Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki rendelkezik hozzám...

Valaki rendelkezik hozzám hasonló nézetekkel?

Figyelt kérdés

Ez szimplán csak egy érdekes felmérés számomra.

Főként lányokhoz szólna a kérdésem, leginkább a 18-25 korosztályhoz, de fiúk is nyugodtan válaszolhatnak.

A nézeteim a következők:

-Minden állatott szeress, például ha teszem azt, hogy egy pók van a wc-ben, akkor nem lehúzod, hanem próbálod megmenteni, kitenni a természetbe

-Ne érdekeljen a politika kicsit sem, ne foglalkozz vele

-kettő, maximum három gyereket szeretnél

-nem érdekel a vallás, a gyerekeidre soha nem erőltetnél rá vallási nézeteket semmilyen formában

-fogadd el a vegánokat

-ne itélj el senkit amiatt, mert máshogy gondolkodik mint te, tiszteld a másikat, nem kell egyetérteni de a kulturalt megnyilvanulas és a tisztelet nekem nagyon fontos

-ne legyél rasszista

-ne fogadd el a magukat produkáló, kakaskodó, melegeket, de a normálisakkal ne legyen semmi probémád

-csak bulikban cigaretázz néhányszor, ne legyél láncdohányos

-ha valaki állatot bántalmaz, hogy az fáj az élőlénynek, ugyanazt kívánod te is neki

-ne tartsd fontosnak az instagramot (naponta egyszer ránézel kb), facebookot (max szulinapi köszöntésekre van), csak pár percet foglalkozz ezekkel a napodból, ne a közösségi média világában élj

-ne oltass, vagy legalábbis ne tartsd ezt fontosnak

-próbálj másokon segiteni, amennyire tőled telik (én a hajléktalanoknak egyébként pénzt nem adok, csakis ételt)

-és a legfontosabb: ne beszélj ki másokat, ne itelj előre, mindenkivel igyekezz jóban lenni és boldogan élni az életed, legyél NYITOTT mindenre!


Amit szeretnék tőletek kérni, hogy kérlek ne bíráskodjatok, ne kérdezzétek miert gondolom így. amiket leirtam. Lehet, hogy a kérdésem provokativnak hat, de puszta kiváncsiság az egész számomra. Légyszives ne álljatok le nem egyetérteni és veszekedni, mert ezeket a dolgokat, akkor is igy fogom gondolni ha ti probaltok meggyozni.


Olyan emberek válaszát várom, akik 1-2-3 dologgal max nem értenek velem egyet és azt irják le, hogy miért. Aki meg mindennel egyetért és egyezik a gondolkodasunk, az csak irja le, hogy ő is tökéletesen igy gondolja.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. jún. 9. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
A közösségi médiáról, az emberekhez, állatokhoz és a valláshoz való hozzáállásodról tudok véleményt mondani. Ezek nagyon szimpatikusak, egyet értek velük. A többi engem annyira nem érint. 28/F
2021. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Nagyjából egyetértek veled, pár apró megjegyzést fűznék csak hozzá.

- Nem különösebben érdekel a politika, politizálni meg egyáltalán nem szoktam, de azzal nem értek egyet, hogy egyáltalán ne is foglalkozzon vele valaki. Azért a fontosabb dolgokkal jó tisztában lenni, mert ha tetszik, ha nem, valamennyire hatással lesz mindenki életére. Meg amúgy is, jó képben lenni általánosságban is a fontosabb, aktuális dolgokkal.

- Én abban még nem vagyok biztos, hogy akarok-e majd gyereket, jelenleg nem tudom elképzelni, de simán lehet, hogy ez idővel változik. 2-nél többet viszont biztos nem szeretnék.

