Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fikció. Halálra ítélnek, már...

Fikció. Halálra ítélnek, már nem fellebbezhetsz, jogerős az ítélet, és végrehajtják. Egyetlen megmaradt jogod, hogy bekérheted a civil ruhádat a rabruha helyett, amiben az utolsó órákat eltöltheted, és amiben kivégeznek majd. Mi lenne az?

Figyelt kérdés

Tudod, hogy abban a ruhában kell meghalnod. Mi lenne az? Valami kényelmes, vagy valami full elegáns?

Melegítő, vagy öltöny, vagy egyéb?



2021. máj. 10. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis kivégeznek akkor a tököm feszengjen elegáns ruhában abban a maradék pár órában, valami kényelmeset vennék fel.
2021. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én meg pont hogy igyekeznék alkalomhoz illően kinézni, ha már meg kell halnom. Fekete öltöny, fehér ing. De nem fekete nyakkendő, hogy ne azt a hatást keltsem, mint aki gyáva és siratja önmagát, hanem egy alkalmi vörös szatén, hogy erős és magabiztos hatást keltsek azzal is, mint aki nem fél, hanem férfiasan kezeli a dolgot.
2021. máj. 10. 09:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Látod ez a különbség köztünk, téged érdekelnek a külsőségek, meg hogy más mit gondol, én meg teszek rá magasról :) 1es
2021. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Magamnak tennék vele szívességet elsősorban, mert összeszedettebben tudnék viselkedni benne, tartást adna lelkileg is.
2021. máj. 10. 09:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami kényelmeset vennék fel. Mégis mit érdekel engem, hogy milyen benyomást keltek másokban? Sose látom őket többé.
2021. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fursuit. Méhészruha. Ha karddal akarnak leszúrni, akkor egy masszív lovagi páncél. :D

Na jó, komolyabban. Ha valami elnyomó rezsim döntene úgy, hogy kivégez politikai okokból, akkor lehet, hogy az ellenkultúra valamely jellegzetes ruháját venném magamra. Ha koholt vádakra hivatkoznának, akkor erre hívná fel a figyelmet. Ha valami semmiség miatt szabnának ki ilyen indokolatlan mértékű büntetést (például ha mondjuk közterületen japánul beszélsz, vagy birtokolsz egy bibliát, vagy nem tűzted ki a zászlót valamely ünnepnapon vagy ilyesmi), akkor ez ellen tiltakozó dolgot vennék magamra (japán feliratú, keresztrefeszítést, égő zászlót ábrázoló ruhát).

Ha egy viszonylag demokratikus rendszerben bűnösnek hisznek, de ártatlanul ítélnek el, akkor a halálbüntetés intézménye ellen tiltakoznék a ruhával.

Ha jogos lenne az ítélet, de a bűnömet morálisan helyénvalónak tartom (például egy biológiai fegyvert gyártó csapatot mészárlok le a laborjukban, mert így megakadályozhatom a település/ország/világ veszélybe kerülését), akkor valamilyen gyászos, komor, sötét öltözetet vennék fel. Ezzel kifejezve, hogy ami történt, az nem tragikus, hanem szomorú inkább. Mellesleg az ilyen öltözet nem is áll messze tőlem.

Ha jogos lenne az ítélet, és rádöbbennék arra, hogy amit tettem, az olyan rossz, hogy halálbüntetést is érdemlek érte, akkor valószínűleg annyira összetörnék a bűntudat, szégyen miatt, és amiatt, hogy ez megtörténhetett velem, aki senkinek sem akart ártani, hogy biztosan nem érdekelne az éppen rajtam lévő ruha.

Ha jogos lenne az ítélet, és én megőrültem volna és nem érteném, hogy mi a baj azzal, amit tettem, akkor valószínűleg az őrültségemnek megfelelő öltözetet választanék. Például ha emberek megölése és megnyúzása miatt ítélnének el, akkor az áldozataim bőréből készült ruháimat kérném be (bár valószínűleg azt mondanák, hogy az nem az én tulajdonom).


Több eset nem jut eszembe. Annyit még, hogy elegáns öltözetet nem vennék fel csak azért, hogy "méltóságteljes" legyen a halálom, mert attól nem lesz kicsivel sem méltóságteljesebb, csak annak a szemében, aki a külsőségeket tartja fontosnak.

Másik: ez fikció szintjén van így nyilván. A valóságban nem tudom, hogy mit csinálnék, hogyan reagálnék.

2021. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a rabruha epp alkalomhoz illo stilusos viselet, maradnek annal.
2021. máj. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bringás nadrágom és egy az anyukámtól kapott póló.
2021. máj. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kedvenc sötétkék, fehér pöttyös ruhámat hozzá pedig a kedvenc cipőmet.
2021. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Narancssárga kezeslábas.
2021. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!