Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek bátrabb?

Hogyan legyek bátrabb?

Figyelt kérdés

Már kis korom óta félős típus vagyok, kicsit tartok az emberektől.

Olyannyira, hogy néha mikor egy idegen utcában sétálok, kicsit tartok hogy rám szólnak hog vajon mit keresek arrafelé.


Hogyan győzzem ezt le, hogyan legyek bátrabb, esetleg aggresszívabb ha a helyzet megkívánja?



2021. máj. 29. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

sehogy számodra ez lehetetlen...

alapból rosszul közelíted meg a bátorságot

a bátor nem azt jelenti hogy nem fél és agresszív

a bátor ugyan úgy fél csak szembe megy vele...

tudod amikor valami fontos neked és nem akarod elveszteni akkor lesz bátor az ember mert fontosabb neki azaz adott dolog mint a testi épsége...


ezért lehetetlen számodra...

2021. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

1. nagyon rendes és segítőkész vagy.

Csak elbizonytalanítod és csorbítod az önértékelését. Inkább ne írtál volna semmit.

2021. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es a valóságot írtam le! az hogy itt eteted a kis egóját azzal nem segítesz neki! ő kérdezett és inkább megmondtam neki az igazságot minthogy hitegessem...!
2021. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok megmondó lenni. Viszont te a bátorság fogalmát írtad le és helyesbítetted ki.

De ettől függetlenül az, hogy legyőzze a szorongását és félelmét az nem lehetetlen.

2021. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

4-es olvasd el akkor még egyszer azt akkor megérted...

félelmet nem lehet "legyőzni" legalábbis nem azzal hogy akkor én most változtatni akarok mert eldöntöttem 2 perc után...

"tudod amikor valami fontos neked és nem akarod elveszteni akkor lesz bátor az ember mert fontosabb neki azaz adott dolog mint a testi épsége..."

ekkor fogja tudni legyőzni a félelmét

2021. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Lehet másképp értelmezzük a bátorságot, vagy te ebben az esetben rosszul.

Nem arról van szó hogy be kell ugrania a tigrisketrecbe és fél. Félelem a haláltól.

Hanem mentálisan nem éppen egészséges. Nincs normális önképe, magabiztossága stb. egyéb kategorizált betegségek

2021. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én így értelmezem a bátorságot 6-os

“Félek de ha valami ami számomra fontos az veszélybe kerül legyen ez most szellemi vagy fizikai dolog vagy élőlény akkor túl teszem magam a félelmen” a bátorság nem azt jelenti hogy többet nem félsz hanem hogy túl teszed magad rajta… a félelem a mi testi épségünk miatt alakult ki (emberré válás után pedig az amivel azonosulni tudunk azaz ha mi vagy az egzisztenciánk veszélybe kerül esetleg a mi hozzánk köthető dolgok de itt is arról van szó hogy annak a dolognak az épsége kerül veszélybe) természetes reakció

Csak akkor tudja legyőzni az ember ha az a dolog sokkal fontosabb neki mint a saját épsége jelen esetben az ő egoját szúrja a dolog de hát a kis egoja nem fontosabb a testi épségénél ezért is fél…

Amúgy sem ertem miért kell agresszívnak lenni amikor el is futhatsz… nyilván ha 4-5-en beszólnak akkor nem ideális bunyózni hanem felhúzni a nyúlcipőt 😅🧐 de most komolyan…

Ha beszólnak tovább is lehet menni

Csak az a fránya ego a semmire…


A kérdező nem a félelmet az ő félelmet akarja legyőzni hanem alom világban hiszi magát hogy valami anime főhős vagy valami királyi utod és a “helyzet megkívánja” a helyzet nem kivan meg semmit sem csak a te kis egod…!

2021. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!