- Én igazából azt is elfogadom, ha valaki magát produkáló meleg, csak max nem lesz szimpatikus és nem fogom keresni a társaságát. Ebből a szempontból mindegy kihez vonzódik. De ez úgy általánosságban is igaz, mindegy miről van szó. Amíg azzal másnak nem árt, én nem fogom elítélni, nem fogok beszólni és semmi ilyesmi. Ha negatív véleményem is van róla vagy csak nem értek vele egyet, az még nem ok erre. Lehet nem leszünk jóban, de attól még bajom nincs vele. Ilyesmit amúgy te is írtál, ezért is fura, hogy a magukat produkáló melegeket már nem fogadod el. Ezekkel mindig úgy vagyok, hogy nekem igazából tökmindegy, az én életemre nincs hatással, szóval csinálja ami neki jó, ezzel másnak nem árt.

2021. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

-Minden állatott szeress, például ha teszem azt, hogy egy pók van a wc-ben, akkor nem lehúzod, hanem próbálod megmenteni, kitenni a természetbe

-a szúnyogot lecsapom, a pókot a wcből nem szedem ki, de ha máshol van akkor megmentem.


-Ne érdekeljen a politika kicsit sem, ne foglalkozz vele

-ez stimmel, utálom a politikát, nem foglalkozom vele, de ha valami választás van igyekszem utánanézni a dolgoknak, mert a nem állásfoglalás is állásfoglalás és az sem tetszik.


-kettő, maximum három gyereket szeretnél

-minimum kettő, felső határ még nincs de valószínűleg 3


-nem érdekel a vallás, a gyerekeidre soha nem erőltetnél rá vallási nézeteket semmilyen formában

-valamennyire -filozofiai szinten- érdekel a hit, nem a vallás, de nem követem és soha senkire nem erőltetnék rá ilyesmit.


-fogadd el a vegánokat

-oké.


-ne itélj el senkit amiatt, mert máshogy gondolkodik mint te, tiszteld a másikat, nem kell egyetérteni de a kulturalt megnyilvanulas és a tisztelet nekem nagyon fontos

- oké


-ne legyél rasszista

- oké


-ne fogadd el a magukat produkáló, kakaskodó, melegeket, de a normálisakkal ne legyen semmi probémád

- elfogadom azt is, aki produkálja magát. Legfeljebb nem szimpatikus, de ez az ember miatt van, nem a szexuális beállítottsága miatt.


-csak bulikban cigaretázz néhányszor, ne legyél láncdohányos

-buliban se cigizek


-ha valaki állatot bántalmaz, hogy az fáj az élőlénynek, ugyanazt kívánod te is neki

-nek kívánok neki rosszat, annak ellenére, hogy ez néha nehezemre esik.


-ne tartsd fontosnak az instagramot (naponta egyszer ránézel kb), facebookot (max szulinapi köszöntésekre van), csak pár percet foglalkozz ezekkel a napodból, ne a közösségi média világában élj

-nincs instám és nem köszönöm meg Facebookon ha felköszöntenek, mert nem nézem meg.


-ne oltass, vagy legalábbis ne tartsd ezt fontosnak

-ez nem stimmel egyáltalán, bár még nem vagyok oltva (coviddal gondolom?) de tervben van és fontosnak is tartom. Egyébként átestem. Ja és nem ítélem el, ha valaki nem oltat.


-próbálj másokon segiteni, amennyire tőled telik (én a hajléktalanoknak egyébként pénzt nem adok, csakis ételt)

-ingyen osztok egyetemi jegyzetet


-és a legfontosabb: ne beszélj ki másokat, ne itelj előre, mindenkivel igyekezz jóban lenni és boldogan élni az életed, legyél NYITOTT mindenre!

-nem beszélek ki másokat, igyekszem nem ítélni előre, boldog vagyok, nem akarok mindenkivel jóban lenni, csak aki szimpatikus, de egyenes vagyok és nem utálok senkit, legfeljebb nem foglalkozom velük. Nyitott vagyok sok dologra, de azért a minden kicsit túlzás..

