Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy éled meg a szomorúságot,...

Hogy éled meg a szomorúságot, milyen gyakran vagy szomorú?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan az vagyok, ez az alap nálam
2021. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ritkán. Nem lehetek szomorú. Hajlamos vagyok a depresszióra. Szerencsére megtanultam elkerülni ezt a viselkedésmintát, és pozitívan állok a világhoz, magamhoz meg főleg. Erőszakmentes kommunikációval gondolkodom leginkább. Ez segített, ajánlom mindenkinek: Marshall B. Rosenberg könyveit. Hasonló téma az asszertív kommunikáció. Interperszonálisban is jó, de belső (magaddal való) kommunikációban sokkal hasznosabbnak ítélem a tanultakat.
2021. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában sima szar kedvem van, szóval eléggé megszoktam már..."hello darkness, my old friend..."


Úgy élem meg nagyrészt, hogy szomorú, depressziós, "megölömmagam" hangulatú zenéket hallgatok. Van ám éppen elég.

2021. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Szinte mindig rosszul érzem magamat, csak másképp. A szomorúság gyakori. Zenékkel, fantáziákkal, önpusztítással élem meg.
2021. jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éve folyamatosan az vagyok. Nálam ez már depresszió, amit egy szerelmi csalódás súlyosbított, illetve valamennyire a kiváltó oka is az volt.

Sajnos az életem szinte összes területében jelen van és befolyásol.

Rosszul alszom, reggel fájdalmas felkelni. A munkából emiatt állandóan kések, bár rugalmas a munkaidőm, de elcseszem az életidőmet ezzel, mert utána állandóan ledolgozom. Viszont a munka se úgy halad, lassú vagyok, motiválatlan. Ha szabadidőm van, az borzasztó, még jobban rám szakad a szomorúság. Semmihez nincs kedvem, minden csak kötelesség. Semmiben nem találok örömöt.

2021. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor előjön valamikor nem de általában azért mert nincsen párom :/
2021. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak egy nap általában ötször-hatszor fordulok kissé be. Így van már lassan 5 éve,kezdek hozzászokni. Viszonylag fiatal voltam amikor először el kellett vinni pszichológushoz. Hajlamos vagyok a depresszióra,melankóliára.
2021. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem alapjáraton ilyen "semmilyen hangulatom" van már egy jó ideje (már években mérhető), de az utóbbi hónapokban sajnos már ez átment szinte állandó szomorúságba.

Valószínűleg a magány, céltalanság okozza, így vannak olyan napok, amikor ez az érzés teljes erővel arcon csap. Olyankor kisírom, kicsit sajnálom magam, majd lenyugszom és folytatom a napot, szomorú zenét hallgatva. Akkor a legrosszabb, amikor sokat vagyok egyedül a gondolataimmal, mert akkor van időm bőven túlagyalni ezt-azt, ami ugye megint csak ront a dolgokon.

2021. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!