a tulajdonos neve. Ha ismer titeket, elég durva lett volna lenyúlnia ennyi pénzt. Pláne, ha tudja, hogy ti sem vagytok gazdagok.


Én a tárcát max akkor tartom meg, ha:

-fogalmam sincs kié lehet, így nincs kinek visszaadni

-nagyon szegény vagyok és éhezem

-jóval kevesebb pénz van benne

2021. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sok pszichiátriai beteg kedves, jó lelkű, jó szívű és nagyon hálás ember.
2021. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!