2021. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtok! Pontosan így képzeltem el. Sokatokkal egyetértek amugy és én fogalmaztam félre a dolgokat, mert nem volt kedvem nagyon mélyen gondolkodni így este fele :D


De köszönöm az eddigieket!

2021. jún. 10. 00:07
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

A rovarokat utálom,irtózom tőlük,lefagyok,kiráz a hideg,kihagytam valamit? De rajtuk kívül szeretem az állatokat és nem bírom ha fájdalom éri őket. Volt egyszer mikor 2 tyúk random bekerült az udvarunkba,megtartottuk őket és nem ettük meg,csak a fatert kellett lebeszélni anyám is érzékeny az ilyenre.


Rasszista leszek ha van ok rá

2021. jún. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt egyet értek veled, illetve ha jobban belegondolok, én is hasonlóan élem az életem. Hozzá kell tennem, hogy nekem ezek magával értetődő dolgok és nem szoktam ebből kifolyólag ezekről beszélni, mert aki nem ehhez tartja magát, ott hagyom egyből. Nem balhézok ilyenkor, illetve nem ítélem el a másikat, csak látom, hogy nem vagyunk egy hullámhosszon és nem fogjuk egymást megérteni a továbbiakban ha már ezekben az alap dolgokban sem értünk egyet. Egyébként alapján véve minden normális ember ezek alapján az íratlan szabályok szerint élheti az életét. Ahhoz, hogy kialakuljon köztünk a kölcsönös együttérzés és megértés szándéka, ahhoz lehetőleg tartanunk kéne magunkat ezekhez (illetve az ilyen jellegű) szabályokhoz. Na mindegy, nagyjából ezek a gondolatok futottak át a fejemben a leírásod után, de megpróbálok pár perc alatt végigmenni a pontokon is külön-külön.


#1 - Állatoknak sose teszek keresztbe, hagyom őket élni, illetve segítek rajtuk, ha kell. De nem tagadhatom, vannak olyan fajok, akiket nem lehet megszeretni. A Bibliában is benne van ez emlékeim szerint, hogy nem szeretni, hanem tisztelni kell az élőlényeket. Tisztelni tisztelem őket, hogy ők is élőlények és ők is a lehetőségeikhez mérten élnek, mint én, vagy te, de nem mindet szeretem és ezt nem is várhatjuk el. Vannak élőlények, akik a tetteikkel ellenszenvet fognak belőlem mindenképp kiváltani.


#2 - Maximálisan egyet értek ebben, erre szoktam azt mondani, hogy "kerülj a rendszeren kívülre".


#3 - Még nincs gyerekem, illetve szülni nem is tudnék, mert fiú vagyok, de én már a 3 gyereket is sokallom (3 gyerekes családban nőttem fel, ahol én voltam a legkisebb). Ez leginkább azért van, mert nem tartom magam gyereknevelésre alkalmasnak jelenleg. Sokszor a gyerekvállalást lesújtóan szoktam bírálni és inkább társadalmi elvárásnak bélyegzem, mintsem egyéni életcélnak, aminek szinte mindenki behódol. A gyerekeket semennyire nem szeretem, mert magamat látom bennük (amikor még én is gyerek voltam), illetve a keserédes múltamat. Ez egy eléggé diszkriminatív vélemény a részemről, de végülis csak 20 éves vagyok, ráérek még gyerekvállaláson gondolkozni és valószínűleg fogok változni az idők során, ami ezt a témát illeti. Az viszont biztos, hogy legfeljebb 1 gyerekem lesz. 2 gyerekben hatalmas a kockázati faktor szerintem (hogy a két testvér jóba lesz-e, bírom-e idegileg, meg anyagilag, stb.)


#4 - Bár olvastam a Bibliát, és jártam két évig vallásos iskolába és ezzel párhuzamosan misékre is, semennyire nem vagyok vallásos. A Bibliát is csak azért olvastam, mert érdekelt, semmi több. Mondanom se kell, hogy nem erőltetnék semmit a gyerekemre, ha lesz.


