Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nem vagyok...

Mit tegyek ha nem vagyok kompatibilis az elettel?

Figyelt kérdés

Lassu felfogasu vagyok, hamar elfelejtek dolgokat, nem tudok koncentralni, mondhatni en vagyok az atlagos hulye ember. Egyaltalan nem vagyok tarsasagi ember kb utalok emberek kozt lenni, ferfi letemre nem vagyok se magas se eros, mentalis beteg vagyok fokent depresszioval, lampalazas vagyok, szorongos tipus vagyok, nem akarok dolgozni, teljesen motivalatlan vagyok barmire (fokent munka, emberekkel valo beszelgetes), sokszor csondes vagyok de ha nem akkor bunko vagy nagyon cringe. Nincs baratom, sose volt baratnom se, nem is akarok egyiket se.


Kortarsaimat megfigyelve latom hogy mennyire motivaltak es kepesek az eletre.


Olyan erovel akarnak dolgozni, tanulni, elore haladni az eletben ami tolem fenyevekre van es a fenysebessegnel is gyorsabban tavolodik tolem.


Ha tanulnom kell akkor elkezdek ideges lenni (aggressziv es szorongos), es hamar feladom.


Szellemi munkat nem tudok vegezni produktivan ezek miatt (informatikus szakvalasztas ellenere), hamar kirugnanak illetve kollegak gyulolnenek engem, igy is nagyon akadozok egyetemen, mindenki jobban teljesit nalam, jobban tudnak dolgokat, jobban atlatjak a dolgokat, jobban megertik a dolgokat. En vagyok az aki mindig hibazik mindenben es 5 millio kerdese van a legalapabb dolgokhoz mert nem erti de fel feltenni mert fel hogy kinevetik es ciki hogy rajonnek a tobbiek milyen hulye. En vagyok az akinek adnak egy egyszeru feladatot, tobb napot esetleg honapot ul rajta es egy szart produkal, mig masok mar aznap megcsinaljak hibatlanul.


Fizikai munkara meg teljesen motivalatlan vagyok es lusta, inkabb megolnem magam es a fizikai munka emberi interakciokkal jar, amit elobb irtam hogy utalok. En ertem azt az oldalt hogy "szedd fel a segged a szekrol es csinald", de hosszu tavon ti tudnatok olyan munkat csinalni amit gyuloltok? Par hetig, honapig talan tudnam csinalni, de nyilvan hosszu tavon nem hiszem hogy barki kepes lenne evekig olyan munkat csinalni amit gyulol, nemhogy egy eleten at (es az meg milyen elet lenne?). Ha semlegesen allnek az adott munkahoz akkor talan meg lehet hogy birnam, de ha gyuloli valaki a munkajat akkor erosen ketlem hogy evekig benne tudna lenni.


Megvaltozni se szellemileg se biologiailag (ertem itt az alacsony intelligenciamra) nem fogok erdemben.


Most ugy oszinten, ezeknek tudataban, egy ember mit tehet ezen a foldon hogy eletben maradjon? Talan meg lehetnek bunozo, de nem akarok masnak artani az en eletkeptelensegem miatt. Viszont igy is mar eleg idos vagyok, szuleim nem tarthatnak el vegig, nem lenne fair veluk szemben.


Akarhogy nezem ezen az uton vagy azon, de eleg szar eletem lesz (joval szarabb mint ami most van).


Szerintem meg kene olnom magam mar igy is egy jo ideje gondolkozok rajta.


Meg kene tennem mi?


2021. máj. 10. 10:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám csak nőként. Én a prostiságon gondolkodtam de még ahhoz is béna lennék hisz emberekkel kéne találkoznom, kedvesnek lennem és produkálnom valamit. Szóval abszolút alkalmatlan vagyok bármire is. Szintén gondolkoztam az öngyilkosságon...
2021. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
1: Sajnalom...
2021. máj. 10. 11:05
 3/28 Katona Dius ***** válasza:
75%
Én javaslom egy jó pszichológus felkeresését. Az intelligencián nem, de az életfelfogáson tudna javítani. Talán segítene rájönni, miért állsz így az emberekhez, miért utálod őket kivétel nélkül. És ha ezt sikerül megfejteni, talán tenni is lehet majd ellene.
2021. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Teljesen magamra ismertem a leírásodban...már próbáltam öngyilkos lenni, de nem mertem és jobb is így a család miatt. De kilátásaim nekem sincsenek.

Szerintem ne öld meg magad, hanem keress apró örömöket! Ha boldogság nem is jut, néha jó érzés élni így is. A magány az szar dolog. :/ De sokan rekedtek a periférián hozzánk hasonlóan és sokan megtalálták a jót az életben.

2021. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna :D

Ugyanebben a cipőben járok, sajnos én is életképtelen vagyok.

Tanácsot nem tudok adni de legalább nyugtat a tudat hogy nem vagyok ezzel egyedül :D

2021. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Srácok, nem csinálunk valami közösséget? :D
2021. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

3: Voltam ketfele pszichiaternel, voltam haromfele pszichologusnal, voltam pszichiatriai osztalyon, szedek gyogyszereket.


Itt tartok.


Szerintem van egy pont ahol mar nem a szakemberek a "hibasak" hanem maga a hiba.

2021. máj. 10. 11:23
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 szakembernél voltam eddig (pszichológus, pszichiáter vegyesen), 5 féle gyógyszert próbáltam különféle adagolással és kombinációkban, de nem vagyok sokkal előrébb. Pedig én aztán tényleg jobban akartam lenni. A pszichológus/pszichiáter sajnos nem varázsló, és sokszor az akaraterő sem elég, mert nem tudsz kibújni a saját bőrödből. Nem tudom, mit javasolnék. Tarts ki még egy darabig, hátha jobb lesz.
2021. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérlek erőltesd meg magadat, és sorolj fel tíz dolgot, amiben jó vagy.


u.i.: mindenkinek van ilyen. Kivétel nélkül.

Aki "nem kompatibilis az élettel", az nem él.

2021. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
#9 Ez a baj velünk, nem hogy 10 jó dolgot nem tudunk mondani magunkról hanem még 1-et se...
2021. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!