Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ennyire...

Az emberek miért ennyire gyatrák értő olvasásból?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre itt is és facebookon is, hogy ha hosszabb, többszörösen összetett mondatokat ír egy felhasználó, akkor egyszerűen nem értik a többiek, mit akar mondani. Teljesen másra válaszolnak, mint amiről beszél. Ha a félreértés tisztázásaként jön egy értelemszerűen még hosszabb szöveg, amiben rávilágít a tartalom és az értelmezés közti különbségre, akkor még kevésbé értik.


Ellenben, ha valaki kiír egy kérdést, amiben hat szóból egy helyes, vagy ami logikailag nem azt jelenti, mint amit feltehetően meg akar tudni, akkor rögtön vágják, miről van szó. :D És annak ugranak neki, aki nem tud kódot fejteni, vagy aszerint értelmezi a szöveget, ami bele van írva.


Unalmamban nemrég olvastam végig facebookon egy fárasztó vitát, amiben hat hozzászólásba telt, mire a delikvens felfogta, hogy valami olyanon sértődött vérig, amit az első megszólaló nem is mondott.


Átfutják, és csak vaktában írnak, vagy elvesztik a fonalat a mondatrészek között? Esetleg nem értik a logikai összefüggéseket a szövegben?



2021. máj. 29. 03:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Hasonlóan látom én is, bár szerintem jobb, ha hétvégén a keresztanyja vigyáz rá.
2021. máj. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez kegyetlen volt ilyen előzményekkel. xD
2021. máj. 29. 03:57
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is el kell olvasnom párszor mire teljesen megértem miről van szó. A többség csak egyszer olvassa el ezért kerüli el a figyelmét több részlet.
2021. máj. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert az iskolarendszer kitörli belőlük a gondolatát is annak, hogy megpróbáljanak ismeretekre és képességekre szert tenni. Ami jön magától a felnőttséggel, azzal elboldogulnak, és ha valami nem megy, akkor hőbörögnek, erőszakoskodnak vagy siránkoznak és hisztériáznak. Az eredmény Magyarország.
2021. máj. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez az olvasottság, műveltség hiánya miatt van. A legtöbb ember az iskolái elvégzése után semmit nem tesz, hogy fejlessze magát, inkább visszasüppednek.
2021. máj. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Mert buta śzarok és egyre butábbak.

Hülyül el a társadalom.

Nekem 28 ponttal magasabb az IQ-m, mint a magyarországi átlag.

Képzelheted mi szenvedés, ennyi féleszű között élni.

2021. máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

#6 Az mennyit jelent most?


110-et?

2021. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem olvasnak az emberek könyveket, így nem tudnak normálisan olvasni sem. Volt egy szavazás, hogy melyik a legjobb könyv a magyarok szerint. Az Egri csillagok nyert, de inkább csak azért, mert a többség 5. osztályban olvasott utoljára, akkor is csak kötelezőt.
2021. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Amióta van a net, és 1000-el nyomják a hírportálok a vélt-valós híreiket, "megtanultak" szelektálni-, vagy gyorsan, felületesen olvasni az emberek. Ez azzal jár, hogy a lényeg kimarad.
2021. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Én is ugyanezt vettem észre, az emberek többségének egyszerűen nincs szövegértése. Sulis koromban évente 1x volt azt hiszem szövegértés felmérés és az osztálytársaim mindig húzták a szájukat miatta, nekem meg az volt kb. a kedvenc napom a tanévben, mert el se tudtam képzelni, hogy lehet arra 5-ösnél rosszabbat kapni, hogy elolvasol egy szöveget, aztán válaszolsz a kérdésekre, úgy, hogy ott van továbbra is a szöveg és bármikor kinézheted a választ..Az osztály nagy részének mindig 2-es meg 3-as lett, mert képtelenek voltak értelmezni a szöveget meg magukat a kérdéseket is, volt, hogy a tojásról kaptunk egy írást és felsorolták, milyen hasznos vitaminok találhatók benne, aztán volt egy ilyen kérdés, hogy milyen vitaminok találjatók a tojásban és én voltam az egyetlen, aki le tudta írni őket, a többiek meg ott hőbörögtek, hogy "háhonnantudjukuristenn"...🤦‍♀️
2021. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!