#5 - Elfogadom a vegánokat.


#6 - Én is az ítélkezés ellen vagyok. És bár én nem vagyok multikulturális egyén, de nagy érdeklődést mutatok mások felé, ami az európai morális rendszerbe belefér még.


#7 - Nálam a bőrszín egyenlő a stílussal. A stílus pedig az életem értelme, mindenben ezt keresem és meg is találom.


#8 - Melegeket miért tekintjük másnak? Én azokkal a melegekkel nem értek egyet, akik másnak akarják láttatni magukat. Ugyan minek? Ők is emberek, mint mi, csak más az érdeklődési körük. A szexuális irányzatokba én addig nem szólok bele, amíg az belefér a morális halmazunkba, illetve nem ártanak ezzel másnak.


#9 - Ritkán szoktam venni áfonyás szivart, amit őrizgetek a zsebemben, hogy ha akad egy jó alkalom, akkor egy kellemes hangulat közepette elszívom. Legutóbb 3 hónapja vettem szivart és előtte se volt jellemző nálam a dohányzás.


#10 - Ha a helyzet úgy kívánja, és lehetőségem van rá, az állatot megvédem (főleg, hogy ha az adott élőlény egy emberhez közeli, háziasított állat), de ezen túl nem mennék. Azért, mert valaki ok nélkül mondjuk bánt egy állatot, azért nekem miért kell a bántalmazót bántani. A törvény rendszerint úgyis lesújt rá, vagy a társadalom úgy szétszedi, hogy örökre megtanulja, hogy állatot nem bántunk, kivéve, ha önvédelemről van szó. De én azért nem fogom brutálisan megkínozni (illetve nem áll szándékomban), mert idióta az illető.


#11 - Volt Instagramom, ahol posztoltam képeket (nem sablonos szelfiket), de mivel nem váltotta be nálam azt, amire számítottam, meg nem tudtam akkora követőtábort kiépíteni, ezért töröltem. Facebook-on is egyre kevesebb a dolgom már, benne vagyok autóklubokban, de ami ott megy... hagyjuk is. Ha kész leszek a kocsim felújításával és OT-ztetésével, kilépek onnan a fenébe. Onnantól kezdve a Facebook nálam érvényét veszti. Igaz, szoktam eladni, vagy venni ott dolgokat, meg néha írok egy posztot a saját oldalamra, de ennyiben ki is merül ez nálam. A születésnapi köszöntések engem mindig is irritáltak, le is tiltottam ezt a funkciót, mert engem ne köszöngessenek fel azért, mert ők kapnak erről értesítést.


#12 - Oltással kapcsolatban semleges vagyok. Ettől függetlenül kaptam oltást, de inkább a kártya miatt, amit eddig sehol nem használtam még.


#13 - Szeretnék, illetve szándékomban áll másokon segíteni, ha ezen tevékenység nem rontja az én élethelyzetemet. Ettől függetlenül mivel én se bővelkedek pénzben és időben, nem szokásom adakozni. Spórolós se vagyok annyira, de egyébként vigyázok a pénzre. Ebből kifolyólag nekem nincsen arra fedezetem, hogy aprókat osztogassak a hajléktalanoknak, vagy ételt adjak nekik. Meg bevallom, én annyira nem is akarok velük foglalkozni. Először magunk körül tartsunk rendet, a hajléktalanok problémájára meg úgyse talál egy magafajta egyszerű srác koherens megoldást. Épp ezért csak a saját lelkiismeretem építésére tudnám fordítani az adakozás jelenségét.


