Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember az életedben,...

Van olyan ember az életedben, aki tisztel téged? Fontos neked, hogy tiszteljenek?

Figyelt kérdés
Kiktől vársz el tiszteletet?

2021. jún. 5. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez alap, hogy tisztelni kell egymást. A többség tiszteli a másikat, ez egy furcsa kérdés, hogy kitől vársz tiszteletet. Nyilván mindenkitől. Ha valaki nem tisztel, nem vesz emberszámba, eltapos, eltipor, levegőnek néz, arra nem méltat, hogy köszönjön, stb., az gáz.

Emberi méltóságunk megköveteli, emberi jog a tisztelet egymás irányába.

2021. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen. Még a "felettem állók" is tisztelnek. Értsd: tanár, főnök.

Nem várok feltétlenül tiszteletet, csak annyira, hogy emberként kezeljenek.

2021. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván volt és van is, de ezt nem minden ember nyilvánítja ki, sokszor csak egészen kerülő úton szerez róla az ember tudomást, hogy őt valaki tiszteli. Per, hogy fontos mindenki számára, hiszen ez külső igazolása annak, hogy valaki valamilyen szempontból értékes.
2021. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem várom el, eleve utálom ezt a szót. Minden ember egyenlő, elég lenne ennyi.
2021. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, úgy tudom. Viszont nem várom el senkitől direktben.. persze az alapvető tiszteletet igen.. vagy úgy is írhatom normális viselkedést.. akik közel állnak hozzám.. én úgy vagyok ezzel hogy szeretem kifejezni a másik fél iránt a tiszteletet..jó érzés felnézni valakire.. ezt a fajta tiszteletet nagyon is szeretem .. de nálam ez megfelelési kényszerrel jár.. mert úgy gondolom és érzem hogy akit én tisztelek neki meg kell felelnem
2022. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!