Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidéken hogyan tudnék érvényes...

Vidéken hogyan tudnék érvényesülni így?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban lakom, viszont úgy érzem magam itt, mint egy fekete bárány. Magas, viszont túl vékony alkatú srác vagyok, jelenleg egyetemista, viszont nem tudok sehogyan se "beilleszkedni" a helyi közösségbe.


Jelenleg 21 éves vagyok és csak a nálam jóval idősebekkel (+30) tudok normálisan beszélgetni, mert azoknak a korombelieknek, akik környékbeliek, teljesen más az érdeklődési körük: sport, bulizás, csajozás, stb. Én viszont ezekről a dolgokról egyáltalán nem tudok mással beszélgetni, mert vagy nem érdekel, vagy teljesen magánjellegű dolognak tartom. Középiskolában is teljesen úgy éreztem magam, mintha engem kinéznének azért, mert nem jártam el suli után sehova, hanem otthon voltam és olvastam, tanultam, vagy valamilyen más hobbit űztem.


Az egyetemen sincs túl sok ismerősöm, mert arra jöttem rá, hogy az emberek nagy része csak érdekbaratságokat akar kötni, hogy XY tárgyból el tudják neki küldeni az órai jegyzeteket, amire mondjuk egész félévben be sem járt mert "nem volt kedve". Van pár ember, akivel néha beszélgetni szoktam, de komolyabb baráti kapcsolatom senkivel nincs.


Nem mellesleg az is kellemetlenül érint, hogy a legtöbb korombeli már végzett a tanulmányaival, aztán dolgozik, halad egyről a kettőre, autót vesz, párja van, én pedig még ott tartok 21 évesen, hogy még az egyetemet sem fejeztem be (6 éves osztatlan képzés) és az egyetem után, ha ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, akkor kezdőként 150-160 ezer forint körül fogok keresni, szóval ennyi erővel elmehettem volna valahova dolgozni érettségi után, mert még egy gyári munkás is többet kap ennél.


Egy nullának érzem ezek miatt magam, hiába vagyok jó abban, amit tanulok. Úgy érzem, hogy a mai világban az intellektus már nem érték, hanem egy kinézendő dolog.



2021. máj. 15. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Mi akadályoz meg abban, hogy tanulmányaid után elköltözz? Lehet szó fővárosról, esetleg külföldről is. Ahogy olvasom, semmi sem köt téged vidékhez.
2021. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Miért akarsz mindenáron beilleszkedni azok közé, akik közé sehogy se illesz be?


Amúgy 21 évesen a 30+-os barátok még egész jók. Én gimiben jobban elbeszélgettem egy nyugdíjjas nénivel a parkban, a buszt várva, mint az osztálytársaimmal...

2021. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Alapvetően azért, mert jobban érzem magam egy vidéki környezetben, (itt most a szó szerinti környzetről van szó) ahol nem kell 20-30 perceket azzal eltölteni, hogy hova tud leparkolni az autódat, vagy éppen a reggeli dugóban idegeskedned, hogy megint be van dugulva a Múzeum körút és alig halad a forgalom.


Nekem a vidéki kisvárosok ilyen szempontból szimpatikusabbak, mert nem kell idegeskedni ezek miatt, illetve éjszaka is nyugodtan tudok aludni, mivel nincs forgalom, az ablakot is nyugodtan nyitva lehet hagyni éjszaka, természet közelsége, stb.

2021. máj. 15. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamit valamiert. Fogadd el a negativ tenyezoket is.
2021. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudom, valamiért van egy - ezek szerint irreális - megfelelési kényszerem a környezetem felé, illetve az egyetem után én helyben szeretnék elhelyezkedni. Egyrészt azért, amit az #1 válaszolónak írtam, másrészt pedig azért, mert majd a végzettségemből kifolyólag - pedagógus - szeretnék valamit visszaadni a környzetemnek, illetve van bennem egy afféle népi tanító jelleg is, hogy a vidéki ingerszegény környzetben élő fiatalok is kapjanak egy esélyt a tanulásra, illetve arra, hogy megismerjék a saját környezetük / hazájuk történelmét.
2021. máj. 15. 20:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!