#14 - Teljesen szubjektív, hogy mi az, ami már kibeszélésnek számít. Az én fogalomtáramban egy harmadik személy kényes információinak a kitárulása, de az, hogy csak úgy mesélek másról, hogy mondjuk eljegyezték, vagy vett egy házat, az nem kitárulkozás szerintem. Nővérem szerint az. A kibeszélést én is elítélem és bár ritkán előfordul velem is, hogy kelletlenül elcsusszan a nyelvem, de figyelek arra, hogy ne keverjem a szart magam körül. Általában igyekszek másokat pozitív fényben feltüntetni. Családon belül egyáltalán nem tartom magam ahhoz, amit utoljára írtál (meg van rá az okom, de szerencsére nem nehéz ennek eleget tennem, mert egyedül élek már), és általában azt szoktam vallani, hogy jobb egyedül, csendben űzni a tevékenységeinket (ami nálam az autófelújítás, vintage & retro berendezési tárgyak gyűjtése, utazás, rajzfilmsorozat készítése, meg esetleg valami hosszam monológ írása a GYK-n), de én is úgy gondolom, hogy legalább hetente célszerű beülni a kocsiba és elmenni egy karikára valamerre. Érdekes módon én gyakran megtalálom az alkalmi társaságom, valamiért az emberek éreznek egy késztetést arra, hogy kezdeményezzenek felém. Fene se tudja miért, természetesen nyitottan állok mindenkihez. A világhoz pedig talán túlságosan is nyitottan állok már. Véleményem szerint sok mindenről képes vagyok érdemben megnyilvánulni, sok minden felé mutatok érdeklődést és tanulási szándékot, nem utolsó sorban imádom mások gondolataot is meghallgatni. Viszont célszerű felülbírálni, hogy melyek azok a társaságok, ahova mi alkalmasak vagyunk. Nálam például a családom 90%-a, az autós találkozók és a középsulis haverok lettek kizárva, mert az idő előrehaladtával éreztem, hogy valami nem okés ezekben a közegekben. Én úgy érzem, ezekben is hoztam a legjobb formám, amennyire tudtam és lehetőségemben állt, de be kellett látnom, hogy egyes társaságokból jobb kimaradnom.


20/F

2021. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
a pókokat nem fogom megmenteni, a politika nem érdekel, nem szeretnék gyereket, érdekel a vallás, de soha nem erőltetek semmit senkire, elfogadom a vegánokat, soha senkit nem ítéltek el, nem vagyok rasszista, elfogadom a kakaskodást is, meg a nem kakaskodóst is, nem cigizek, nem kívánom az álattbántalamzónak, hogy ugyanazt átélje, nem érdekel az Instagram, be vagyok oltva, próbálok segíteni, nem beszélek ki másokat, nem ítélek, igyekszem jóban lenni, nyitott vagyok.
2021. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Most nem azért, de ez:

"-Ne érdekeljen a politika kicsit sem, ne foglalkozz vele"

Kb. azt jelenti, hogy ne érdekeljen, ha egy kocsiban ülsz, ami a szakadék felé hajt.

2021. jún. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok, csak utólag olvastam végig. Ez az önellentmondás a kedvencem. :D


"legyél NYITOTT mindenre"

"ne álljatok le nem egyetérteni és veszekedni, mert ezeket a dolgokat, akkor is igy fogom gondolni ha ti probaltok meggyozni."


Húú, hallod, nagyon nyitott lehetsz, ha nem lehet meggyőzni. Gyakorlatilag nálad kevésbé lehet elzárkózott embert találni. :D

2021. jún. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

14-ből 4-gyel tudtam valamennyire azonosulni, egyetérteni részben vagy egészben.. (20L)


-Minden állatott szeress, például ha teszem azt, hogy egy pók van a wc-ben, akkor nem lehúzod, hanem próbálod megmenteni, kitenni a természetbe

(Több állatfajjal kapcsolatban is fóbiás vagyok, ez nem menne...)


-Ne érdekeljen a politika kicsit sem, ne foglalkozz vele

(A struccpolitika amit ki nem állhatok. Attól hogy nem foglalkozunk valós problémákkal, még léteznek, és ugyanúgy problémák...)


