Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az átlag...

Mi a véleményetek az átlag "hétköznapokról"? (Lent a többi)

Figyelt kérdés

Néha úgy tűnik, hogy az emberek szenvednek az átlagos napoktól, mindig a különleges pillanatokra várnak, ami valahány nap, egy évben, a többit meg csak "túlélik".

Bennetek milyen érzetet kelt egy átlag hétköznapotok? Nyomasztó érzés nektek, hogy vannak ilyen napok?



2021. jún. 8. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez igy van.


20 as eveidben elkezdesz dolgozni, aztan vagy belefasulsz vagy beleorulsz vagy (kozel lehetetlen modon) kitorsz ebbol.


Kitorni is csak azok szoktak tudni, akiknek a szuleiknek van vallalkozasuk es azt atadjak a gyereknek vagy barmi ami ehhez hasonlit.


Nem pizzafutarbol lett A Microsoft igazgatoja.


A legtobb ember inkabb belefasul, ezekbol lesznek a munkahivatasosak - eletuk = munka. Nem a legkellemesebb szemelyek.


Aki meg beleorul az sem a legjobb, nehez vele egyutt dolgozni, de talan jobb mint akinek az elete a munka.

2021. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az igaz hogy az emberek alig várják a hétvégéket, ünnepnapokat, szabadságot. A hétköznapokat meg túlélik, és sajnos így megy el az egész élet. Ezt tovább tetőzi a sz@r munkahely érzése, ahol alig várod, hogy leteljen a munkaidő és mehess haza. A dolgozó emberek napja sajnos így telik.
2021. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
71%

Az átlag hétköznap? Csodálattal tölt el. Mikor van időd főzni egyet, porszívózni egyet nyugodtan.

A bugyimat elhagytam az elmúlt 2 évben, nem csak munka miatt. Annyi minden projektben benne voltunk a férjemmel, hogy azt más 20 év alatt SE éli meg.

Lassan talán nyugi lesz, és lesz időm csak dolgozni, főzni, takarítani, olvasni, társasozni, nem pedig 600 felé szakadni.

2021. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nálam pontosan így telnek ahogy leírtad.
2021. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de van benne igazság.

Én úgy vagyok vele, hogy várom a következő hetet, hiába is lesz nehéz. Régebben nagyon féltem tőle, hogy "Mi lesz?". Mára megtanultam, hogy lesz valahogyan. a nem is *5-re, hanem 3-asra, de teljesíteni fogom, és lesz utána folytatás. Amikor ezeket a pillanatokat ma várom, azt gondolom, hogy utána jobb lesz valamivel. Majd rájövök, hogy nem, nem lesz jobb, minden ugyanúgy folytatódik tovább.

Tehát az élet egy folytonos körforgás, amiben csak mi képzeljük bele, hogy valami jó lesz, pedig csak egy rövid időszak a jó dolog, a többi átlagos, vagy rossz.


A Verdákban van egy szép idézet, amit az emberi életbe is át lehetne ültetni:

"Az autók nem letudni akarták az utat, hanem jól érezni magukat közben."

Én nem tudom jól érezni magamat az életemben.

2021. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző 6 napom reggeltől estig zsúfolt volt mindenféle izgi programokkal, de ma nagyon jólesik a sima szürke kis hétköznap. Lesz időm egy kicsit kertészkedni, sütni, nyugiban olvasni. Szeretem a munkám (nem az életem értelme, de azért jól érzem benne magam), vannak itthoni hobbijaim. Amire külön figyelek, hogy a hétköznapokba is szoktam iktatni változatosságot, még munka mellett is, a munkán kívül nincs fix rutinom szinte semmilyen téren, abba személy szerint beleőrülnék, így viszont tök jó.
2021. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem attól függ.

A járvány alatt nagyon jól teltek a hétköznapjaim, 9-10 óra munka mellett is maradt bőven időm magamra, lazítani, itthoni teendőkre. Úgy éreztem megtaláltam az egyensúlyt, jól érzem magam a bőrömben, produktív vagyok.

Mióta újra elrendelték a bejárást a munkahelyre azóta görcsölök és szorongok, stresszes és nyomasztó érzés, az utazás mellett alig jut időm bármire és a napom nagy részét egy olyan helyen kell töltenem amit utálok.

2021. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!