Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál dolgokat megbánni,...

Szoktál dolgokat megbánni, mikor valakid meghal/súlyos beteg lesz?

Figyelt kérdés

Kezdem én:

Nekem egy rokonom lélegeztetőgépen van és nem tudom, túléli e. Annyit kell tudni, hogy a családunk szétesőben van és emiatt senki sincs túl jó állapotban. Én meg jól funkcionáló autista/aspergeres vagyok, így, bár kívülről tök normálisnak tűnök, belül kb megfulladok a saját érzéseimben, mert nem tudom kifejezni őket. Nagyon feszültnek és lobbanékonynak érzem magam, de nem lehetek bunkó, mert már így is sokat veszekednek az emberek és vigasztalni se tudok rendesen. Sose voltunk ez az ölelkezős család, a szavak meg nem az erősségeim, csak itt a neten tudok ilyen szép hosszan beszélni erről az egészről+2 közeli barátommal.

Szóval ez a rokonom nagyon kedves, jószándékú, rendkívül közel állt hozzám mindig is, de sose fejeztem ki testi jelekkel (puszi, ölelés) a szeretetem, csak, ha megkért rá, néha magamtól is, mert összekötöttem mondjuk az "eljön értem az oviba" eseményt a 2 arcra puszival, de sosem éreztem rá belső késztetést. Legutóbb 17 évesen öleltem meg és, hónapokkal ezelőtt mondtam neki, hogy szeretem, de kb ki kellett kényszerítenie belőlem.

Úgy érzem nem fer, hogy ennyire hideg vagyok vele, de a családban mindig beszóltak, ha megöleltem valakit, mert "béna vagyok" és mindig kínos élmény volt puszoszkodni kötelességből, valahogy sose jöttek ezek spontán.

A baráti kapcsolataimat próbálom ennél egészségesebbre csinálni, több lelkizés, nagyobb közvetlenség, több őszinteség meg ölelés (mert rájöttem, jó az, csak nem mindegy mikor, hol és kivel), de szarul érzem magam, hogy otthon ez ennyire nem megy.

Szóval ezt bánom, hogy, ha most meghal, úgy kell távoznia, hogy lehet azt hiszi, nem szeretem (pedig de, tegnap is percekig sírtam miatta, órákat gondoltam rá és ma is elpityeredtem, mikor eszembe jutott (kb ő áll hozzám a legközelebb a rokonaim közül)) és mások se szerették őt, pedig ő a szívét is kitette értünk, nagyon sokat tett azért, hogy szebbek legyenek a napjaink, rengeteget beszélgetett mindenkivel és mindig kedves és önzetlen volt, ilyen tipikus "aranyból van a szíve" ember, aki nagyon nem ilyen családot érdemelt volna maga köré, mint a miénk.



2021. máj. 9. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Én elsősorban akkor szoktam, amikor még él.
2021. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Én sem vagyok az a nagy ölelkezős, puszilgatós, szeretgetős ember, pedig nincs semmilyen "betegségem"/állapotom. Egyszerűen ilyen vagyok (anyám szerint kőszívű vagyok, de csak távolságtartónak gondolom magamat).

Szerintem ne legyen ezért bűntudatod, az emberek érzik, mikor szeretik őt és mikor nem. Biztos ez a rokonod is érzi, hogy szereted. Még ha meg is bántottad valaha, az sem változtat ezen.

Pl vannak párok, akik naponta osztogatják neten, hogy milyen szerelmesek ők, közbe meg lehet, hogy pont csalják egymást agyba főbe, vagy ki tudja mi megy a háttérben. Szóval nem a látszat számít és a szavak, hanem az érzések.


Na de a kérdésre a válaszom: nem szoktam bűntudatot érezni, csak a szomorúságot, hogy már nincs velem az elvesztett rokon/ismerős és hiányérzetet, hisz még annyi mindenről beszélgethettünk volna még, annyi élményt megosztottam volna még vele... és sajnálatot ezzel együtt, főleg, ha sokat szenvedett életében is és még halálán is. De próbálok arra gondolni, hogy milyen jó, hogy ismerhettem, hogy legalább annyit élt, amennyit és ehhez hasonló dolgok.

2021. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
87%
Ezért kell ápolni a kapcsolatokat, amíg élnek az ismerősök, rokonok.
2021. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos most már nem tudom ápolni...
2021. máj. 11. 18:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!