-kettő, maximum három gyereket szeretnél

(2+2 gyereket tervezek, de ha az anyagi helyzetem más, akkor ez változik. Ha tehetem nevelőszülő is lennék.)


-nem érdekel a vallás, a gyerekeidre soha nem erőltetnél rá vallási nézeteket semmilyen formában

(Szerintem fontos, hogy higyjünk valamiben, amivel azonosulni tudunk, legyen az akármi, hogy végső elkeseredéskor is legyen miben hinni. A nem ráerőltetéssel egyetértek, de ha egy laza irányt kap a gyerek, amit követhet, szerintem nem baj, de ha nem tetszik neki, akkor nem és ez van.)


-fogadd el a vegánokat

(Elfogadom, de jelenleg én képtelen lennék vegán életmódot folytatni (ami a közhiedelemmel ellentétben nem azt jelenti, hogy csak füvet esznek, mert ez egy életmód, ami törekszik a természetközeliségre, stb, nem részletezem.))


-ne itélj el senkit amiatt, mert máshogy gondolkodik mint te, tiszteld a másikat, nem kell egyetérteni de a kulturalt megnyilvanulas és a tisztelet nekem nagyon fontos

(Ezzel egyetértek, de pl a náci gondolkodásmódot akárhogy próbálom, nem tudom nem elítélni...)


-ne legyél rasszista

(Nem tartom annak magam.)


-ne fogadd el a magukat produkáló, kakaskodó, melegeket, de a normálisakkal ne legyen semmi probémád

(Nem érdekel a páromon kívül senki nemi identitása. Ha produkálja magát, hajrá, nem az én dolgom.)


-csak bulikban cigaretázz néhányszor, ne legyél láncdohányos

(Nem bírok cigizni semmikor...)


-ha valaki állatot bántalmaz, hogy az fáj az élőlénynek, ugyanazt kívánod te is neki

(Nem kívánok ilyeneket senkinek, de az fix, hogy nem engednék élőlényt a közelébe ha tehetném.)


-ne tartsd fontosnak az instagramot (naponta egyszer ránézel kb), facebookot (max szulinapi köszöntésekre van), csak pár percet foglalkozz ezekkel a napodból, ne a közösségi média világában élj

(Sok ismerősömmel így tartom a kapcsolatot, így szerzek tudomást róla, mit csinálnak, hogy vannak, mi újság velük, mert nincs időm mindenkivel minden nap beszélni, de érdekel mi van velük. Persze szerintem se rossz ha nem egésznap a neten lógunk, de már bocs, ne mondja meg nekem senki mennyit lehetek a neten.)


-ne oltass, vagy legalábbis ne tartsd ezt fontosnak

(Errőlnem fejteném ki jobban a véleményemet, mindenkinek az egyéni döntése, ha igen igen, ha nem nem.)


-próbálj másokon segiteni, amennyire tőled telik (én a hajléktalanoknak egyébként pénzt nem adok, csakis ételt)

(Amennyiben az adott ember nem akar magán segíteni alapvetően, azzal az emberrel nem lehet mit kezdeni. Hajléktalannak én is inkább vizet-ételt adok ha adok("vidéki" vagyok).)


-és a legfontosabb: ne beszélj ki másokat, ne itelj előre, mindenkivel igyekezz jóban lenni és boldogan élni az életed, legyél NYITOTT mindenre!

(Hát.. megtanultam, hogy nem kell mindig mindenkivel jóban lenni. Alapvetően általában a jót feltételezem, ami valamikor csalódáshoz vezet.... Mindenre nem tudok nyitott lenni mert pl bungee jumpingozni soha nem fogok a tériszonyom miatt, ahogyan a többi extrém sporttal is vannak gondjaim. Illetve az élet egyéb területén se tudok mindenre nyitott lenni mert pl a csigaevés gondolatától is rosszul vagyok...)

2021. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!