Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kellett a régi idők...

Agnarr kérdése:

Miért kellett a régi idők emberének a lepke szárnysuhintásáról is azt képzelnie, hogy az istenek akarata?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az emberiség a kezdetektől fogva magyarázatot próbált keresni a körülöttünk lévő világra és eseményeire, de képtelen vagyok megérteni, hogy miért kellett szinte mindenről azt képzelni, hogy egy hozzánk hasonló szinten értelmes lény teszi, mert éppen mérges, éppen boldog, éppen vakarja a hátát meg ilyenek. Miért esett ilyen nehezükre felfogni, hogy nem azért lesz idén dús a termés, mert előtte elmetszették egy ártatlan állat gigáját, és kimondták, hogy ennek örülnek majd az istenek (el nem tudom képzelni, hogy egy ilyen felsőbbrendű lénynek mi érdeke lenne abban, hogy öldössük a többi lényt)?

2021. máj. 13. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember sokszor érzi magát kiszolgáltatottnak a világban, és igyekszik a maga módján befolyást gyakorolni ezekre a tőle független hatásokra.


A mai napig így van ez, csak a módszerek mások.

2021. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Mert tanulatlanok voltak.
2021. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, én az iskolában tanultakat figyelembe nem véve józan paraszti ésszel is logikusabbnak tartom, hogy az érme azért esik a fejre és nem az írásra, mert most éppen így perdült a levegőben, és nem azért, mert az égben lakók annyira unják az örök életüket, hogy komolyan ezt befolyásolgatják.
2021. máj. 13. 09:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert te már más világban nőttél fel. Iskolába jártál, szüleid is tanítgattak. Tvből, újságból is lehet néha okosságot hallani. 200 éve egy paraszt írni-olvasni nem tudott, nem hogy milyen tápanyag kell a földnek a veteményhez. Ezt a nagy vallásosságot meg a rafináltabb 'okosabbja' szabadította a többire, hogy valahogy irányítani bírja őket. Amit meg nem tudtak megmagyarázni, mert a mostani embertől nagyon elvolt maradva az okosabbja is, azt kenték az istenekre.
2021. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért, amiért te is "imádkozol" hogy ne nálad nyíljon ki a napló felelésnél. Vagy "izgulsz" a dolgozat kiosztásánál akkor is, ha tudod hogy semmit nem tudtál.
2021. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A regi idok mediaja gyakorlatilag a vallas volt. Esetunkben szo szerint az volt a szentiras, amit a keresztenyseg hirdetett, marpedig annak a legfobb alapvetese egy felsobb hatalom meglete volt, es ez a vallasok tobbsegere is igaz. A celja egyszeru es logikus, a mindenkori tarsadalom folott gyakorolt hatalom. Fura mod, ennek sokszor a kiralyi csalad is alarendeltje volt, ezert az egyhaz az, ami e hatalmat valojaban es tenylegesen gyakorolta. Ennek az elsodleges eszkoze a lehetseges szankciok voltak, igy garantalt hozadeka volt az emberek felelmere epulo iranyithatosag. Innen csak egy lepes, hogy minden Isten neveben es tole szarmazoan tortenjen, a szar termes is pl.
2021. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért ne hitte volna azt? Abban nőtt fel, azt hallotta-tanulta születésétől fogva. Most meg tudod cáfolni, hogy madárka tolla se hullhat az Úr tudta és engedelme nélkül? Nem.
2021. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostani hívők ugyanezek. Mindenben jeleket keresnek. Jelet keresnek, ha szerelmesek, ha munkahelyet keresnek, ha vizsga előtt állnak, ha bármilyen döntést kell hozniuk... Ha rossz történik, úgy gondolják, az egy jogos büntetés. Főleg, ha másokkal. Ha velük történik a rossz, akkor már más a szitu, akár a hitüket is elveszthetik. Azért kapaszkodnak ebbe az ok-okozati összefüggésbe, mert félelmetes számukra a gondolat, hogy egy hívő embert is érhet baleset, akkor is, ha semmi rosszat nem tett, hiszen épp azért fordultak a hithez, mert szükségük volt egy Apukára, aki minden rossztól megvédi őket ebben a veszélyes világban. Ők azok, akik fennen hirdetik Jézus kereszthalálát, de amikor Isten őket küldi keresztre, összeomlik a világnézetük. Mert valójában csak ebben az életben reménykedtek Krisztusban és ezért minden embernél nyomorultabbak. Én is ilyen voltam, innen tudom.
2021. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor azt gondolták, képzelték, annyit tudtak az életről.
2021. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!